Fafeicy 1PCS 25mm DC 12V 25GA-370 Мотор со метална опрема со мала брзина, за електронско заклучување, робот, електрична завеса, електрична врата, насочен мотор

Fafeicy 1PCS 25mm DC 12V 25GA-370 Мотор со метална опрема со мала брзина, за електронско заклучување, робот, електрична завеса,

DEN 0.67

Новак

Достапно за нарачка

Овој DC мотор има голем момент на сила, мала брзина и низок шум. Моторот е изработен од метална опрема, отпорни на абење, избегнувајте кршење на забите, па со долг живот на сервирање. Brushed DC моторите се користат во електронски брави, роботи, електрични завеси, електрични врати, микро миксери, опрема за набудување, машини за одгледување миленичиња. Овој производ е DC Gear Motor со висока прецизна метална опрема, стабилна работа. Овој мотор е усвоен од чиста калем за бакарна жица, со мала топлина и мала загуба. Овој DC мотор има голем момент на сила, мала брзина и низок шум. Моторот е изработен од метална опрема, отпорни на абење, избегнувајте кршење на забите, па со долг живот на сервирање. Brushed DC моторите се користат во електронски брави, роботи, електрични завеси, електрични врати, микро миксери, опрема за набудување, машини за одгледување миленичиња. Овој производ е DC Gear Motor со висока прецизна метална опрема, стабилна работа. Овој мотор е усвоен од чиста калем за бакарна жица, со мала топлина и мала загуба. Спецификација : Модел : GA25 YN370 RATED моќност : 3,5 (W) Тип на производ : Четка DC моторен напон : 5-12 (V) Оценета струја : 0,06 (а) Тип (по избор) : 12 V 5 RPM, 12 V 10 RPM, 12 V 30 RPM, 12 V 60 RPM, 12 V 100 RPM, 12 V 200 RPM, 12 V 300 RPM, 12 V 400 RPM, 12 V 500 RPM, 12 V 1000 RPMouter Дијаметар : 25 mm/1.0inshaft Дијаметар : 4мм/0,2inshaft Должина : 10 mm/0,4inweight : 96g/3.4ozpackage список : 1 x Gear Motor.

Model: GA25YN370
Rated power: 3.5 (W)
Product type: Brush dc motor
Rated voltage: 5-12 (V)
Rated current: 0.06 (A)
Type(Optional): 12V 5RPM, 12V 10RPM, 12V 30RPM, 12V 60RPM, 12V 100RPM, 12V 200RPM, 12V 300RPM, 12V 400RPM, 12V 500RPM, 12V 1000RPM
Outer diameter: 25 mm/1.0in
Shaft diameter: 4mm / 0.2in
Shaft length: 10 mm/0.4in
Weight: 96g/3.4oz
Package list:
1 x gear motor:

Избор на клиент

Надграден WPW10189703 W10189703 Мотор на испарувач [Вклучени совети за DIY] од Partsbroz - Компатибилен Amana Crosley KitchenAid Новак
Надграден WPW10189703 W10189703 Мотор на испарувач [Вклучени совети за DIY] од Partsbroz - Компатибилен Amana Crosley KitchenAid

? W10189703 ФАРГЕРСКИОТ ИЗВЕДУВАЕ НА МОТОР НА ФАРКИРАТОР висококвалитетен точен еквивалент за делумните бр

DEN 0.67
2311480 Правосмукалка Мотор Јаглеродна Четка За Аметек Јагне 333261 33326-1 Новак
2311480 Правосмукалка Мотор Јаглеродна Четка За Аметек Јагне 333261 33326-1

Дел Бр 3339217 3339217 или 3339211 3339211 Одговара Аметек Јагнешко Моторни Модели : 115923, 115923 ,, 115923Ц, 11639203, 11643200, 11647100, 1164

DEN 3.00
Аметек-Мотори Мотор 116472-00, 5,7 120 Волти Б/2 Фаза Тангенцијален Бајпас Новак
Аметек-Мотори Мотор 116472-00, 5,7 120 Волти Б/2 Фаза Тангенцијален Бајпас

Ова Е Овластен дел Одговара на различни модели на аметекмотори Оем Дел Број 11647200 Ова Е аметекмотори зам�

DEN 1943.36
70-24151-03 - Временски кралски печки на нацрт -индуктор/мотор за вентил за вентили за издувни гасови - Замена на ОЕМ Новак
Limoss 450626 MD141.157.333 Моторна замена понудена од решенија за живот Новак
Limoss 450626 MD141.157.333 Моторна замена понудена од решенија за живот

Модел за замена на модел на мотор на мотор со мотор на мотор со мотор 450626 MD14127L1157333 Погледнете го видеото �

DEN 1.67
4681JB102929H Испарувач DC вентилатор мотор за LG Kenmore, ги заменува моделите 4681JB1027H 4681JK1004D 4681JK1003A 4681JK1004A Новак
4681JB102929H Испарувач DC вентилатор мотор за LG Kenmore, ги заменува моделите 4681JB1027H 4681JK1004D 4681JK1003A 4681JK1004A

Farrigerator Evaporator DC Fan Motor 4681 JB1029 H за LG, Kenmore, заменува 4681 JB1027 H 4681 JK1004 D 4681 JK1003 A 4681 JK1004 A EAU616444102 AP4631334 Спецификации

DEN 1344.00
5KCP39CFS300CS - мотор на вентилаторот за вентилатор за замена на Genteq 1/12 HP 208-230 Волт Новак
5KCP39CFS300CS - мотор на вентилаторот за вентилатор за замена на Genteq 1/12 HP 208-230 Волт

Ова е сосема нов мотор за вентилатор на печката GE / Genteq Дел за замена на врвен квалитет GE / Genteq!...

DEN 3311.84
Алинан 6pcs DC 1.5 V 3V 3.7 V 8000RPM-9500RPM 6x12mm Минијатурни Микро Вибрира Вибрации Јадро Мотор Мали Електрични Мотори 2 Новак
1013341 - Мотор на вентилатор на печката Емерсон ОЕМ - 1/2 КС 115 волт Новак
1013341 - Мотор на вентилатор на печката Емерсон ОЕМ - 1/2 КС 115 волт

Ова е сосема нов мотор за вентилатор за замена на печката OEM Врвен квалитативен дел за замена на OEM!...

DEN 734.40
Oreck Upright Vacuum Cleans Motor O-017-0020 Новак
Oreck Upright Vacuum Cleans Motor O-017-0020

Мотор на исправен правосмукалка на Орек Нема да одговара на новите модели XL21 Мотор на исправен правосму

DEN 1.67
HD62FK651A - OEM ја надгради замената за моторот на вентилаторот Payne Новак
HD62FK651A - OEM ја надгради замената за моторот на вентилаторот Payne

Ова е сосема нов мотор на вентилатор OEM Дел за замена на OEM со врвен квалитет! 7,5 КС 200460 V 1745 вртежи во минут

DEN 347.20
АМЕТЕК ЈАГНЕ, 122170-18, Вакуум Мтр/Брур, Тангенцијален, 1 Стге, 1 СПД Новак
АМЕТЕК ЈАГНЕ, 122170-18, Вакуум Мтр/Брур, Тангенцијален, 1 Стге, 1 СПД

Вакуумски Мотор : Алуминиумски Држачи за Монтирање, 8,4 Во Телесна Диа., 120 V AC, 1 Вентилатор Фази...

DEN 1.67