Keeytt Model Model Model Model Model, модел на тетива модел анатомија модел Медицински модел Студија за едукација за наука медицинска училница настава и дискови

Keeytt Model Model Model Model Model, модел на тетива модел анатомија модел Медицински модел Студија за едукација за наука медицинска

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

Образовни алатки : Сликите, книгите и постерите не се доволни за да го продлабочат разбирањето. Нашите 3Д анатомски модели се дизајнирани да ви помогнат подобро да разберете, совршена алатка за настава и образование. Опис на моделот : Овој модел ги прикажува површните и длабоките мускули, тетивите и морфологијата на коските на скапуларниот мускул на горните екстремитети и ги прикажува деталите за скапулата многу интуитивно. Материјал со висок квалитет : Изберете висококвалитетен увезен ПВЦ материјал, издржлив, лесен, лесен за расклопување и носење. Дизајнирано со основа за лесно поставување и прикажување. Многу реална : точна структура, рачна боја, чиста структура текстура, нема бледнее, дизајнирано според односот на 1 : 1 на храна. Дигитален дизајн на лого : Структурата одговара на дигиталниот број, што е погодно за настава и многу удобно и интуитивно. Повеќе сценарија : Научните модели ги користат студенти по медицина, лекари, практичари и наставници ширум светот за да објаснат како функционира анатомијата; Да се ​​објаснат концептите и да се демонстрира за подобро разбирање : ова потсмев е совршено за секој во областа на образованието или медицинското. A better understanding of human organ models Product Name : Human Shoulder Joint with Muscle and Tendon Model Material : PVCSize : 11x7.5x6in/28x19x15cm Color : Colorful Applicable gender : Unisex Purpose for : Medical Study Science Classroom Teaching Science Classroom Study Anatomy Bundle Study Guide Notes1.Due to the difference of the Екран, бојата може да биде малку поинаква, што е нормално.2.Се ова е рачно мерење, ве молиме, дозволете грешка во големината од 0-2 см, благодарам за разбирањето.

Избор на клиент

3Б Научен скелет за зајак T30008 Новак
3Б Научен скелет за зајак T30008

Модел на скелети во зајак (LepEuropaeus) за компаративна анатомска и цицачка студија Вистински коски за точна

DEN 955.20
Saxtzds 女式 编织袋 , 女式 甜美 草 编袋 , 女式 沙滩 草 编袋 时尚 复古 便携 便携 便携 风格 肩心 形草 , 手工 女式 女式 , 椭圆形 椭圆形 Новак
Saxtzds 女式 编织袋 , 女式 甜美 草 编袋 , 女式 沙滩 草 编袋 时尚 复古 便携 便携 便携 风格 肩心 形草 , 手工 女式 女式 , 椭圆形 椭圆形

手工 编织 肩包 , 做工 精细 , 便于 外出 携带 , 双 带.内部 有 衬 里 , 旅行 时 可以 放置 手机 、 、 钥匙 、 化学品 等。.这 个 包 是 纯色

DEN 1100.80
3B Научен GmbH 1005394 I.M. Симулатор за инјектирање w/функција за контрола Новак
3B Научен GmbH 1005394 I.M. Симулатор за инјектирање w/функција за контрола

Функција со два во едно Инјекција на течност (вода) е можна Точните инјекции се потврдени со зелено свет�

DEN 3.33
Обука за геријатриски тренинг на ХИГИЈИО ГЕРИЈАТРИСК Новак
Обука за геријатриски тренинг на ХИГИЈИО ГЕРИЈАТРИСК

Висок квалитет Медицински медицински сестри е изработен од ПВЦ за заштита на животната средина, а згло�

DEN 278.40
黄金 小叶紫檀 360 度 爆满 真 金星佛珠 手串 尼泊尔 紫檀 沉水级 星 Новак
黄金 小叶紫檀 360 度 爆满 真 金星佛珠 手串 尼泊尔 紫檀 沉水级 星

请 注意 , 实际 装运 参数 或 款式 标记 在 括号 中 (素款 6mm*108 颗) (素款 6mm108 颗) Забележете дека параметрите или стиловите �

DEN 0.67