GOWE 400мм опсег на мозочен удар Линеарна положба на низа низа сензори за поместување на потенциометар Трансдуцер за мерка на растојание Боја: 4 до 20mA

GOWE 400мм опсег на мозочен удар Линеарна положба на низа низа сензори за поместување на потенциометар Трансдуцер за мерка на

DEN 1.67

Новак

Достапно за нарачка

Опис на производот; Нацртајте сензори за жица не им треба прецизно линеарно упатство и се идеални за влажни, валкани или надворешни средини и апликации каде што вашиот мерен опсег патува низ груби околини. Овие вклучуваат апликации во железо, челик и дрво (мелници за пила, споени). Сензорите за жица се познати и во индустријата како трансформатори на кабел, трансдуктори со продолжение на кабел, стринг потенциометри, цртаат жица трансформатори, јо-садови, садови,. Линеарни садови за низа на позиција и низа енкодери. *Цилиндрите, машините за тестирање и друга индустрија постигнаа големи апликации, сигурност. Метод на откривање; Прецизен потенциометар; Резолуција; Теорија на бесконечно; Мерење angangвони; 0 ~ 400мм анти-вибрација; 10 Hz - 2000 Hz £ € ¬10g; Излез; 4 ~ 20m A¡0 ~ 10 VDC¡0 ~ 5 VDC¡; Отпорност 0 ~ 10k ОМХ; Повторливост; +/- 0,02fs; Линеарност; Стандард : 0,25%FS прецизност : 0,1%FS; Работна температура; -10¡æ ~ 70¡æ; јаже; Wireица јаже 0,6-1,2мм, максимално оптоварување со јаже : 16 кг;. Температура на складирање; -20¡æ ~ 80¡æ; Започнување на вртежен момент; 200 000 пати; Работен напон; 12 ~ 24 VDC; Тежина;

Избор на клиент

Тестер за чистење на влажни абразија на Cgoldenwall Tester Abrabion и тестер за миење садови Новак
Тестер за чистење на влажни абразија на Cgoldenwall Tester Abrabion и тестер за миење садови

Опис : Со алтернативно / замена на превозот и четки за тестер за чистење на влажна абразија Овие машини ч�

DEN 127.84
Тестер за температура и влажност на тестерите за животна средина на GoWe Anemometer Новак
Тестер за температура и влажност на тестерите за животна средина на GoWe Anemometer

Тестери за температура и влажност на анемометар за животна средина; далечински вентилатор со вграден т�

DEN 5376.00
Калибратор на процесот на мултифункционален процес Graigar YHS-726 со функција за мерење на прозла Новак
Калибратор на процесот на мултифункционален процес Graigar YHS-726 со функција за мерење на прозла

Терминал за влез / излез на термопар (TC) со компензација на температурата на ладен спој, температурата на

DEN 0.33
Мерење на мерачи за мерење на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерач Новак
Мерење на мерачи за мерење на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерач

13 компјутерски комплет за заварување во една кутија за носење Набавете ги сите видови на мерачи на зава�

DEN 328.00
profectlen-Us Xl-830L Дигитален Мултиметар LCD Волтметар Амперметар Омметар Ом Волт Тестер Рачен Дигитален Мултиметар Новак
SSEYL PROVA 830 Мулти-влезен термометар/Datalogger PROVA-830 Новак
SSEYL PROVA 830 Мулти-влезен термометар/Datalogger PROVA-830

Ни требаат околу 3 работни дена за да го подготвиме за вас и ќе ви ги испратиме со услугата Fed Ex, UPS от или DH

DEN 1.33
GOWE PM PONENTIOMETER ISOLATION TRANSTIMERER, ИСОЛОЛЕ МОДУЛАТОР ЗА СИГНАЛЕН Новак
GOWE PM PONENTIOMETER ISOLATION TRANSTIMERER, ИСОЛОЛЕ МОДУЛАТОР ЗА СИГНАЛЕН

PM PONENTIOMETER ISOLATION TRANSMITERER / ISOLATE SIGNAT MODULATOR Цените за еден влез / еден излез, единечен канал Доколку има потреб

DEN 2.00