САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ABS-318 ABS пластичен лист, 1/8 висина, 18 ширина, 18 должина

САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ABS-318 ABS пластичен лист, 1/8 висина, 18 ширина, 18 должина

DEN 453.76

Новак

Достапно за нарачка

Облик : лист; Материјал : ABS; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична. Дебелина : 1/8 "; толеранција на дебелина : (-0.007" - +0.001 "); ширина : 18"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 18 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : беж; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 6.200 psi; оценка на јачината на затегнување : добра; јачина на удар : 5,6 ft. - lbs./in. ; Оценка на јачината на влијанието : Добро. Коефициент на Фриктон : 0,5; оценка на триење : лизгава; апсорпција на вода : 0,004; оценка за апсорпција на вода : сиромашна; цврстина : Роквел R105. Густина : 0,038 фунти / ку. до 190 ° F; Спецификации се сретнат : UL 94 Hb. Облик : лист; материјал : ABS; оценка : стандард; тип на поддршка : обична. Дебелина : 1/8 “; Толеранција на дебелина : (-0.007 " - +0.001"); Ширина : 18 "; толеранција на ширина : (-0.25" - +0.25 "); должина : 18"; Толеранција на должина : (-1 " - +1"). Боја : беж; Јасност : непроирна; Јачина на затегнување : 6.200 psi; Оценка на силата на затегнување : добро; Јачина на удар : 5,6 стапки - lbs ./in.; Оценка на јачината на влијанието : Добро. Коефициент на Фректон : 0,5; Оценка на триење : лизгава; Апсорпција на вода : 0,004; Оценка на апсорпција на вода : сиромашен; Цврстина : Роквел R105. Густина : 0,038 фунти / cu. во.; Опсег на температура : -40 ° до 190 ° F; Спецификации се сретнаа : UL 94 HB. АБС има одлична јачина на влијание да издржи штрајкови и шокови. Исто така е лесно да се термоформ. Овој производ е произведен во Кина. Дебелина : 1/8 "; толеранција на дебелина : (-0.007" - +0.001 "); ширина : 18"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 18 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : беж; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 6.200 psi; оценка на јачината на затегнување : добра; јачина на удар : 5,6 ft. - lbs./in. ; Оценка на јачината на влијанието : Добро. Коефициент на Фриктон : 0,5; оценка на триење : лизгава; апсорпција на вода : 0,004; оценка за апсорпција на вода : сиромашна; цврстина : Роквел R105. Густина : 0,038 фунти / ку. до 190 ° F; Спецификации се сретнат : UL 94 HB.

Избор на клиент

Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 2 во дебела x 6 во широк x 48 во долго Новак
Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 2 во дебела x 6 во широк x 48 во долго

[Спецификации на предметите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 2

DEN 2.00
Accduer Метална бакарна фолија бакарна лента Неполиран мел Новак
Accduer Метална бакарна фолија бакарна лента Неполиран мел

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 2.00
Црн UHMW полиетилен пластичен лист - долг 1 дебел x 24 широк x 24 Новак
Црн UHMW полиетилен пластичен лист - долг 1 дебел x 24 широк x 24

Облик : лист; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 "; толеранци

DEN 0.67
Метална плоча од месинг плоча од 6 мм дебелина 2 парчиња метална фолија Новак
Метална плоча од месинг плоча од 6 мм дебелина 2 парчиња метална фолија

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка Материјал : б�

DEN 5286.56
12 x30 x1/16 1x1 обичен ткаени јаглеродни влакна фиберглас плоча сјајна едната страна Новак
12 x30 x1/16 1x1 обичен ткаени јаглеродни влакна фиберглас плоча сјајна едната страна

Списокот е за еден панел за јаглеродни влакна од фиберглас (12 "x30" x1 / 16 ") Панелот има еден слој јаглеродно

DEN 2.67
Mstiyx Нерѓосувачки Челик Жица Мрежа,Ткаени Жица Мрежа, Градина Пребивање За Градина Комплет И DIY Дома Декори Новак
Месинг лист со месинг со месинг со месинг, DIY експеримент, Дебела 100мм x 150мм: 4мм месинг плочи Новак
Месинг лист со месинг со месинг со месинг, DIY експеримент, Дебела 100мм x 150мм: 4мм месинг плочи

Карактеристики : Нема или обемна оксидација, со добри механички својства и термичка стабилност Пластич�

DEN 800.96
Falken Design ABS текстуриран лист, црн, 24 x 28 x 3/16 Новак
Falken Design ABS текстуриран лист, црн, 24 x 28 x 3/16

Листот ABS е голема јачина на влијание и на високи и ниски температури Добар отпор на хемикалии и извонре�

DEN 1.00
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, флуоресцентен портокал, 15 x 28 x 1/8 Новак
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, флуоресцентен портокал, 15 x 28 x 1/8

Водоотпорен и УВ отпор Видов исечен Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложува

DEN 523.84
Nianxinn бакарен лим метал метарен лим со фолија, популарни водоотпорни слоеви за листови на покриви Новак
Nianxinn бакарен лим метал метарен лим со фолија, популарни водоотпорни слоеви за листови на покриви

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, добра организација...

DEN 888.96
Делрин ацетал хомополимер пластичен лист, бел, 1-1/2 во дебела x 6 во широк x 6 во долго Новак
Делрин ацетал хомополимер пластичен лист, бел, 1-1/2 во дебела x 6 во широк x 6 во долго

[Спецификации на предметите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 1

DEN 2.33
Falken Design ABS текстуриран лист, црн, 12 x 18 x 3/16 Новак
Falken Design ABS текстуриран лист, црн, 12 x 18 x 3/16

Листот ABS е голема јачина на влијание и на високи и ниски температури Добар отпор на хемикалии и извонре�

DEN 0.33
Силиконски лист, 60А Дурометар, мазна завршница, без поддршка, 0,5 Дебелина, ширина 36, должина од 48 , портокалово Новак
Лист, паи, жолта, 3/8 t, 12x12 во Новак
Лист, паи, жолта, 3/8 t, 12x12 во

Torlon GRA2506001058 Лист Електричен степен Екструдиран PAI PAI YELLOW / BRAW CORE 4203 Дебелина (децимални) 0,375 во ширина 12 во �

DEN 1209.60
Месинг плоча AccDuer Чиста бакарна лим фолија бакарен лим Новак
Месинг плоча AccDuer Чиста бакарна лим фолија бакарен лим

Карактеристики на материјалот : Тенка фолија плоча е изработена од месинг H62, топлина и, одлична еластич�

DEN 1139.04