Јупер Бојс Младински Обложени Лизгачки Шорцеви Со Мека Заштитна Атлетска Чаша За Бејзбол, Фудбал, Лакрос

Јупер Бојс Младински Обложени Лизгачки Шорцеви Со Мека Заштитна Атлетска Чаша За Бејзбол, Фудбал, Лакрос

DEN 344.00

Новак

Достапно за нарачка

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката. 88% Полиестер, 12% Спандекс. еластично затворање. Машинско Перење. Конструирана со четиринасочна растеглива ткаенина што ја отстранува влагата и се движи со вашето тело додека ја елиминира потта. Овие Младински Лизгачки Шорцеви Со Заштитен Систем За Атлетски Чаши Со Мека Пена обезбедуваат одлично удобно вклопување и заштита при лизгање, трчање и свиткување. Тие можат да се носат кога вашето дете игра бејзбол, фудбал, лакрос, хокеј, мма или други контактни спортови. Изработен е од 88% Полиестер и 12% Спандекс, а одличната полиестерска подлога за лизгање нуди дополнителна заштита. Заштитната Атлетска Чаша е дизајнирана да обезбеди заштита за момчињата кои одбиваат да носат тврда атлетска чаша поради непријатност. Обложена со слој од мека пена и ткаенина што ја отстранува влагата, чашата ги одржува вашите делови удобни и ладни и ја намалува лесната тежина, што ги тера момчињата да посветуваат поголемо внимание на играта наместо да се нервираат со непријатна опрема. Заштитната Чаша Од Пена е специјално дизајнирана да одговара на големината и контурата на младинските тела. Тестирано е на терен и докажано дека го апсорбира и растера влијанието. Ова е одлична замена за традиционалната тврда чаша. Ова е префект атлетски поддржувач за момчиња (возраст 4-13) кои сакаат да се приклучат во некоја контакт игра. Табела со големини( Половината) : XS=20-22" S=22-24 "M=24-26" L=26-28 "XL=28-30". Ние ви нудиме 30 Дена Политика За Враќање Без Проблеми, 1-Годишна Гаранција за Замена и Доживотна Техничка Услуга По Продажбата. Конструирана со четиринасочна растеглива ткаенина што ја отстранува влагата и се движи со вашето тело додека ја елиминира потта. Овие Младински Лизгачки Шорцеви Со Заштитен Систем За Атлетски Чаши Со Мека Пена обезбедуваат одлично удобно вклопување и заштита при лизгање, трчање и свиткување. Тие можат да се носат кога вашето дете игра бејзбол, фудбал, лакрос, хокеј, мма или други контактни спортови. Овие лизгачки Шорцеви беа изработени од 88% Полиестер и 12% Спандекс, а одличната полиестерска подлога за лизгање нуди дополнителна заштита. Заштитната Атлетска Чаша е дизајнирана да обезбеди заштита за момчињата кои одбиваат да носат тврда атлетска чаша поради непријатност. Обложена со слој од мека пена и ткаенина што ја отстранува влагата, чашата ги одржува вашите делови удобни и ладни и ја намалува лесната тежина, што ги тера момчињата да посветуваат поголемо внимание на играта наместо да се нервираат со непријатна опрема. Тестирано е на терен и докажано дека го апсорбира и растера влијанието. Ова е одлична замена за класичната тврда чаша.

Избор на клиент

Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал Новак
Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал

82% Полиестер, 18% Спандекс Увезени еластично затворање Машинско Перење Неспоредлива заштита за време на �

DEN 303.84
Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал Новак
Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви в / Чаша Џеб За Бејзбол, Фудбал

82% Полиестер, 18% Спандекс Увезени еластично затворање Машинско Перење Неспоредлива заштита за време на �

DEN 287.84
Јупер Возрасни Елита Компресија Поместена Лизгачки Шорцеви со / Заштитни Атлетски Куп За Бејзбол, Фудбал Новак