Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал

Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал

DEN 287.84

Новак

Достапно за нарачка

82% Полиестер, 18% Спандекс. Увезени. еластично затворање. Машинско Перење. Неспоредлива заштита за време на акција и контактни спортови - овие шорцеви за лизгачи за возрасни вклучуваат џеб за чаши (Чашата не е вклучена елитните Лизгачки Шорцеви обезбедуваат одлично удобно вклопување и заштита при лизгање, трчање и свиткување. Помекото чувство на рацете на нашите ткаенини значи нула до минимална иритација на кожата и помалку осип. Карактеристики за отстранување на пот-Изработени од врвни материјали со 82% Полиестер, 18% спандекс. Функцијата за управување со влага ги одржува спортистите ладни и суви. Добро се вклопува, работи добро! - Со еластичен појас за истегнување за лесно и цврсто вклопување! Произведени со ватиран сунѓер странични панели за дополнителна заштита и лесен. Овие шорцеви ќе ги подобрат и самоуверените и удобните за време на играта. Овие се префектот поместена лизгач шорцеви за мажи кои сакаат да се приклучат во некои контакт игра. Тие можат да се користат за бејзбол, софтбол, фудбал, лакрос, ММА, бокс и така натаму. Табела со големини( Половината) : Возрасни - Мали=30-32" Возрасни - Средни=32-34" Возрасни - Големи=34-36" Возрасни - Х-Големи=36-39" Возрасни - ХХ-Големи=39-43". Овие шорцеви за лизгачи за возрасни вклучуваат џеб за чаши (чашата не е вклучена и продадена одделно) и вметнете чаша во џебот за максимална заштита. Одличната лизгачка подлога за сунѓер нуди беспрекорна заштита од абразија што ги штити бутот и глутелите додека се лизга. Конструирана со четиринасочна растеглива ткаенина што ја отстранува влагата и се движи со вашето тело додека ја елиминира потта. Овие Машки Елитни Лизгачки Шорцеви обезбедуваат одлично удобно вклопување и заштита при лизгање, трчање и свиткување. Помекото чувство на рацете на нашите ткаенини значи нула до минимална иритација на кожата и помалку осип. Изработени од премиум материјали со 82% Полиестер, 18% спандекс. Функцијата за управување со влага ги одржува спортистите ладни и суви. Со еластичен појас за истегнување за лесно и цврсто вклопување! Произведени со ватиран сунѓер странични панели за дополнителна заштита и лесен. Овие шорцеви ќе ги подобрат и самоуверените и удобните за време на играта.

Избор на клиент

Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви со / Заштитни Атлетски Куп За Бејзбол, Фудбал Новак
Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал Новак
Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал

82% Полиестер, 18% Спандекс Увезени еластично затворање Машинско Перење Неспоредлива заштита за време на �

DEN 303.84