IMADA Z2S-DPU-1 дигитален мерач на сила со далечински сензор, 18,00 мл.

IMADA Z2S-DPU-1 дигитален мерач на сила со далечински сензор, 18,00 мл.

DEN 456.00

Новак

Достапно за нарачка

Точност : 0,2 проценти F.S., 1 LSD. Единици за избор : LBF (OZF), KGF (GF) или Newtons. Капацитет за преоптоварување : 200 проценти од Ф.С. (Индикаторот за преоптоварување трепка над 110 проценти од Ф.С.). Точност : 0,2 проценти F.S., 1 LSD. Единици за избор : LBF (OZF), KGF (GF) или Newtons. Капацитет за преоптоварување : 200 проценти од Ф.С. (Индикаторот за преоптоварување трепка над 110 проценти од Ф.С.). Комплетен комплет за дигитални сили ZTS-DPU-1 ZTS-DPU ELD DIGITAL FORCE-18 OFF капацитет е дигитална сила со високи перформанси кои имаат посебен сензор кој е идеален за ограничени простори или тешко може да се постигне мерења. Сите стандардни сензори DPU се добри и за компресија и за напнатост. Стандарден кабел со шест нозе го поврзува мерачот со сензорот. Единицата Z2 S-DPU нуди програмабилни високи/ниски поставени точки за тестирање GO/NO-GO. Портокаловото осветлува за мерења помалку од ниската поставена точка, зелена за помеѓу висока и ниска поставена точка и црвена за над висока поставена точка.Сат до 1.000 вредности во меморијата, што може да се прикаже или пренесе со употреба на портата RS-232 C. Користете го режимот во реално време за да прикажете преодни преодни оптоварувања или режимот на врв за да ја фатите врвната сила постигната за време на тестот. Избирачки мерни единици на LBF, KGF или Newtons.

Избор на клиент

MF-10-10 lbs. - Механички мерачи на серија на МФ, Нидец Шимпо - секој Новак
MF-10-10 lbs. - Механички мерачи на серија на МФ, Нидец Шимпо - секој

10 фунти 0,05 lb 10 bs 0,05 lb "Механичкото мерач на сила од MF серија е одличен за тестирање на сила на притисок / вл

DEN 198.40
VTSYIQI Механичко влечење на сила за влечење мерачи на аналогна сила 500 N 110 фунти Newутн и фунта двојна единица Новак
ПС-10КГ МЕХАНИЧКИ МЕХАНИЧКИ МЕХАНИЧКИ МЕРКИ, СОСТОЈБА: 10 кг Новак
ПС-10КГ МЕХАНИЧКИ МЕХАНИЧКИ МЕХАНИЧКИ МЕРКИ, СОСТОЈБА: 10 кг

Точност : 0,2% Гаранција : две години Содржина на комплетот : Комплетен комплет го вклучува мерачот, пет со�

DEN 553.60
GOWE 1000N Аналоген притисок за влечење на тестер за мерач на мерачи на сила на затегнување Новак
GOWE 1000N Аналоген притисок за влечење на тестер за мерач на мерачи на сила на затегнување

1000 N аналоген притисок за влечење на тестер на затегнување мерач на сила на затегнување; Опис на произво�

DEN 3.00
Техничка прецизна замена за мерачи на сила Shimpo FGV Новак
Техничка прецизна замена за мерачи на сила Shimpo FGV

Замена за мерачи на сила Shimpo FGV батерија Единица по продажба : 1 Замена за мерачи на сила Shimpo FGV батерија...

DEN 942.40
CNYST DIAL FORCE MEARGE PROSTABLE PUST PULTER TESTER METER со 2 единечен дисплеј N/kg со максимално мерење на оптоварување 200N/20kg Новак
CNYST DIAL FORCE MEARGE PROSTABLE PUST PULTER TESTER METER со 2 единечен дисплеј N/kg со максимално мерење на оптоварување 200N/20kg

◆ Максимално оптоварување : 200n / 20kg, мин оптоварување : 20 N / 2kg; Серијата НК е мерач на сила за бирање со ком

DEN 1680.00
CNYST Force Meange Push Push Tester Meter Dynammomer 2 единици N/lb со максимален опсег на оптоварување 500N/110IB Новак
CNYST Force Meange Push Push Tester Meter Dynammomer 2 единици N/lb со максимален опсег на оптоварување 500N/110IB

◆ NLB серија : Индикација за покажувач, лесна за читање и прецизност со висока тест ◆ Максимално оптовару

DEN 2.67
MARK-10 M3-100 Series M3 Digital Force Meange, капацитет од 100lbf Новак
MARK-10 M3-100 Series M3 Digital Force Meange, капацитет од 100lbf

Стапка на земање примероци со голема брзина од 2.000 Hz Излез на USB податоци на континуирани или индивидуал�

DEN 10792.00
CNYST аналогно напнатоста на џебот со двојно игла мерач на мерач на мерач со максимална мерка вредност 1,5n Новак
Универзален адаптер/полнач на Shimpo FG -09V120UC, 100 - 240VAC, за електронски мерачи Новак Попуст
Универзален адаптер/полнач на Shimpo FG -09V120UC, 100 - 240VAC, за електронски мерачи

Додаток за мерачи на дигитална сила Shimpo Наплати или обезбедува моќност на компатибилен мерач на сила...

DEN 393.76
ATG-300-1 Аналогна единица G Dial Tension Meter Tester Gauge Gram Force Meter единечен покажувач 300g притисок за влечење тестер Новак
ATG-300-1 Аналогна единица G Dial Tension Meter Tester Gauge Gram Force Meter единечен покажувач 300g притисок за влечење тестер

Максимална вредност : 300g Вредност на поделба : 10g Опсег за мерење : 6030060 Гаранција : 1 година Мерачот на зат�

DEN 3.00
Мерач на дигитална сила на Tongbao HF-2K со S Надворешен сензор 2KN тестер за влечење на притисок Новак
Мерач на дигитална сила на Tongbao HF-2K со S Надворешен сензор 2KN тестер за влечење на притисок

Макс и мин и вредноста на споредбата може да се реши за статистичка анализа Пет режими на тестирање и тр�

DEN 1531.20