Пакувањеобезбедувањебимаил ПСБМ Лента За Маскирање, 2 инчи х 60 Јарди, 1920 Пакување, Дебелина Од 4,3 Мил, Лесно Кинење За Општа Намена, Сликарство, Уметност, Занаети, Дом

Пакувањеобезбедувањебимаил ПСБМ Лента За Маскирање, 2 инчи х 60 Јарди, 1920 Пакување, Дебелина Од 4,3 Мил, Лесно Кинење За Општа

DEN 1249.60

Новак

Достапно за нарачка

БЕЗ ОШТЕТУВАЊЕ на ПОВРШИНАТА-лентата за маскирање има ниско лепило што овозможува лесно отстранување на лентата без остатоци или оштетувања. БРЗА АПЛИКАЦИЈА-лентата за маскирање слонова коска се применува брзо и лесно на многу површини како што се метал, стакло, дрво и насликани предмети. СТАНДАРДНО ЈАДРО-ролните со дебелина од 4,3 мил имаат стандардно јадро од 3 инчи, што е вообичаена големина за повеќето диспензери за ленти. ОТПОРНА НА ВОДА и МАСЛО - лентата за маскирање со комунални услуги е отпорна на масло и вода што ги одржува површините под заштитени. ПОВЕЌЕНАМЕНСКА ЛЕНТА - висококвалитетната лента може да се користи за многу проекти во затворен простор, како што се ремоделирање, сликање и поправки во домот. БЕЗ ОШТЕТУВАЊЕ на ПОВРШИНАТА-лентата за маскирање има ниско лепило што овозможува лесно отстранување на лентата без остатоци или оштетувања. БРЗА АПЛИКАЦИЈА-лентата за маскирање слонова коска се применува брзо и лесно на многу површини како што се метал, стакло, дрво и насликани предмети. СТАНДАРДНО ЈАДРО-ролните со дебелина од 4,3 мил имаат стандардно јадро од 3 инчи, што е вообичаена големина за повеќето диспензери за ленти. ОТПОРНА НА ВОДА и МАСЛО - лентата за маскирање со комунални услуги е отпорна на масло и вода што ги одржува површините под заштитени. ПОВЕЌЕНАМЕНСКА ЛЕНТА - висококвалитетната лента може да се користи за многу проекти во затворен простор, како што се ремоделирање, сликање и поправки во домот. Лента за маскирање : лентата За Маскирање е ниска леплива лента, првенствено се користи во индустријата за сликање. Ниското лепило овозможува оваа лента лесно да се отстрани откако ќе заврши работата и нема да остави остатоци или оштетувања. Многу е лесно да се искине и доаѓа во различни големини, корисни дури и за најсложените работни места.Лента За Маскирање Од комунална Класа : лентата за маскирање од Комунална класа е дизајнирана да ги заштити дрвото, металот и стаклото За време На процесот На сликање Лесна за употреба и кинење тоа помага да се постигне чист и професионален изглед. Може да се користи и за етикетирање, идентификување и спојување. Откако ќе завршите, ова лесно се отстранува и не остава остатоци или оштетувања на местото каде што е нанесено.Спецификации На Ставката : ● Непречено Се Одмотува.● Отпорен на вода и Масло.● Долго стареење, непожолтување.● Дизајниран само за Внатрешна Употреба.● Боја На Слонова Коска, Вкупна Дебелина : 4,3 Мил.● Може да се користи и како уред за запечатување.● Лесен, лесен за кинење и лупење на површините.● Лента За Маскирање За општа Намена за Некритични Апликации.● Одлично за употреба за проекти како што се преуредување на домот и сликање.● Инстант Адхезија/Стапчиња На Широк Спектар На Неправилни Површини.● Стандарден дијаметар на јадрото од 3 инчи-заедничка големина за повеќето диспензери за ленти.● Тешка Подлога, Рачна Солза со солза Со Висок Раб што се спротивставува на Сребро и Разделување.ОДРЕКУВАЊЕ : СИТЕ ПРИКАЖАНИ СЛИКИ СЕ САМО ЗА ИЛУСТРАЦИЈА. ВИСТИНСКИОТ ПРОИЗВОД МОЖЕ ДА ВАРИРА ПОРАДИ ПОДОБРУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДОТ.

Избор на клиент

Скотска автомобилска тешка табла за сите временски канали, 03453NA Новак
Скотска автомобилска тешка табла за сите временски канали, 03453NA

Одлично за крпење, поправка на надворешни артикли и алатки за зајакнување Моќното лепило создава долго�

DEN 2.33
Скочка оригинална лента со повеќе површини на сликар, 1,88 инчи x 60 двор, 2 ролни Новак Попуст
Скочка оригинална лента со повеќе површини на сликар, 1,88 инчи x 60 двор, 2 ролни

Подготвени Поставете Насликајте! Лента за сликање без оштетување : Леплива лента може да остане на повр�

DEN 235.84
3M Scotch 2214 Crepe Paper Masking Tape, 150 степени F Температура на перформанси, 22 фунти/во јачина на затегнување, должина Новак
3M Scotch 2214 Crepe Paper Masking Tape, 150 степени F Температура на перформанси, 22 фунти/во јачина на затегнување, должина

Поддршка за хартија од креп со гума лепило Оваа лента ќе го задржи интегритетот кога се формира околу ед

DEN 201.12
3М лента за маскирање на општа намена 234, тен, 24 мм x 55 м, 5,9 мил, 36 по случај Новак
3М лента за маскирање на општа намена 234, тен, 24 мм x 55 м, 5,9 мил, 36 по случај

Силната поддршка е лесно да се искине, но сепак се спротивставува на лизгање и обезбедува отстранување �

DEN 304.00
Шкотска C2143PK2 изрази магична лента, 3/4 x 300, разновидно животно, 3 пакувања Новак
Шкотска C2143PK2 изрази магична лента, 3/4 x 300, разновидно животно, 3 пакувања

Елегантен мат финиш Напишете на неа со пенкало, молив или маркер Се одликува со уникатно лепило што ја д�

DEN 1.00
Shurtape CP-632/OR03860 CP-631/CP-632 обоена лента за маскирање: 3/8 x 60 yd, портокал Новак
Shurtape CP-632/OR03860 CP-631/CP-632 обоена лента за маскирање: 3/8 x 60 yd, портокал

Јадро : 3 "дијаметар Поддршка / носач : хартија од креп Лепило : Термопластична синтетичка гума Дебелина : 4

DEN 3.00
Патка бренд 284369 Стручна слика на Сликар, 1,41 инчи од 60 јарди, беж, 16 ролни по пакет Новак
Патка бренд 284369 Стручна слика на Сликар, 1,41 инчи од 60 јарди, беж, 16 ролни по пакет

Слика на сликар на професионална класа безбедна за употреба на повеќето внатрешни површини Отстранува

DEN 1.67
Mt 1p деко - Tsugihagi h Новак
Mt 1p деко - Tsugihagi h

Декоративна лента за белешка и други креативни активности Боја : Сина Материјал : хартија Тип : Лепички л

DEN 357.28
Лента Логика Маскирање Лента, 1/4 x 60 yd. Новак
Лента Логика Маскирање Лента, 1/4 x 60 yd.

Практични диспензери за основни ленти од 3 инчи ги држат рацете слободни Издадете единечни или повеќе р�

DEN 760.48
Снабдување со врвни пакувања 3М 2380 лента за маскирање, 7,5 мил, 1/2 x 60 години. Тан. Новак
Снабдување со врвни пакувања 3М 2380 лента за маскирање, 7,5 мил, 1/2 x 60 години. Тан.

Нежните, силни миникрепови се третираат со топлотен и растворувач отпорен на сатант погоден за повеќет�

DEN 1.67