Стерлинг заптивка ORBN002X25 Број-002 Стандард О-РИНГ, буна нитрилна гума, 70 тврдост на Дурометар, 3/64 ID, 9/64 OD

Стерлинг заптивка ORBN002X25 Број-002 Стандард О-РИНГ, буна нитрилна гума, 70 тврдост на Дурометар, 3/64 ID, 9/64 OD

DEN 146.24

Новак

Достапно за нарачка

За употреба во широк опсег на температура од -30 степени F до 250 степени F, добра/одлична отпорност на многу нафтени масла/масла, хидраулични течности, алкохол, минерално масло и маснотии. Апликации отпорни на нафта од сите типови. Воена употреба на ниска температура. Опрема за надвор од патот. Автомобилски, морски, системи за гориво на авиони. 70 Дурометар. Компатибилен со алифатични јаглеводороди (пропан, бутан, нафтено масло, минерални масла и маснотии, дизел гориво и масло за гориво). Не е компатибилен со горива на производи со висока ароматична содржина; ароматични јаглеводороди (бензен); Хлорирани јаглеводороди (трихлоретилен). Буна Н или нитрил има добри механички својства кога се споредуваат со други еластомери и голема отпорност на абење. За употреба во широк опсег на температура од -30 степени F до 250 степени F, добра/одлична отпорност на многу нафтени масла/масла, хидраулични течности, алкохол, минерално масло и маснотии. Апликации отпорни на нафта од сите типови. Воена употреба на ниска температура. Опрема за надвор од патот. Автомобилски, морски, системи за гориво на авиони. 70 Дурометар. Компатибилен со алифатични јаглеводороди (пропан, бутан, нафтено масло, минерални масла и маснотии, дизел гориво и масло за гориво). Не е компатибилен со горива на производи со висока ароматична содржина; ароматични јаглеводороди (бензен); Хлорирани јаглеводороди (трихлоретилен). Буна Н или нитрил има добри механички својства кога се споредуваат со други еластомери и голема отпорност на абење.

Избор на клиент

EAI AS568 O'RING SEAL 271 ID: 9 1/4 CS: 1/8 BUNA-N 70A DUROMERTER 9 1/4 X9 1/2 X1/8 нитрилна гума Оринг Новак
EAI AS568 O'RING SEAL 271 ID: 9 1/4 CS: 1/8 BUNA-N 70A DUROMERTER 9 1/4 X9 1/2 X1/8 нитрилна гума Оринг

Материјал со висок квалитет и еколошки : тој е изработен од добри механички својства и висока комерција�

DEN 1030.40
417 Buna-N O-Ring, 70A Durometer, Round, Black, 3-1/2 ID, 4 OD, 1/4 ширина Новак
417 Buna-N O-Ring, 70A Durometer, Round, Black, 3-1/2 ID, 4 OD, 1/4 ширина

Направено од бунанитрил (исто така наречен БунаН) за употреба со најразлични течности и јаглеводороди...

DEN 1.67
Прстен за запечатување, цртичка 012, buna n, 0,07 in, pk100 Новак
Прстен за запечатување, цртичка 012, buna n, 0,07 in, pk100

✅ прстен за запечатување, цртичка 012, buna n, 0,07 in., PK100 ✅ Материјал : БунаН ✅ Дурометар : 70 Шор А ✅ Материјал :

DEN 3.33
2-111/q-7/16 '' x 5/8 '' x 3/32 '' Quad o-ring Новак
2-111/q-7/16 '' x 5/8 '' x 3/32 '' Quad o-ring

Тип на артикал : Quadringnominal Големина : 7 / 16 '' x 5 / 8 '' x 3 / 32 '' Актуелна големина : ID : .424 + / .005 Дебелина : .103 + / .003mate

DEN 1.67
Прстен за запечатување, силикон, цртичка 204, 3/8, 0,637, PK25 Новак
Прстен за запечатување, силикон, цртичка 204, 3/8, 0,637, PK25

✅ прстен за запечатување, силикон, цртичка 204, 3 / 8, 0,637, PK25 ✅ Материјал : силикон ✅ Дурометар : 70 Шор А ✅ Ма�

DEN 0.33
032 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување Новак
032 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

DEN 747.52
Контроли на Ворчестер 1/2-3/8-1/4-RK44PTR17 Комплет за поправка 123814RK4444444444444444444444017 Новак
Контроли на Ворчестер 1/2-3/8-1/4-RK44PTR17 Комплет за поправка 123814RK4444444444444444444444017

PN : 1 / 23 / 81 / 4RK44 PTR17 123814 RK44 PTR17 1 / 2 3 / 8 1 / 4 RK44 PTR17 Miser Ball Vaveles 1 / 4 "2" 4, 44 ludes CL, H, MP, PT, S, W, W2 & WK44 Series1 / 2 "2" D, T & FZ Series1 / 4 "3

DEN 264.00
EAI AS568 O'RING SEAL 112 ID: 1/2 CS: 3/32 BUNA-N 70A DUROMERTER 1/2 X11/16 X3/32 нитрилна гума Оринг Новак
EAI AS568 O'RING SEAL 112 ID: 1/2 CS: 3/32 BUNA-N 70A DUROMERTER 1/2 X11/16 X3/32 нитрилна гума Оринг

Трајни и лесни за употреба : меката и флексибилна кон изградбата на прстенот ги прави овие О прстени поо�

DEN 1.33
САД запечатуваат Zusah3.55x43.7 Buna-N O-Ring, ширина од 3,55 mm, ID 43,7 mm, пакет од 10 Новак
САД запечатуваат Zusah3.55x43.7 Buna-N O-Ring, ширина од 3,55 mm, ID 43,7 mm, пакет од 10

Одделение : Стандард Облик на пресек : круг Дурометар : 70а Опсег на температура : 40 ° до 250 ° F Количина на п�

DEN 0.33
Запечатување на САД Zusav75MD229 Хемиски отпорен Витон О-прстени, 229 големина на цртичка, 2,359 лична карта, 2,637 ОД Новак
311 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување Новак
311 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

DEN 540.80
Запечатување на САД Zusah70144 отпорен на нафта Buna-N O-прстени, 144 големина на цртичка, 2,487 ID, 2,693 OD Новак
Запечатување на САД Zusah70144 отпорен на нафта Buna-N O-прстени, 144 големина на цртичка, 2,487 ID, 2,693 OD

Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Цврстина : Стандард (70А 80А) Облик на пресек : круг; Систем на мерење : �

DEN 0.67
О-прстен, Буна Н, цртичка 202,1/4 И.Д, ПК25 Новак
О-прстен, Буна Н, цртичка 202,1/4 И.Д, ПК25

Опрстени и комплети Опрстен Хардвер Земја на производството : Соединетите држави Комерцијален бренд : Ф

DEN 1.33
Kalrez 4079 O-ring-2mm широк 18мм ID-пакет од 1 Новак
Kalrez 4079 O-ring-2mm широк 18мм ID-пакет од 1

Одделение : Стандард Облик на пресек : круг Дурометар : 75а Опсег на температура : 30 ° до 600 ° F Количина на п�

DEN 1.33
233 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување Новак
233 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

DEN 331.20
Запечатување на САД К-21004 Калез 4079 О-прстен, ширина од 2мм, лична карта од 4мм, пакет од 1 Новак
Запечатување на САД К-21004 Калез 4079 О-прстен, ширина од 2мм, лична карта од 4мм, пакет од 1

Одделение : Стандард Облик на пресек : круг Дурометар : 75а Опсег на температура : 30 ° до 600 ° F Количина на п�

DEN 3.33
ZHJBD O-прстен мијалник на глава на влакна од влакна 1064Nm 40303 52 5mm/36 Новак
ZHJBD O-прстен мијалник на глава на влакна од влакна 1064Nm 40303 52 5mm/36

Еластична пролет : Направено од не'рѓосувачки челик со ултратенка, висока цврстина, добра флексибилност

DEN 2.67
EPDM O-Ring-Dash036, 10 Pk Новак
EPDM O-Ring-Dash036, 10 Pk

Пресек : 1 / 16 " ID : 23 / 8" OD : 21 / 2 " Дурометар : 70a Температурен опсег : 70 ° до 300 ° F Пресек : 1 / 16" ID : 23 / 8 " ОД : 21 / 2" Ду

DEN 95.20
Прстен за запечатување, цртичка 236, Витон, 0,13 во, PK10 Новак
Прстен за запечатување, цртичка 236, Витон, 0,13 во, PK10

✅ прстен за запечатување, цртичка 236, Витон, 0,13 ин., PK10 ✅ Материјал : Витон ✅ Дурометар : 75 Шор А ✅ Материј�

DEN 449.60