Skinuva комплетен систем за нега на кршење хиперпигментација третман следната генерација крем за лузни модринки модринки

Skinuva комплетен систем за нега на кршење хиперпигментација третман следната генерација крем за лузни модринки модринки

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

Skinuva Brite 1 Oz : Револуционерна крем за осветлување на кожата за кој се покажа дека го намалува појавата на хиперпигментација како што се мелазма, PIH, под кругови на очите и сончеви места. Тоа е нехидрохинон. Скинува лузна 1 мл : Револуционерна крема за лузни со употреба на високо селективни фактори на раст и се покажува дека е 2x исто толку ефикасен како силиконскиот крем. Употреба во комбинација : Додека Скинува Скар и неговите состојки се клинички докажани за да се намали појавата на лузни, Skinuva Brite исто така може да помогне во подобрување на појавата на хиперпигментација. Во зависност од постапката, двата производи можат да бидат соодветни во вашата постапка за обновување пред и пост третман. Скинува модринка : е природен хомеопатски лек кој е специјално формулиран за да се намали модринки, оток и болка од операции, козметички процедури и повреди. Додатоците за модринки во кожа има својства за да помогнат во закрепнувањето и привремено да се ублажат болката и вкочанетоста од спринзи и други повреди, заедно со козметички процедури, вклучувајќи ринопластика, фасели и козметички инјекции. Развиена и тестирана од лекари : Скинува е основана од д-р Кристофер Зумалан, пластичен и реконструктивен хирург овластен одбор и тим на научници, клиничари, експерти за матични клетки и хемичари. Напреден третман со хиперпигментација : Skinuva Brite е безбеден и ефикасен серум за осветлување, кој е клинички докажан за подобрување на хиперпигментацијата. Напреден третман со хиперпигментација : Skinuva Brite е безбеден и ефикасен серум за осветлување, кој е клинички докажан за подобрување на хиперпигментацијата. Skinuva Brite е револуционерен крем за осветлување на кожата за кој се покажа дека го намалува појавата на хиперпигментација како што се мелазма, PIH, под кругови на очите и сончеви точки. Тоа е нехидрохинон. Скинува Скар е револуционерна крема за лузни поддржани од 5 објавени клинички студии. Тој користи високо селективни фактори на раст и се покажува дека е 2x исто толку ефикасен како силиконскиот крем. Скинува лузна е достапна во три димензии. Скинува лузна е достапна во три димензии. 50мл е идеален за лузни поголеми од 6 инчи со големина, додека 30мл е одлично за лузни помалку од 6 инчи, а 15мл е совршен за лузни помалку од 1 инч. Модринката Skinuva е формулирана со мешавина од природни и ефикасни состојки, вклучувајќи Арника Монтана, Бромелаин, цинк, аскорбинска киселина и екстракт од семе од грозје за да се подобри природната способност на телото за заздравување. Арника Монтана е природен олеснувач на болка што се користи во хомеопатскиот лек за да помогне привремено да се олесни болката во мускулите и модринките. Го стимулира протокот на крв во погодената област што помага да се намали оток, болка и модринки.

Избор на клиент

Гел за рани од пакет со миленичиња со комплекс AG21 и спреј за рани со хелиран сребро, 12 унци Новак
Гел за рани од пакет со миленичиња со комплекс AG21 и спреј за рани со хелиран сребро, 12 унци

За да се користи, едноставно исцедете некои на погодената област и оставете го воздухот да се исуши...

DEN 2.33
Ѕвезда Аце Играчки Лузни На Дракула: Грофот Дракула 1: 4 Скала Полирезин Статуа, Разнобојни Новак
Ѕвезда Аце Играчки Лузни На Дракула: Грофот Дракула 1: 4 Скала Полирезин Статуа, Разнобојни

Ѕвезда Аце играчки увоз Карактеристики Кристофер Ли како што се појави во филмот од 1970 година...

DEN 7679.84
Облик на сидро на Олеева секоја сидро за намалување на лузни од олеева Силиконски лист од Олеева Новак
Облик на сидро на Олеева секоја сидро за намалување на лузни од олеева Силиконски лист од Олеева

Сите производи на Олеева се продаваат по еден по пакет Ако производот е потребен за обете области на ваш

DEN 0.67
Анданроза за истегнување и крем за лузни со роза џабета, тегли од 3-2oz, пакет со најдобра вредност Новак
Анданроза за истегнување и крем за лузни со роза џабета, тегли од 3-2oz, пакет со најдобра вредност

Безбедно за мајки кои очекуваат и оние со чувствителна кожа Направено со чилеанско масло од колк од роз�

DEN 2.33
Ферет Хијалин Блок Природен Дезодоранс 100гр Новак
Ферет Хијалин Блок Природен Дезодоранс 100гр

Ферет Хијалин Блок 100гр е рачно изработен и уникатен е за употреба Тоа е природен дезодоранс, исто така г

DEN 260.80