СИОТИ 77мм Хауба За Леќи, Мат Третман Внатре, Алуминиумски Материјал, Компатибилен со Сите Леќи На Фотоапаратот s/C/N/F/O/P итн.

СИОТИ 77мм Хауба За Леќи, Мат Третман Внатре, Алуминиумски Материјал, Компатибилен со Сите Леќи На Фотоапаратот s/C/N/F/O/P

DEN 1.67

Новак

Достапно за нарачка

●ОБРАБОТКА на ЦПУ е Изработена од алуминиумска легура со лесна и висока цврстина, не е лесно да се искриви. ●ТРЕТМАН НА ОКСИДАЦИЈА} телото на аспираторот од 77мм беше третирано со метална оксидација која изгледа мат и не избледува / Против отпечатоци од прсти и се спротивставува на киселина и алкали и се спротивставува на абразија. ●МАТ ТРЕТМАН ВНАТРЕ●Површината внатре е специјално обложена со црн мат третман за да се спречи од рефлексија на светлината, да се подобри квалитетот на сликата. ● ШИРОКА КОМПАТИБИЛНОСТ ● аспираторот на објективот работи со сите познати објективи на камерата на брендот, вклучуваат 37/39/40.5/43/46/49/52/55/58/62/67/72/77/82мм(обележан со симбол ""Ø" (Дијаметар), на пример : 039=39мм големина на конецот на објективот), изберете ја основата на стилот на аспираторот на објективот на растојанието и големината на фокусот на објективот(ако е потребно, ќе споделете СОВЕТИ ОД НАШЕТО ИСКУСТВО). ●W / ДОДАТОЦИ●1. КАПА од 77 мм*1 : ја штити вашата леќа од честички, прашина, валкани, гребење и отпечатоци од прсти. 2. КРПА за ЧИСТЕЊЕ *1 : Ултра нежно и безбедно и без гребење, одговара за филтер за леќи и леќи и лцд и очила за камера. Материјал : алуминиумска легура. Производство : Обработени Од компјутерски систем за обработка На Нумеричка Контрола (ЦПУ). Третман : Третиран со камионска оксидација која изгледа Мат и продолжува да не избледува/ Против отпечатоци од прсти и се спротивставува на киселина и алкали и се спротивставува на абразија. Мат Третман Внатре : за спречување на дифузна рефлексија на светлината, внатрешната површина беше третирана со мат материјал, тоа ќе го подобри квалитетот на сликата. Како да изберете тип на качулка за да избегнете вињетирање?. Целосна Рамка : >15мм. АПС-Ц : >20мм.Совети 1 : советот Е Само за повикување. Совети 2 : секој совет за типот на аспираторот врз основа на искуството, има вињетирање или не, факторот вклучува фокус на објективот, големина на објективот, големина на сензорот на камерата, модел на камера, дизајн на камерата итн. Како да изберете тип на качулка за да избегнете вињетирање?. Целосна Рамка : >25мм. АПС-Ц : >30мм. Совети 1 : советот Е Само за повикување. Совети 2 : секој совет за типот на аспираторот врз основа на искуството, има вињетирање или не, факторот вклучува фокус на објективот, големина на објективот, големина на сензорот на камерата, модел на камера, дизајн на камерата итн. Како да изберете тип на качулка за да избегнете вињетирање?. Целосна Рамка : >40мм. Апс-Ц : >50мм. Совети : секој совет за типот на аспираторот врз основа на искуство, има вињетирање или не, фактор вклучува фокус на објективот, големина на објективот, големина на сензорот на камерата, модел на камера, дизајн на камерата итн. Како да изберете тип на качулка за да избегнете вињетирање?. Целосна Рамка : >22мм. АПС-Ц : >28мм. Совети 1 : советот Е Само за повикување. Совети 2 : секој совет за типот на аспираторот врз основа на искуството, има вињетирање или не, факторот вклучува фокус на објективот, големина на објективот, големина на сензорот на камерата, модел на камера, дизајн на камерата итн. Како да изберете тип на качулка за да избегнете вињетирање?. Целосна Рамка : >12мм. АПС-Ц : >16мм. Совети 1 : советот Е Само за повикување. Совети 2 : секој совет за типот на аспираторот врз основа на искуството, има вињетирање или не, факторот вклучува фокус на објективот, големина на објективот, големина на сензорот на камерата, модел на камера, дизајн на камерата итн.

Избор на клиент

Хаоге ЛУВ-X100B Метална Хауба Со Mc Ув Заштита Повеќеслоен Ултравиолетов Филтер За Леќи ЗА Fujifilm X100F X100T X100 X100 X70 Новак
Капакот на Капачето на Леќата од 67мм За Сигма 16мм ф/1,4 ДЦ ДН Леќа, хуипуксианг[2 Пакет] Новак
Капакот на Капачето на Леќата од 67мм За Сигма 16мм ф/1,4 ДЦ ДН Леќа, хуипуксианг[2 Пакет]

€ Компатибилен За Сигма 16мм f / 1.4 DC Dn Објектив ● Дизајнот на прицврстување на центарот го олеснува инста

DEN 127.84
Полароид Бела Рамнотежа Капа На Објективот За Samsung NX-5, NX-10, NX-100, NX-200, NX20, NX210, NX300, NX1000, NX1100, NX2000, Новак
Полароид Бела Рамнотежа Капа На Објективот За Samsung NX-5, NX-10, NX-100, NX-200, NX20, NX210, NX300, NX1000, NX1100, NX2000,

Помага Да Се Елиминираат Несаканите Фрлања Во Боја Обезбедува Точно Мерење На Балансот На Белата Боја...

DEN 224.00
ZZJMCH 2 Пакет 49mm Snap-На Центарот-Pinch Леќа Капа, Компатибилен Со Никон, Canon, Sony &засилувач; Други Dslr Камери Новак
ZZJMCH 2 Пакет 49mm Snap-На Центарот-Pinch Леќа Капа, Компатибилен Со Никон, Canon, Sony &засилувач; Други Dslr Камери

УНИВЕРЗАЛЕН КОМПАТИБИЛЕН КАПАК НА ОБЈЕКТИВОТ НА ФОТОАПАРАТОТ : ова капаче на објективот на фотоапарато

DEN 79.84
Пентакс Комплет Капак Новак
Пентакс Комплет Капак

Пентакс капак размавта За Кмонтирање Капакот За Монтирање На Телото На Пентакс за Камерите За КМонтира�

DEN 2.33
Канонска Капа За ЛЕЌИ ЗА Е-72 II Новак
Канонска Капа За ЛЕЌИ ЗА Е-72 II

Тип На Производ : Камера Други Додатоци Количина На Пакетот : 1 Земја На Потекло : Тајван...

DEN 1.33
Алтура Фото Лх-83Х Ленс Худ За Канон ЕФ 24-105мм ф/4Л Е УСМ Ленс Новак
Алтура Фото Лх-83Х Ленс Худ За Канон ЕФ 24-105мм ф/4Л Е УСМ Ленс

Совршена замена На КАНОН ЕВ83Х Компатибилен Со Canon EF 24105mm f / 4 L Е USM, EF 2470mm f / 4 L Е USM Леќи Алтура фото леќа хау�

DEN 3.33