uxcell Квадратни Ореви, M4x7mmx2mm Жолта Цинк Обложена Метрички Груб Конец Асортиман Комплет, 100 Парчиња

uxcell Квадратни Ореви, M4x7mmx2mm Жолта Цинк Обложена Метрички Груб Конец Асортиман Комплет, 100 Парчиња

DEN 379.04

Новак

Достапно за нарачка

[ГОЛЕМИНА на НАВОЈ] - М4 х 0,7 мм. [ДИМЕНЗИЈА] - 0,28 "(7мм) широк, 0,04 " (2мм) висок. [МАТЕРИЈАЛ] - Изработен од јаглероден челик, жолт цинк завршен, анти - ' рѓа и антикорозија,супериорна електрична спроводливост. [Како да се користи] - Обично користете завртки За стегање на поврзаната терминална жица; користете клуч за да ја поправите квадратната навртка и користете погонска алатка за да ја заклучите завртката во положбата за затегнување. [Апликација]- погоден е за внатрешен и надворешен простор, широко користен во граѓански мебел, опрема, градежништво, електрични апарати, индустриски машини итн., генерално се користи со сврзувачки елементи, завртки, подлошки, завртки итн., главно за поврзување, склопување, фиксирање и други функции. - Изработен од јаглероден челик, жолт цинк завршен, отпорен на корозија и издржлив за употреба.- Квадратна глава, женска навој внатре.- Широко се користи со сврзувачки елементи за индустриска машина,- Дозволете им на вашите дела да ја постигнат работата побрзо и поефикасно. Спецификација : Материјал : Јаглероден Челик Завршна Обработка : Жолт цинк Големина На конец : М4х0, 7мм ширина на меџ : 7мм / 0,28 "Висина : 2мм / 0,08" Содржина На Пакетот : 100 (+/-2%) х Квадратни Навртки Известување за Избор На Тип од Нерѓосувачки Челик? Нерѓосувачкиот челик не е апсолутно шушкав. Тоа е само отпорно на ' рѓа во соодветна состојба.* За внатрешна декорација или мебел, може да се користи нерѓосувачки челик 201 или 304 (СУС201, сус 304). Но, Типот 201 треба да се чува само во сува состојба.* За надворешна состојба со загаден воздух, во екстремно влажна средина, или некаде со солена пареа, како што е покрај море или базен, Треба Да се примени Тип 316 или 316Л.* За да го поднесете големиот товар, јаглеродниот челик е добар избор. Неговата завршница може да биде облога Со Цинк или боја, различна во условите на животната средина.

Избор на клиент

Плоштад орев 18-8 не'рѓосувачки челик-5/8-11 QTY-250 Новак
Плоштад орев 18-8 не'рѓосувачки челик-5/8-11 QTY-250

Квадратни ореви можат да се користат во канал или да се заваруваат на други челични производи Квадратна

DEN 1816.96
Групата Хилман 3341 5/8-11 квадратна орев цинк, 8-пакет Новак
Групата Хилман 3341 5/8-11 квадратна орев цинк, 8-пакет

Квадратните ореви се ореви со квадратна форма, кои обично се споени со завртки со квадратни глави...

DEN 624.00
X-Dree 20 парчиња M6 x 1mm Pitch жолт цинк обложен квадратен кафез лебдечки ореви за компјутерски куќиште (20 Unids M6 x 1mm Новак
3/8-16 Ореви од не'рѓосувачки челик 18-8 Новак
3/8-16 Ореви од не'рѓосувачки челик 18-8

188 не'рѓосувачки челик КК провери Контролирано многу Ревизија на испорака Отстрани торби 188 не'рѓосувач�

DEN 0.33
Тешко Наоѓање Прицврстувач 014973314453 Груби Квадратни Навртки, 6-32, Парче-40 Новак
Тешко Наоѓање Прицврстувач 014973314453 Груби Квадратни Навртки, 6-32, Парче-40

Дијаметар : #6 Материјал : Челик Заврши : Цинк Тип На Нишка : 32 (Груб) Тип : Квадратни Орев Ние акции широк сп�

DEN 3.33