Старлит од Алан Адлер Стерлинг Сребрен чај Кади лажица 5 1/8 сребрен сад

Старлит од Алан Адлер Стерлинг Сребрен чај Кади лажица 5 1/8 сребрен сад

DEN 1222.40

Новак

Достапно за нарачка

Состав : Стерлинг сребро. Бренд : Алан Адлер. Модел : Старлит. Тип : лажица чај кади. Производител : Алан Адлер. Состав : Стерлинг сребро. Бренд : Алан Адлер. Модел : Старлит. Тип : лажица чај кади. Производител : Алан Адлер. Старлит од Алан Адлерстерлинг Сребрен чај Кади лажица 5 1/8 "Во шемата Старлит од Алан Адлер. Не е монограмирана и е во одлична состојба. Можните количини (од повеќето предмети) се на залиха. Да нарачате повеќе од една, зголемете го повеќе од една, зголемете го Количина во вашата количка.

Избор на клиент

Рано американски врежано од лажичка сребрена лажица од грејпфрут направено 6 “ Новак
Рано американски врежано од лажичка сребрена лажица од грејпфрут направено 6 “

Состав : Стерлинг сребро Производител : Лунт Состав : Стерлинг сребро Производител : Лунт...

DEN 1251.20
Птица од Венд Стерлинг Сребрена Бери лажица школка чинија 8 3/4 'сервирање Новак
Птица од Венд Стерлинг Сребрена Бери лажица школка чинија 8 3/4 'сервирање

Возраст : 18501899, Состав : Стерлинг сребро Бренд : Венд Модел : Бери Тип : Лажица Производител : Венд Возраст :

DEN 2.33
Уметност и занаети од Дургин Стерлинг Сребрена лажица за полнење w/копче, зачукувано Новак
Уметност и занаети од Дургин Стерлинг Сребрена лажица за полнење w/копче, зачукувано

Модел : Уметност и занаети Бренд : Дургин Тип : Лажица Состав : Стерлинг сребро Производител : Дургин...

DEN 516.80
Старлит од Алан Адлер Стерлинг Сребрена салата која служи лажица 10 “ Новак
Старлит од Алан Адлер Стерлинг Сребрена салата која служи лажица 10 “

Состав : Стерлинг сребро Производител : Алан Адлер Тип : Сервери за салата Алан Адлер (1916) беше познат как�

DEN 1564.80
Вајтхол од меѓународната Стерлинг Сребрена Демитасе лажица 4 1/8 “ Новак
Вајтхол од меѓународната Стерлинг Сребрена Демитасе лажица 4 1/8 “

Состав : Стерлинг сребро Возраст : 19001940 година Бренд : Меѓународно сребро Тип : Лажица Омилени рафинирања

DEN 1435.20
Стариот англиски јазик од Towle Sterling Silver Grappefruit лажица оригинален 5 1/2 антички Новак
Стариот англиски јазик од Towle Sterling Silver Grappefruit лажица оригинален 5 1/2 антички

Возраст : 18501899, создавач : Towle Бренд : Тоул Модел : стар англиски Тип : Лажица Состав : Стерлинг сребро...

DEN 1022.40
Лажица Рид и Бартон Линдон, 0,40 lb, металик Новак
Лажица Рид и Бартон Линдон, 0,40 lb, металик

Должина : 10.38 " Материјал : 18 / 10 не'рѓосувачки челик Безбедна машина за миење садови Увезена Вклучени комп

DEN 2.33
Невестинска чипка од лажичка Стерлинг Сребрена Демитасе Нова никогаш не користела 4 1/4 “ Новак
Невестинска чипка од лажичка Стерлинг Сребрена Демитасе Нова никогаш не користела 4 1/4 “

Производител : Лунт, тип : лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : После 1940 година Бренд : Лунт Модел : не�

DEN 1.00
Алис од Фесенден Стерлинг Сребрена орев лажица 5 1/2 Новак
Алис од Фесенден Стерлинг Сребрена орев лажица 5 1/2

Состав : Стерлинг сребро Возраст : 19001940 година Бренд : Фесенден Модел : Алис Тип : Лажица Состав : Стерлинг

DEN 2.00
Палма од Тифани Ретки бакарни примероци зачувување лажица голема широка една од еден вид Новак
Палма од Тифани Ретки бакарни примероци зачувување лажица голема широка една од еден вид

Возраст : 18501899 Бренд : Тифани во моделот Палма од Тифани Ко Не е монограмирана и е во одлична состојба...

DEN 3.33
Esplanade by Towle Sterling Silver Silver Side Cream Trape Made 5 3/4 “ Новак
Esplanade by Towle Sterling Silver Silver Side Cream Trape Made 5 3/4 “

Производител : Тоул Состав : Стерлинг сребро Возраст : После 1940 година Тип : Лажица за сладолед Esplanade by towles

DEN 2.67
Маршал Филд и Ко Стерлинг Сребрена Бери Лажица од 1911 година обележана 100-72 10 1/2 Новак
Маршал Филд и Ко Стерлинг Сребрена Бери Лажица од 1911 година обележана 100-72 10 1/2

Производител : Marshall Field & Co Состав : Стерлинг сребро Бренд : Marshall Field & Co Тип : Служење лажица Маршал Филд и К�

DEN 1.33
Трилогија од Горхам Стерлинг сребрен шеќер лажица 6 “ Новак
Трилогија од Горхам Стерлинг сребрен шеќер лажица 6 “

Состав : Стерлинг сребро Производител : Горхам, Вајтинг Состав : Стерлинг сребро Производител : Горхам, В�

DEN 1308.80