Индуктивен мерач на влага од дрво LCD дисплеј детектор за содржина на дрвена вода дигитален тестер за влага за дрво огревно дрво, градежна зграда од дрво

Индуктивен мерач на влага од дрво LCD дисплеј детектор за содржина на дрвена вода дигитален тестер за влага за дрво огревно

DEN 3.33

Новак

Достапно за нарачка

Лесен преносен : Тестер за влага на огревно дрво е дизајниран да биде преносен, лесен и компактен за лесно држење на рацете и удобно мерење. ЛЦД -дисплеј : Детекторот за влага од дрво има задно осветлување со висока дефиниција за полесно читање и јасна видливост во темни услови. Висока точност : Мерачот на влага од дрво е хигрометар со голема точност со широк спектар на мерење на податоците, погоден за разни сценарија. Applicable People : Professional moisture content meter can be used by builders, carpenters, manufacturers, floor installers and homeowners, etc. Wide Application : Inductive wood moisture meter can be used to test cardboard, bricks, wall, plaster, floors, cabinets, furniture, Греди, иверица, рамки за прозорци, итн. Како да користите : 1. Отворете го капакот на батеријата на инструментот, ставете ја во батеријата и притиснете го копчето за напојување. 2. Извадете го капакот на инструментот и ставете ја главата за откривање на предметот што треба да се открие. 3. Прочитајте го читањето на екранот. Спецификација : Тип на ставка : Индуктивен мерач на влага од дрво Материјал : ABS Батерија : Една батерија 6 F22 (не е вклучена) Примена : Погодна за опсег на мерење на влажност за откривање на влага : 0,5 до 79,5% Опсег на мерење на температурата : 0 до 50 ℃ Густина на дрво : 0,27 до 1,05 g / Длабочина за откривање на cm³ : Прибл. 0 до 50мм / 0 до 2,0in тежина : приближно. 208 G / 7.3oz Список на пакети : 1 x Индуктивен мерач на влага од дрво 1 x прирачник за корисникот на англиски јазик Белешка : Бродови без батерија.

Item Type: Inductive Wood Moisture Meter
Material: ABS
Battery: One 6F22 Battery (Not Included)
Application: Suitable for Moisture Detection
Humidity Measurement Range: 0.5 to 79.5%
Temperature Measurement Range: 0 to 50℃
Wood Density: 0.27 to 1.05g / cm³
Detection Depth: Approx. 0 to 50mm / 0 to 2.0in
Weight: Approx. 208g / 7.3oz
Package List:
1 x Inductive Wood Moisture Meter  :
1 x English User Manual :
Note:
Ships without battery. :

Избор на клиент

Extech MO290 - мерач на влага без пин и термометар за IR & MO55 - Мерач на комбинација на пин/пин без пин Новак
Extech MO290 - мерач на влага без пин и термометар за IR & MO55 - Мерач на комбинација на пин/пин без пин

Производ 1 : Програмабилни аларми за висока / ниска влага и влажност Производ 1 : Автоматска пресметка на �

DEN 10384.64
Rotronic HC2-C05 сонда за Hygropal 23 AW сет, дијаметар од 5 мм Новак
Rotronic HC2-C05 сонда за Hygropal 23 AW сет, дијаметар од 5 мм

Опсег на апликација : 40… 85 ° C / 0… 100 %RH Дигитален интерфејс (UART) и скалабилни аналогни излези, 0… 1 V...

DEN 255.20
H-B инструмент SP100FR џеб прашка психометар, ° F дух Новак
H-B инструмент SP100FR џеб прашка психометар, ° F дух

Тип на производ психометар Направено во Кина Управувано со инструмент HB / производи од белуметност...

DEN 1421.44
Слатиом AS981 не-контактна мерач на влага од дрво Дигитален хигрометар Тестер за влажност Новак
Слатиом AS981 не-контактна мерач на влага од дрво Дигитален хигрометар Тестер за влажност

Користете мерење на индукција на електромагнетски бран со висока фреквенција Дигитален LCD дисплеј со г�

DEN 2.00
50g капацитет Електронски лабораториски анализатор на влага со халоген загревање 220V Новак
50g капацитет Електронски лабораториски анализатор на влага со халоген загревање 220V

Ви благодариме за вашата понуда Предметот ќе се испорачува во зависност од времето за ракување по приме

DEN 11198.08
Flir MR-Pins2-10 Pins 2 инчи за MR06, MR07, MR08 Новак
Flir MR-Pins2-10 Pins 2 инчи за MR06, MR07, MR08

За употреба со мерачи на влага на ФЛИР Издржливи мерни иглички Полето што може да се замени За употреба �

DEN 3.00
KXA мерач на влага Висок дигитален преносен мерач на влага на влага од дрво Новак
KXA мерач на влага Висок дигитален преносен мерач на влага на влага од дрво

По изглед, користете ергономија Лесно и брзо е корисникот да го користи мерачот за тестирање со едноста

DEN 1.00
Детектор за тестер за анализа на влага во urутрија за влага за влага за почва, сребро Новак
Детектор за тестер за анализа на влага во urутрија за влага за влага за почва, сребро

1 Усвојување на принцип на висока фреквенција, способноста за скенирање на електромагнетниот бран е сил

DEN 5856.00