Дигитална мултиметарска пенкало за Walnuta A3003 со не контакт AC/DC алатка за тестер за континуитет на отпорност на напон

Дигитална мултиметарска пенкало за Walnuta A3003 со не контакт AC/DC алатка за тестер за континуитет на отпорност на напон

DEN 1.33

Новак

Достапно за нарачка

Ова е мултиметар од типот на стегач со голема сигурност, висока прецизност и лесен за носење. Мулти функција, може точно да ги измери напонот на AC и DC, струјата, капацитетот и отпорот. Со ЛЦД -приказот на задното осветлување, погодно за читање на податоци во темница. Повеќе предности, рачен опсег, одржување на податоци, тест за диоди, тест за континуитет. Широка апликација, таа е идеална алатка за лабораториски, фабрички и семејство. Ова е мултиметар од типот на стегач со голема сигурност, висока прецизност и лесен за носење. Мулти функција, може точно да ги измери напонот на AC и DC, струјата, капацитетот и отпорот. Со ЛЦД -приказот на задното осветлување, погодно за читање на податоци во темница. Повеќе предности, рачен опсег, одржување на податоци, тест за диоди, тест за континуитет. Широка апликација, таа е идеална алатка за лабораториски, фабрички и семејство.

Избор на клиент

SSEYL PROVA 830 Мулти-влезен термометар/Datalogger PROVA-830 Новак
SSEYL PROVA 830 Мулти-влезен термометар/Datalogger PROVA-830

Ни требаат околу 3 работни дена за да го подготвиме за вас и ќе ви ги испратиме со услугата Fed Ex, UPS от или DH

DEN 1.33
SSEYL AT520 AC Низок Ом Метар Новак
SSEYL AT520 AC Низок Ом Метар

Напон : 198 V AC 240v AC ФРЕКВЕНЦИЈА : 50hz Моќ : Макс 15 VA 264мм (Ширина)х107мм (Висина)х350мм (Длабочина) 4кг Точност : От�

DEN 1.67
ВУ метар на ниво на мерач на мерач на мерач на аудио волумен на единицата Врв DB табела табела P-200 Новак
ВУ метар на ниво на мерач на мерач на мерач на аудио волумен на единицата Врв DB табела табела P-200

Материјал за покажувач : Никел сребрени ленти Боја на покажувачот : флуоресцентно црвено портокалово...

DEN 2.33
GOWE PM PONENTIOMETER ISOLATION TRANSTIMERER, ИСОЛОЛЕ МОДУЛАТОР ЗА СИГНАЛЕН Новак
GOWE PM PONENTIOMETER ISOLATION TRANSTIMERER, ИСОЛОЛЕ МОДУЛАТОР ЗА СИГНАЛЕН

PM PONENTIOMETER ISOLATION TRANSMITERER / ISOLATE SIGNAT MODULATOR Цените за еден влез / еден излез, единечен канал Доколку има потреб

DEN 2.00
Tongbao WS-6979 DVB-S2 & DVB-T2 Комбо дигитален сателитски пронаоѓач WS6979 Анализатор на мерачот на спектарот со TFT LCD екран Новак
Мерење на мерачи за мерење на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерач Новак
Мерење на мерачи за мерење на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерачи на мерач

13 компјутерски комплет за заварување во една кутија за носење Набавете ги сите видови на мерачи на зава�

DEN 328.00
Bside 600A DC метар за стегање Вистински RMS Auto Ranging 6000 мерачи на мерач на мерач на температура на капацитет на тековната Новак
Калибратор на процесот на мултифункционален процес Graigar YHS-726 со функција за мерење на прозла Новак
Калибратор на процесот на мултифункционален процес Graigar YHS-726 со функција за мерење на прозла

Терминал за влез / излез на термопар (TC) со компензација на температурата на ладен спој, температурата на

DEN 0.33
CNYST Проценка на бојата Кабинетот за светло кутија со 4 извори на светлина D65 TL84 UV F со напон 110V или 220V Новак
CNYST Проценка на бојата Кабинетот за светло кутија со 4 извори на светлина D65 TL84 UV F со напон 110V или 220V

◆ CAC6004 Кабинет за гледање на боја со четири извори на светлина D65 、 TL84 、 UV 、 f ◆ Производителот на кинеск

DEN 1.67
Мерачот на менувачот на Spectrum Spectrum прикажува UV, видливи и инфрацрвени вредности на пренос Новак
Мерачот на менувачот на Spectrum Spectrum прикажува UV, видливи и инфрацрвени вредности на пренос

Тој е во состојба истовремено да ги мери и прикажува УВ, видливи и инфрацрвени вредности на пренос...

DEN 11504.00
KXDFDC MT111 Дигитален мултиметар 6000 брои интелигентни скенирања дигитален мултиметар мерење NCV точно мерење на RMS Новак
profectlen-Us Xl-830L Дигитален Мултиметар LCD Волтметар Амперметар Омметар Ом Волт Тестер Рачен Дигитален Мултиметар Новак
Southwire 16020N Компактен мултиметар 3-во-1 CAT IV Новак Попуст
Southwire 16020N Компактен мултиметар 3-во-1 CAT IV

10 Функции за мерење : Овој дигитален мултиметар ги мери AC и DC напонот, AC и DC струјата, континуитет, отпорн�

DEN 639.68
Тестер SESU USB C, 2 во 1 тип C USB тестер во боја на екранот IPS Digital Multimeter, струја, температура, со поддршка за кабел Новак
Водач за дигитален мултиметар и мултиметарски тест на астроаи Новак
Водач за дигитален мултиметар и мултиметарски тест на астроаи

Разновидни поставки : Дигиталниот мултиметар Astroai точно ги мери напонот на AC / DC, струјата AC / DC, отпорот, к

DEN 543.84
Extech MF100 AC/DC мерач на магнетно поле Новак
Extech MF100 AC/DC мерач на магнетно поле

Го користи сензорот за ефект на Hall со ATC (автоматско компензација на температурата) N Полјак / и индикатор

DEN 2.67
Преку облога на ултразвучна дебелина мерач со мерен опсег 0,75 до 600 мм преку обложување од 3 до 25 мм Новак
Преку облога на ултразвучна дебелина мерач со мерен опсег 0,75 до 600 мм преку обложување од 3 до 25 мм

Водечкото време е околу 3 работни дена, ова преку обложување на ултразвучна дебелина мерач со гаранција

DEN 7195.84