Еко-dent Premium Premium Орална нега нане плакнење и пакет за заби

Еко-dent Premium Premium Орална нега нане плакнење и пакет за заби

DEN 415.20

Новак

Достапно за нарачка

Без алкохол. Исплакнувањето на устата е мешавина од 12 есенцијални масла со COQ-10, Echinacea, Goldenseal, & сода бикарбона за пенлив свеж здив. Користени и препорачани од стоматолози, орални хирурзи и периодонтисти. Заградата е без флуорид и ниска абразија. Сè што ви треба за да ги задржите забите и непцата минливи свежи. Крајно основно плакнење на устата е моќна, временска тестирана мешавина од 12 есенцијални масла, плус ехинацеа, златосеал, COQ10 и сода бикарбона, и за дневна употреба и кога страдате од рани од рани, мали рани или иритации на непцата. Ibrивописни, природни вкусови Исчистете ја и освежете ја целата уста. Без сахарин, глицерин, сорбитол или шеќер. Ништо вештачко.

Избор на клиент

Оригинално масло за заби на Орамд - природна алтернатива за миење на пастата за заби и уста Новак
Оригинално масло за заби на Орамд - природна алтернатива за миење на пастата за заби и уста

100% чисти основни и ботанички масла; Остава да се чувствувате како да сте ги исчистиле забите Формулиран

DEN 399.52
Gurunanda Advanced Formula Formula Mail Влечење со стругалка на јазик, оригинално влечење на масло, Мики Д- Кокос и масло од Новак
ДЕЈСТВУВА Деца Антикавитет Флуорид Исплакнете Меур Гума За Џвакање 16.9 fl. оз. Точна Чаша За Дозирање, Без Алкохол Новак
Beuniq Chirayata Powder Swertia Chirata Karast Новак
Beuniq Chirayata Powder Swertia Chirata Karast

Билки во прав Нето количество : 250gm Мерење на лажица во пакетот Билки во прав Нето количество : 250gm...

DEN 2.67
Тера здив сува уста орално исплакнете нане, 16 мл Новак
Тера здив сува уста орално исплакнете нане, 16 мл

Суво миење на устата : Основно плакнење на сувата уста е миење на устата без алкохол што помага во олесну

DEN 339.20
Опсег Сртот Надворешно Плакнење На Устата-16,9 мл, Пакување од 2 Новак
Опсег Сртот Надворешно Плакнење На Устата-16,9 мл, Пакување од 2

Го одржува здивот свеж уште подолго Останете сигурни со чувство на свеж здив што трае подолго...

DEN 841.60
Здравствена уста за здравство на емајл Колгејт, 8,4 fl оз Новак
Здравствена уста за здравство на емајл Колгејт, 8,4 fl оз

Ја зајакнува емајлот дури и таму каде што може да пропушти четкање Помага при надополнување на природни

DEN 3.00
Клинички DDS Acturated Clinical DDS активирана уста и чистач на јазици, лош здив, поддршка за гуми за џвакање, нане Новак
Џингигел Прва Помош Орална Течност, 50 мл Новак
Џингигел Прва Помош Орална Течност, 50 мл

За брзо олеснување на болката и поправка на трауматизирани непца следниве : Погоден за најчести орални

DEN 255.68
Том на Мејн цела грижа природна миење на устата со флуорид, свежо нане, 16 мл. 6-пакет Новак
Том на Мејн цела грижа природна миење на устата со флуорид, свежо нане, 16 мл. 6-пакет

Што ќе добиете : Шест шишиња од 16 унца од Том на Мејн Цела грижа природна уста за миење на устата во свеж в

DEN 1212.80
Листеринска антисептична ладна уста за нане, 1,5 л, 50,72 мл Новак
Листеринска антисептична ладна уста за нане, 1,5 л, 50,72 мл

Убива микроби кои предизвикуваат лош здив, плакета и заболување на непцата гингивитис Антисептик Ада п�

DEN 870.40
Врховно исхрана есенцијално масло мешавини три пакувања-BFB-1, BFB-2 и орален врховен Новак
Врховно исхрана есенцијално масло мешавини три пакувања-BFB-1, BFB-2 и орален врховен

Комбинација на есенцијално маслоОралниот врховен, БФБ1 и БФБ2 се комбинации на есенцијално масло...

DEN 486.40
Органски силициум за миење на устата Аквасилице 200 мл Новак
Органски силициум за миење на устата Аквасилице 200 мл

Органски силициум за миење на устата Aquasilice 200ml е миење на устата што ќе ви помогне да одржите совршена ор

DEN 1091.04