Othmro 10pcs нитрилна гума О-прстени, 1,8мм жица диа 36,1мм ОД метрички запечатување нитрил NBR гумени мијалници за запечатување на нафта или воздух, професионално водовод, п?

Othmro 10pcs нитрилна гума О-прстени, 1,8мм жица диа 36,1мм ОД метрички запечатување нитрил NBR гумени мијалници за запечатување

DEN 814.40

Новак

Достапно за нарачка

[NBR O-RING] -NBR со добри механички својства и голема отпорност на абење. Има добра отпорност на многу нафта, маснотии, хидраулично масло, алкохол, минерално масло и маснотии. Нитрилната гума е подложна на ацетон, етер, естер, озон, сончева светлина и атмосфера, така што не треба да се користи во мотори што произведуваат озон, опрема за заварување или апликации изложени на ултравиолетова светлина. [Кружен пресек]-Нитрилната гума О-прстен е тркалезен, а пресекот е круг. Наменето за разни апликации за запечатување. Обично се обезбедуваат притисок и заптивки на течности помеѓу цилиндричните површини за парење, најчесто се наоѓаат во мотори, чешми, прирабници, вентили и разни цилиндри. [Карактеристики] -Соф и еластичен О-прстен, едноставна тока, лесна за инсталирање. Нитрилна гума О-прстени можат да ги задоволат повеќето гасоводи, автомобилски и општи потреби за одржување. [Лесен за употреба]-Овој прстен за запечатување на нитрилна гума (NBR) има отпорност на абразија, отпорност на притисок, отпорност на висока температура, отпорност на маслото и заптивка на водоотпорен прстен. Можете да го користите на многу места во вашиот секојдневен живот и работа. Имаме различни дебелини и големини за кои може да изберете. [Application]-Rubber O-rings are mainly used for power supplies, control boxes, universal power cord socket protection, electrical appliances, motors, tools, cars, trucks, trailers, electronic equipment, toys, bicycles, RVs, boats, pumps, Мебел, итн. Опис : 1. Нитрилна гума (NBR) има карактеристики на антистатичка, отпорност на масло, отпорност на УВ, отпорност на топлина, отпорност на абење, издржливост и долг животен век. 2. Нитрилна гума е практична алатка со широк спектар на големини, дијаметри и должини, погодни за разни апликации и погодна за сите видови на работа. 3. Гумениот прстен има крајна флексибилност, а ултра флексибилната структура и ултра дебелиот wallиден дизајн претставуваат долгорочна услуга и издржливост. Технички параметри : . Бренд : Отмро. Надворешен дијаметар : 155мм/6.05 ". Внатрешен дијаметар : 143,6мм/5,6". Дијаметар на жица : 5,7мм/0,22 ". Боја : црна. Материјал : нитрилна гума.

Избор на клиент

О-прстен, Буна Н, цртичка 202,1/4 И.Д, ПК25 Новак
О-прстен, Буна Н, цртичка 202,1/4 И.Д, ПК25

Опрстени и комплети Опрстен Хардвер Земја на производството : Соединетите држави Комерцијален бренд : Ф

DEN 1.33
10 компјутери Индустриски силиконски мијалници за заптивки на прстенот 42мм x 48mm x 3mm Новак
10 компјутери Индустриски силиконски мијалници за заптивки на прстенот 42мм x 48mm x 3mm

Флексибилен црвен силикон од тули О прстен заптивка Тоа е идеално решение за запечатување на апликациј�

DEN 3.33
IiVverr 10pcs 12mmx1.9mm отпорен на топлина силиконски о прстен запечатување на маслото црвен (10 unids 12mmx1.9mm Residente Новак
IiVverr 10pcs 12mmx1.9mm отпорен на топлина силиконски о прстен запечатување на маслото црвен (10 unids 12mmx1.9mm Residente

Дебелина : 1,9мм / 0,07 "; боја : црвена Тежина : 4g; Содржина на пакет : 10 парчиња x прстен за заптивка на масло...

DEN 142.08
273 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување Новак
273 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

DEN 492.32
Запечатување на САД Zusav3.5x32 Хемиски отпорен Витон О-прстени, 32 мм ID, 39 мм ОД Новак
Запечатување на САД Zusav3.5x32 Хемиски отпорен Витон О-прстени, 32 мм ID, 39 мм ОД

Материјал : Витон; Оценка : стандард; Цврстина : Стандард (70А 80А) Облик на пресек : круг; Систем на мерење : �

DEN 200.16
Прстен за запечатување, цртичка 012, buna n, 0,07 in, pk100 Новак
Прстен за запечатување, цртичка 012, buna n, 0,07 in, pk100

✅ прстен за запечатување, цртичка 012, buna n, 0,07 in., PK100 ✅ Материјал : БунаН ✅ Дурометар : 70 Шор А ✅ Материјал :

DEN 3.33
311 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување Новак
311 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

DEN 540.80
Стерлинг заптивка ORBN126X25 Број-126 Стандарден О-прстен, буна нитрилна гума, 70 цврстина на Дурометар, 1-3/8 ID, 1-9/16 OD Новак
САД запечатуваат Zusah5.3x128 Buna-N O-Ring, ширина од 5,3 mm, ID 128mm, пакет од 2 Новак
САД запечатуваат Zusah5.3x128 Buna-N O-Ring, ширина од 5,3 mm, ID 128mm, пакет од 2

Одделение : Стандард Облик на пресек : круг Дурометар : 70а Опсег на температура : 40 ° до 250 ° F Количина на п�

DEN 1.67
Прстен за запечатување, силикон, цртичка 204, 3/8, 0,637, PK25 Новак
Прстен за запечатување, силикон, цртичка 204, 3/8, 0,637, PK25

✅ прстен за запечатување, силикон, цртичка 204, 3 / 8, 0,637, PK25 ✅ Материјал : силикон ✅ Дурометар : 70 Шор А...

DEN 0.33
Запечатување на САД Zusah70144 отпорен на нафта Buna-N O-прстени, 144 големина на цртичка, 2,487 ID, 2,693 OD Новак
Запечатување на САД Zusah70144 отпорен на нафта Buna-N O-прстени, 144 големина на цртичка, 2,487 ID, 2,693 OD

Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Цврстина : Стандард (70А 80А) Облик на пресек : круг; Систем на мерење : �

DEN 0.67
EAI AS568 O'RING SEAL 271 ID: 9 1/4 CS: 1/8 BUNA-N 70A DUROMERTER 9 1/4 X9 1/2 X1/8 нитрилна гума Оринг Новак
EAI AS568 O'RING SEAL 271 ID: 9 1/4 CS: 1/8 BUNA-N 70A DUROMERTER 9 1/4 X9 1/2 X1/8 нитрилна гума Оринг

Материјал со висок квалитет и еколошки : тој е изработен од добри механички својства и висока комерција�

DEN 1030.40
Flyshop 10 парчиња зелена FKM нитрилна гума запечатување прстени О прстен заптивка 1,54 OD 1,42 ID 0.06 ширина Новак
Flyshop 10 парчиња зелена FKM нитрилна гума запечатување прстени О прстен заптивка 1,54 OD 1,42 ID 0.06 ширина

OD *id *ширина : 39 *36 *1,5 mm / 1.54 *1,42 *0,06 инчи Боја : зелена; Материјал : FKM нитрилна гума Отпорен на топлина, флекс

DEN 374.40
Точно одговара за T&S 001074-45 O-RING 5/8 ID X 3/32 Ширина-Заменски дел од Маврик Новак
Точно одговара за T&S 001074-45 O-RING 5/8 ID X 3/32 Ширина-Заменски дел од Маврик

Еквивалентно на T&S Дел# 00107445 Ова е точно соодветно за T&S 00107445 Еквиваленти на Маврик ОЕМвашиот најдобар из

DEN 95.20