Мерач на проток, бројач на мерачи на течност голем проток IP65 заштита за вода pl

Мерач на проток, бројач на мерачи на течност голем проток IP65 заштита за вода pl

DEN 1.67

Новак

Достапно за нарачка

± 3% Мерење на точност : Висока точност и голем проток, точно мерење, исполнете ги барањата за точност, кои можат да достигнат 3% ±. Оксидација отпорен на UPVC : Мерачот на проток е изработен од добар квалитет UPVC материјал, отпорен на оксидација и потрајни, можете да го користите со доверба. Широк спектар на апликации : Главно се користи во петрохемиска, контрола на станбен проток, вода PL, земјоделско земјиште и градинарски наводнување, итн. Добра заштита : Поддршка за пренесување на податоци RS485, оценка за заштита на IP65, температура на работното опкружување од -10 ℃ 70 ℃. Работен притисок од 5кг/см² : Мерење на течностите вклучуваат вода или други хемиски течности, работен притисок за 5 кг/см², реализирајте одговор во реално време. ± 3% Мерење на точност : Висока точност и голем проток, точно мерење, исполнете ги барањата за точност, кои можат да достигнат 3% ±. Оксидација отпорен на UPVC : Мерачот на проток е изработен од добар квалитет UPVC материјал, отпорен на оксидација и потрајни, можете да го користите со доверба. Широк спектар на апликации : Главно се користи во петрохемиска, контрола на станбен проток, вода PL, земјоделско земјиште и градинарски наводнување, итн. Добра заштита : Поддршка за пренесување на податоци RS485, оценка за заштита на IP65, температура на работното опкружување од -10 ℃ 70 ℃. Работен притисок од 5кг/см² : Мерење на течностите вклучуваат вода или други хемиски течности, работен притисок за 5 кг/см², реализирајте одговор во реално време. Функција : 1. ± 3% Мерење на точност : Висока точност и голем проток, точно мерење, исполнете ги барањата за точност, кои можат да достигнат 3% 2. Оксидација отпорен на UPVC : Мерачот на проток е изработен од добар квалитет UPVC материјал, отпорен на оксидација и потрајни, можете да го користите со доверба3. Широк спектар на апликации : Главно се користи во петрохемиска, контрола на станбен проток, вода PL, обработливо земјиште и наводнување во градина, итн .4. Добра заштита : Поддршка за пренос на податоци RS485, оценка за заштита на IP65, температура на работното опкружување од -10 ℃ 70 ℃ 5. Работен притисок од 5кг/см² : Мерење на течностите вклучуваат вода или други хемиски течности, работен притисок за 5 кг/см², реализирајте реакција во реално време како да се користи : без сензор за прикажување : црвена во позитивна пол, жолто до излезна линија на сигналот, црн GND до негативен pole Specification : Item Type : Flowmeter Material : UPVCData Transmission : RS485 Measurement Accuracy : ±3%Working Voltage : 10-30 VDCOperating Current : 60m A Maximum (30 VDC) Measuring Liquid : Water or other chemical liquid Working Pressure : 5kg/cm²Response Time : Real time Protection Class : IP65 Working Environment Температура : -10 ℃ ~ 70 ℃ Старач на мерач на моментот на проток (LPM) : 0-999.99 TOTAL мерач на проток Поставен опсег (FTM) : 0-999999 Инстантиран Метод на излез на контрола на проток : NPN (максимум 150m) Вкупно метод на излез на излез на проток : NPN (NPN (NPN (NPN ( Максимум 150m A) Кабел : Прибл. Список на пакети од 50 см / 19.7in : 1 x Flowmeternote : Ве молиме, обрнете внимание на заштитата пред употреба.

Item Type: Flowmeter
Material: UPVC
Data Transmission: RS485
Measurement Accuracy: ±3%
Working Voltage: 10-30VDC
Operating Current: 60mA Maximum (30VDC)
Measuring Liquid: Water or other chemical liquid
Working Pressure: 5kg/cm²
Response Time: Real time
Protection Class: IP65
Working Environment Temperature: -10℃~70℃
Instantaneous Flow Meter Settable Range (LPM): 0-999.99
Total Flow Meter Settable Range (FTM): 0-999999
Instantaneous Flow Control Output Method: NPN (150mA Maximum)
Total Flow Control Output Method: NPN (150mA Maximum)
Cable: Approx. 50cm / 19.7in
Package List:
1 x Flowmeter:
Note:
Please pay attention to protection before use. :

Избор на клиент

Контролорот за мерачи на течен проток на YFYIQI GAUE Новак
Контролорот за мерачи на течен проток на YFYIQI GAUE

1 Точност : ≤1%; Опсег на брзина : 0 ~ ± 10m / s, двонасочено мерење 2.transducer : DN25 ~ 100мм, температура : 30 ~ 160 ° C...

DEN 982.40
Sensirion SLG1430-480 Термички неинвазивни мерачи на проток на низок проток, 1 до 40 микрол/мин Новак
Sensirion SLG1430-480 Термички неинвазивни мерачи на проток на низок проток, 1 до 40 микрол/мин

Тип на производ мерач на проток Обезбедени се одлични хемиски отпорност и биокомпатибилност, а процесн

DEN 1.33
Braeburn 112412 амортизер за правоаголна зони Новак
Braeburn 112412 амортизер за правоаголна зони

Операција за враќање на моќност / пролет Прецизна исечена рамка за алуминиум Лесен дизајн на лизгање...

DEN 2827.36
Bel-Art H40407-0305 Riteflow алуминиум монтиран проток, големина 5, скала од 150 mm, должина од 26,6 см, ширина 3,2 см Новак
Bel-Art H40407-0305 Riteflow алуминиум монтиран проток, големина 5, скала од 150 mm, должина од 26,6 см, ширина 3,2 см

Максималниот притисок е 200 psig Максимална работна температура од 121 ° C (150 ° F) Големина 5 Скала од 150мм...

DEN 2.67
MF5706 MEMS мерач на проток на маса Новак
MF5706 MEMS мерач на проток на маса

Погоден за воздух, азот, кислород, не погоден за јаглерод диоксид Високо точна сензори за термички маси..

DEN 3520.00
DAE WP-2000P 20 Woltmann Helix Meter, излез на пулсот, галони Новак
DAE WP-2000P 20 Woltmann Helix Meter, излез на пулсот, галони

Достапни сертификати за фабрички калибрација DAE Controls LLC е малцински бизнис Ве молиме слободно да го доби

DEN 928.00
Клучни инструменти FR47L04PI-D акрилен мерач на проток за вода, 1 до 10 gpm Новак
Клучни инструменти FR47L04PI-D акрилен мерач на проток за вода, 1 до 10 gpm

Опис : Променлива област, директен мерач на читање Материјал (фитинг) : ПВЦ Материјал (Опрстен) : БунаН...

DEN 3.33
ACS мерач на вода пулсер 1 ладна вода - 1 пулс/галон Новак
ACS мерач на вода пулсер 1 ладна вода - 1 пулс/галон

1 инчен мерач на ладна вода со засилено полиамид тело 1 инч NPT месинг спојки 1 галон / излез на пулсот со пр�

DEN 1.67
1 парчиња 0-25 Л/Мин Мерач На Проток На Кислород Со Контролен Вентил За Кислороден Воздушен Гас Новак
1 парчиња 0-25 Л/Мин Мерач На Проток На Кислород Со Контролен Вентил За Кислороден Воздушен Гас

● Професионални мерачи на проток на аргон и јаглерод диоксид ● Тестер на мерач на проток намален од 0 25

DEN 2.00
ЗОШТО-Јуе Пренослив Дигитален Мерач На Проток И Турбинска Смисла За Проток НА Вода SS BSPP G1 1/2 Сензор Новак
ЗОШТО-Јуе Пренослив Дигитален Мерач На Проток И Турбинска Смисла За Проток НА Вода SS BSPP G1 1/2 Сензор

Мерачот на дигитален дисплеј може да го прикаже моменталниот проток,единицата Е L / min или Gal / min, Може да

DEN 376.00
Мерач на течност, сензор за проток на вода DN25 киселина алкална отпорна голем проток за станбени Новак
Мерач на течност, сензор за проток на вода DN25 киселина алкална отпорна голем проток за станбени

Добра заштита : Поддршка за пренос на податоци RS485, оценка за заштита на IP65, температура на работното опк�

DEN 601.60
Додаток на магнетски мерач на проток, излезен кабел за 33700-17 Новак
Додаток на магнетски мерач на проток, излезен кабел за 33700-17

Димензии на пакетот : 8 L x 1,25 H x 8 W (инчи) Тежина на пакет : 0,7 фунти Земја на потекло : Соединетите држави...

DEN 211.52
Braeburn 128005 Retrofit Zoning Damper Новак
Braeburn 128005 Retrofit Zoning Damper

Отворено / напојување со моќност Лесен дизајн на лизгање Тешка галванизирана конструкција 5 инчен ретр�

DEN 1344.48
RCM 3/4-71-R-10GPM Директно читање на проток на вода за вода, 10 gpm макс, 3/4 npt Новак
RCM 3/4-71-R-10GPM Директно читање на проток на вода за вода, 10 gpm макс, 3/4 npt

Опис : Диференцијален мерач на проток на притисок Максимална оперативна температура (º F) : 212...

DEN 12809.28
Акрилик во кол-паммер во линија на проток, 7,5 SCFM воздух, 3/8 NPT Новак
Акрилик во кол-паммер во линија на проток, 7,5 SCFM воздух, 3/8 NPT

Изберете ги мерачите на аларм со високо / ниско ниво за да ги следите точките на критичко проток...

DEN 1.67
1,2-12m³/h пластична цевка тип на вода мерач на проток на вода Течен проток на проток со ABS Float за DN40 50мм цевка Новак