SP Bel-Art Riteflow Borosilicate Glass Glature Chaused Flow Meter; Скала од 150мм, големина 5

SP Bel-Art Riteflow Borosilicate Glass Glature Chaused Flow Meter; Скала од 150мм, големина 5

DEN 440.16

Новак

Достапно за нарачка

Заштитените цевки обезбедуваат дополнителна заштита од кршење, особено кога се користат под висок притисок. Функција фузирани керамички скали точни до во рамките на +/- 2 проценти од целосниот обем. Единствено заострените брада со внатрешни водичи за ребра за стабилизирање на плови. Плови од стакло, не'рѓосувачки челик или карбалој. Proftube е обвиткана во пластична цилиндрична стража која има две крајни грмушки, 6,3мм (1/4 ") NPT фитинзи и OD од 25мм (1"). Заштитените цевки обезбедуваат дополнителна заштита од кршење, особено кога се користат под висок притисок. Функција фузирани керамички скали точни до во рамките на +/- 2 проценти од целосниот обем. Единствено заострените брада со внатрешни водичи за ребра за стабилизирање на плови. Плови од стакло, не'рѓосувачки челик или карбалој. Proftube е обвиткана во пластична цилиндрична стража која има две крајни грмушки, 6,3мм (1/4 ") NPT фитинзи и OD од 25мм (1"). Големина : Големина 5, 150мм Скала Универзална милиметарска скала идеална за мерења на проток во лабораторијата, во пилотски растенија, хроматографија и во процесите на производство, овие тешки идови, отпорни на шок, се карактеризираат со градежни мерачи на стакло. Истражувањата, индустриските и здравствените работници се потпираат на SP Scienceware за нивните потреби за ракување со примероци. Продадени лабораториски материјали за бренд за брендови во светски рамки, арт-уметност и H-B вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни шишиња за миење до аспиратори, термометри, лавици, десикатори, хидрометри, кофи со мраз, лажички и лажици. Исто така, достапни се и прилагодени услуги за калибрација, пластично обликување, специјализирани облоги и производство на жица. Лабораториски стакло Wilmad-Labglass Brands glassware ги надополнува Bel-Art и H-B инструментот со над 7000 артикли, вклучувајќи NMR и EPR потрошувачки и специјализирани стакло, како и сопствена измислица за индивидуални стакло, услуги за поправка на стакло и делови од стакло OEM. SP Scienceware е поделба на Warminster, PA -базирана на SP Industries, кои исто така вклучуваат SP Scientific Laborator, Thermal Management и опрема за фармацевтско производство и СП способни помагала за секојдневно живеење.

Избор на клиент

Braeburn 112412 амортизер за правоаголна зони Новак
Braeburn 112412 амортизер за правоаголна зони

Операција за враќање на моќност / пролет Прецизна исечена рамка за алуминиум Лесен дизајн на лизгање Па

DEN 2827.36
Cole-Parmer 65 mm цевка за проток, директно читање за 22 SCFH аргон Новак
Cole-Parmer 65 mm цевка за проток, директно читање за 22 SCFH аргон

Тип на производ : цевка за проток на аргон Направени во Соединетите држави Произведено од : ColeParmer...

DEN 2.67
Мерач на проток Hedland H213A-010 1/4 NPT алуминиумска вода базирана на течности, 0,1 до 1,0 gpm Новак
Мерач на проток Hedland H213A-010 1/4 NPT алуминиумска вода базирана на течности, 0,1 до 1,0 gpm

Мерачот на проток на висок притисок HEDLAND H213 A010 за течности засновани на вода е мерач на променлива облас�

DEN 2.33
DAE WP-2000P 20 Woltmann Helix Meter, излез на пулсот, галони Новак
DAE WP-2000P 20 Woltmann Helix Meter, излез на пулсот, галони

Достапни сертификати за фабрички калибрација DAE Controls LLC е малцински бизнис Ве молиме слободно да го доби

DEN 928.00
MF5706 MEMS мерач на проток на маса Новак
MF5706 MEMS мерач на проток на маса

Погоден за воздух, азот, кислород, не погоден за јаглерод диоксид Високо точна сензори за термички маси..

DEN 3520.00
Додаток на магнетски мерач на проток, излезен кабел за 33700-17 Новак
Додаток на магнетски мерач на проток, излезен кабел за 33700-17

Димензии на пакетот : 8 L x 1,25 H x 8 W (инчи) Тежина на пакет : 0,7 фунти Земја на потекло : Соединетите држави...

DEN 211.52
Мерач на течност, сензор за проток на вода DN25 киселина алкална отпорна голем проток за станбени Новак
Мерач на течност, сензор за проток на вода DN25 киселина алкална отпорна голем проток за станбени

Добра заштита : Поддршка за пренос на податоци RS485, оценка за заштита на IP65, температура на работното опк�

DEN 601.60
Ултразвучен мерач на проток на вода HFBTE со TS-2-HT TM-1-HT TL-1-HT Трансдуцер со висока температура DN25-6000mm 0,98-236.22in Новак
Ултразвучен мерач на проток на вода HFBTE со TS-2-HT TM-1-HT TL-1-HT Трансдуцер со висока температура DN25-6000mm 0,98-236.22in

Тоа навистина ја реализира недеструктивната инсталација ❤❤ (2) Висока сигурност усвојува низок напон, �

DEN 456.00
Мерач на проток, gpm/lpm 4.0-40/15-150 Новак
Мерач на проток, gpm/lpm 4.0-40/15-150

Цена за : Секој вид : Специфична гравитација на променлива површина : 0,876 Материјал за проток : нафтени те�

DEN 928.00
Акрилик во кол-паммер во линија на проток, 7,5 SCFM воздух, 3/8 NPT Новак
Акрилик во кол-паммер во линија на проток, 7,5 SCFM воздух, 3/8 NPT

Изберете ги мерачите на аларм со високо / ниско ниво за да ги следите точките на критичко проток Единици

DEN 1.67
Мерач на проток, бројач на мерачи на течност голем проток IP65 заштита за вода pl Новак
Мерач на проток, бројач на мерачи на течност голем проток IP65 заштита за вода pl

± 3% Мерење на точност : Висока точност и голем проток, точно мерење, исполнете ги барањата за точност, кои

DEN 1.67
1.5 Водомер-Нерѓосувачки Челик, Пулс Излез, НСФ 61, НТЕП Новак
1.5 Водомер-Нерѓосувачки Челик, Пулс Излез, НСФ 61, НТЕП

Излез На Пулсот НСФ / АНСИ / МОЖЕ 61 НТЕП Сертифициран Тип : 1.5" Нерѓосувачки Челик Пулс Излез Монтажа Водо

DEN 1.67
Контролорот за мерачи на течен проток на YFYIQI GAUE Новак
Контролорот за мерачи на течен проток на YFYIQI GAUE

1 Точност : ≤1%; Опсег на брзина : 0 ~ ± 10m / s, двонасочено мерење 2.transducer : DN25 ~ 100мм, температура : 30 ~ 160 ° C...

DEN 982.40