Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви со / Заштитни Атлетски Куп За Бејзбол, Фудбал

Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви со / Заштитни Атлетски Куп За Бејзбол, Фудбал

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

82% Полиестер, 18% Спандекс. еластично затворање. Машинско Перење. Неспоредлива заштита за време на акција и контактни спортови - овие лизгачки шорцеви вклучуваат џеб од чаша (вклучена чаша) и вметнете чаша во џебот за максимална заштита. Лизгачката подлога од 100% сунѓер нуди беспрекорна заштита од абразија што ги штити бутот и глутелите додека се лизга. Перформанси и Истегнување Ткаенина-Конструирана со четиринасочна ткаенина што ја отстранува влагата што се движи со вашето тело додека ја елиминира потта. Овие Младински Елитни Лизгачки Шорцеви обезбедуваат одлично удобно вклопување и заштита при лизгање, трчање и свиткување. Помекото чувство на рацете на нашите ткаенини значи нула до минимална иритација на кожата и помалку осип. Карактеристики за отстранување на пот-Изработени од врвни материјали со 82% Полиестер, 18% спандекс. Функцијата за управување со влага ги одржува спортистите ладни и суви. Елита Атлетска Чаша-Компресирана и мека околина тпр школка за лесна заштита и удобност. Перформансите и мекиот РАБ НА ТПР ја опкружуваат целата чаша обезбедува меко чувство против кожата. Носењето на елитниот атлетски куп ви овозможува да се фокусирате на играта наместо да се нервирате со непријатна опрема. Добро се вклопува, работи добро! - Со еластичен појас за истегнување за лесно и цврсто вклопување! Произведени со ватиран сунѓер странични панели за дополнителна заштита и лесен. Овие шорцеви ќе ги подобрат и самоуверените и удобните за време на вашата игра. Тие можат да се користат за бејзбол, фудбал, лакрос, хокеј, ММА, бокс и така натаму. Табела со големини( Половината) : Возрасни - Мали=30-32" Возрасни - Средни=32-34" Возрасни - Големи=34-36" Возрасни - Х-Големи=36-39" Возрасни - ХХ-Големи=39-43". Овие лизгачки шорцеви вклучуваат џеб од чаша (вклучена чаша) и вметнете чаша во џебот за максимална заштита. Одличната лизгачка подлога за сунѓер нуди беспрекорна заштита од абразија што ги штити бутот и глутелите додека се лизга. Конструирана со четиринасочна растеглива ткаенина што ја отстранува влагата и се движи со вашето тело додека ја елиминира потта. Овие Младински Елитни Лизгачки Шорцеви обезбедуваат одлично удобно вклопување и заштита при лизгање, трчање и свиткување. Помекото чувство на рацете на нашите ткаенини значи нула до минимална иритација на кожата и помалку осип. Функцијата за управување со влага ги одржува спортистите ладни и суви. 24% полесни Од Традиционалните Обликувани Чаши - компресирана и мека околина стп школка за лесна заштита и удобност. Патентираната технологија за наводнување капка по капка ја прави внатрешната рамка совршено комбинирана со надворешната структура на СТП. Перформансите и мекиот раб на СТП ја опкружуваат целата чаша обезбедува меко чувство против кожата. Носењето помека и полесна атлетска чаша ви овозможува да се фокусирате на играта наместо да се нервирате со непријатна опрема.

Избор на клиент

Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал Новак
Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал

82% Полиестер, 18% Спандекс Увезени еластично затворање Машинско Перење Неспоредлива заштита за време на �

DEN 303.84
Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал Новак
Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал

82% Полиестер, 18% Спандекс Увезени еластично затворање Машинско Перење Неспоредлива заштита за време на �

DEN 287.84