Оптички Дел За Оптичка Употреба И Ахроматски Леќи Структура Ахроматски Леќи Дијаметар 25мм Фокусна Должина 125мм Оптички Прилагодено

Оптички Дел За Оптичка Употреба И Ахроматски Леќи Структура Ахроматски Леќи Дијаметар 25мм Фокусна Должина 125мм Оптички Прилагодено

DEN 1174.40

Новак

Достапно за нарачка

Форма : Менискус. Употреба : Ахроматски. Структура : Ахроматска Позитивна Зацементирана Леќа. Материјал : Стакло. Грешка во дијаметарот : +0,0/-0,1 мм. Опис На Предметот : Спецификација На Предметот : Облик : Менискус : Ахроматска Структура : Ахроматска Позитивна Зацементирана Леќа Материјал : Грешка Во Стаклен Дијаметар : +0,0/-0,1 ммцентар грешка во дебелината : +-0,2 ммрегуларна површина : [email protected] Focus грешка : +-2%Грешка Во Центрирањето : 3-5 Лачни Минути завршна Површина : 40-20превртено : 0, 2ммх45 Степен.

Избор на клиент

СВИФТ 4х Бесконечност План Микроскоп Цел Новак
СВИФТ 4х Бесконечност План Микроскоп Цел

Функција : План Ахромат Оптички систем : Конечен оптички систем (Должина На Цевката 180мм) Работно растоја

DEN 3.33
W-SHTAO L-WSWS Микроскоп 4x 10X 20X 40X 100x Микроскоп Ахроматски Објективни Леќи Поставени За Биолошки Микроскоп Новак
W-SHTAO L-WSWS Микроскоп 4x 10X 20X 40X 100x Микроскоп Ахроматски Објективни Леќи Поставени За Биолошки Микроскоп

4х 10Х 20Х 40Х 100х ахроматски објектив сет Ве молиме слободно контактирајте не доколку стоката е неисправна

DEN 2.00
Дм-Р002 Микроскоп Окулар ДМ-Р002 ВФ16Х 11мм Окулар За Микроскоп Монтажа На Очни Леќи 23,2 мм Новак
Дм-Р002 Микроскоп Окулар ДМ-Р002 ВФ16Х 11мм Окулар За Микроскоп Монтажа На Очни Леќи 23,2 мм

Окото не е лесно да се биде уморен кога набљудувате, заштитете го видот Областа за гледање на окуларот с�

DEN 3.00
GUOSHUCHE 2pcs WF10X WF15X WF20X WF25X WF30X Микроскоп Окулар Компатибилен Со Стерео Микроскоп Широко Поле 20mm 15mm 10mm 9mm Новак
GUOSHUCHE 2pcs WF10X WF15X WF20X WF25X WF30X Микроскоп Окулар Компатибилен Со Стерео Микроскоп Широко Поле 20mm 15mm 10mm 9mm

Спецификација Зголемување : WF10 X WF15 X WF20 X WF25 X WF30 X Видно Поле : 20mm 15mm 10mm 10mm 9mm.Ако производот што го добивте и

DEN 654.40
Комплет за микроскоп 300мм Големи Оптички Соларни Леќи Лупа Леќи Микроскопски Леќи Адаптери Новак
Комплет за микроскоп 300мм Големи Оптички Соларни Леќи Лупа Леќи Микроскопски Леќи Адаптери

Дијаметар : 100~360мм Фокусна Должина : 70 80 100 120 150 185 200 220мм.Материјал : Оптичка Пластика Зголемување : 3х...

DEN 2.00