AZ9811 IR Laser Thermometer Datager Datager со опсег на мерач на мерачи на индустриска дигитална температура -40 ~ 500C

AZ9811 IR Laser Thermometer Datager Datager со опсег на мерач на мерачи на индустриска дигитална температура -40 ~ 500C

DEN 595.20

Новак

Достапно за нарачка

Не само дрвосечач, туку паметен програмер. Преносен околу w/ o Поврзување w/ компјутер со програма. Можност за меморија 99 имиња на локации за секоја меморија или прво претходно поставено на компјутер. IR Temp. Интегриран печатач за најавување на податоци 3 функции во една : Програма / преземање / печатење со DOT матрица LCD дисплеј. Избор на режим на светло / спиење / спиење / не-спиење. Не само дрвосечач, туку паметен програмер. Преносен околу w/ o Поврзување w/ компјутер со програма. Можност за меморија 99 имиња на локации за секоја меморија или прво претходно поставено на компјутер. IR Temp. Интегриран печатач за најавување на податоци 3 функции во една : Програма / преземање / печатење со DOT матрица LCD дисплеј. Избор на режим на светло / спиење / спиење / не-спиење. Карактеристики : * Мерење и снимање на не -контактна инфрацрвена температура 3 Режими на мерење : /℉ (-40 ~ 110 ℃), други 1 ℃/℉ Точност на температурата : -20 ~ 200 ℃ : ± 2 ℃ или ± 2% од RDG други : ± 3 ℃ или ± 3% од RDG повторливост : ± 1 ℃ Емисија на емисија : 0,3 ~ 1,0 прилагодлив D : S сооднос : 10 : 1 LCD Големина : 45 (l) * 26 (W) MM Оперативна температура : 0 ~ 50 ℃ Работа RH% : Влажност < 80% Температура на складирање : -20 ~ 50 ℃ Складирање RH% Humidity : <90% Meter Size : 208(L) * 70(W) * 53(H) mm Weight : ~370g Battery : AA * 4 PCS or 9 V Adaptor Standard Package : Meter, Battery, Manual, Software, Cable, Тешко носење случај.

Избор на клиент

Центар-329 мини ниво на звук мерач на мерач на бучава Ниво на ниво 40 ~ 130dB Новак
Центар-329 мини ниво на звук мерач на мерач на бучава Ниво на ниво 40 ~ 130dB

Ниска цена со високи перформанси Функција на максимум / мин Екранот на опсег на ниво Резолуција 0,1d B Опсе

DEN 2.00
Tongbao WS-6979 DVB-S2 & DVB-T2 Комбо дигитален сателитски пронаоѓач WS6979 Анализатор на мерачот на спектарот со TFT LCD екран Новак
Bside 600A DC метар за стегање Вистински RMS Auto Ranging 6000 мерачи на мерач на мерач на температура на капацитет на тековната Новак
Комбо за филтрирање на воздухот на KnkPower за замена на Kawasaki 11029-7010 и 11013-7018 Новак
Комбо за филтрирање на воздухот на KnkPower за замена на Kawasaki 11029-7010 и 11013-7018

1 Сосема нов квалитетен комбо за филтрирање на воздухот 4 1 компјутерски филтер за воздух и вклучен 1 комп

DEN 1.67
Southwire 16020N Компактен мултиметар 3-во-1 CAT IV Новак Попуст
Southwire 16020N Компактен мултиметар 3-во-1 CAT IV

10 Функции за мерење : Овој дигитален мултиметар ги мери AC и DC напонот, AC и DC струјата, континуитет, отпорн�

DEN 639.68
CNYST Проценка на бојата Кабинетот за светло кутија со 4 извори на светлина D65 TL84 UV F со напон 110V или 220V Новак
CNYST Проценка на бојата Кабинетот за светло кутија со 4 извори на светлина D65 TL84 UV F со напон 110V или 220V

◆ CAC6004 Кабинет за гледање на боја со четири извори на светлина D65 、 TL84 、 UV 、 f ◆ Производителот на кинеск

DEN 1.67
SJYDQ мини дигитални метри метри AC/DC напон AC струја 600V мултиметарска капацитивност Електричен мегер тестер Новак
Тестер Wakauto 1 Постави дигитален мерач на мерач на мерач на мерач Дигитален мултиметар DC Amp Meter DC AMP METER DC AMP METER Новак
Southwire 21510N мерач на стегач, држач за сонда за тестирање од трета рака, опсег на струја од 400A AC, CAT III 600V Оценка Новак
Gooffy Smart Digital Multimeter, дигитален мерач на напон на дигитална струја стабилен за автомобилски мултиметар Новак
Gooffy Smart Digital Multimeter, дигитален мерач на напон на дигитална струја стабилен за автомобилски мултиметар

Безбедно и брзо мерење : Автоматско опсег Точно мерење на напон на AC / CC, отпорност, континуитет, капацити

DEN 0.67
SSEYL AT520 AC Низок Ом Метар Новак
SSEYL AT520 AC Низок Ом Метар

Напон : 198 V AC 240v AC ФРЕКВЕНЦИЈА : 50hz Моќ : Макс 15 VA 264мм (Ширина)х107мм (Висина)х350мм (Длабочина) 4кг Точност : От�

DEN 1.67
SSEYL PROVA 830 Мулти-влезен термометар/Datalogger PROVA-830 Новак
SSEYL PROVA 830 Мулти-влезен термометар/Datalogger PROVA-830

Ни требаат околу 3 работни дена за да го подготвиме за вас и ќе ви ги испратиме со услугата Fed Ex, UPS от или DH

DEN 1.33
profectlen-Us Xl-830L Дигитален Мултиметар LCD Волтметар Амперметар Омметар Ом Волт Тестер Рачен Дигитален Мултиметар Новак
Тестер SESU USB C, 2 во 1 тип C USB тестер во боја на екранот IPS Digital Multimeter, струја, температура, со поддршка за кабел Новак
Пробна сонда за испитување на тестот за испитување на тест 100pcs P125 - B 2.0мм Пролет за испитување Новак
Пробна сонда за испитување на тестот за испитување на тест 100pcs P125 - B 2.0мм Пролет за испитување

Прецизно занаетчиство : Прецизноста на оваа сонда може да достигне 0,02мм, што е обработено со компјутер з

DEN 167.04
JF-XUAN Дигитален мини мултиметар автоматски опсег DC AC Тестер за отпорност на AC, 932 дигитален мултиметар Новак
JF-XUAN Дигитален мини мултиметар автоматски опсег DC AC Тестер за отпорност на AC, 932 дигитален мултиметар

Функција за мерење : струја на AC, DC струја, батерија, DC напон, отпорност, капацитивност, напон на наизмени�

DEN 2166.24
ВУ метар на ниво на мерач на мерач на мерач на аудио волумен на единицата Врв DB табела табела P-200 Новак
ВУ метар на ниво на мерач на мерач на мерач на аудио волумен на единицата Врв DB табела табела P-200

Материјал за покажувач : Никел сребрени ленти Боја на покажувачот : флуоресцентно црвено портокалово...

DEN 2.33
XWWDP LCD Digital Multimeter 2000 брои AC DC напон диоди тековен тестер со заден светло светло рачен LCD MultiMetro LCD Новак
Aexit 5 Парчиња Тестери P1110 3.8 мм Должина Пролет Натоварени Контакт Тестирање Тест Мулти Тестери Сонда Терминал Новак
Општи алатки DCM4300 Мерач на дигитална спроводливост Новак
Општи алатки DCM4300 Мерач на дигитална спроводливост

Општи алатки и инструменти DCM4300 Мерач на дигитална спроводливост е индустриска алатка што се користи за

DEN 2688.00