Стерлинг заптивка ORVT437X50 VITON NOTER-437 Стандарден О-прстен, флуорополимер еластомер, 70 тврдост на Дурометар, 6 ID, 6-1/2 OD

Стерлинг заптивка ORVT437X50 VITON NOTER-437 Стандарден О-прстен, флуорополимер еластомер, 70 тврдост на Дурометар, 6 ID, 6-1/2

DEN 8346.88

Новак

Достапно за нарачка

Ова соединение нуди одлична хемиска, температура, стареење и отпорност на озон. Ниско оток во маслото ASTM бр.1, и IRM 902 и IRM 903. Одлична отпорност на киселини, горива, минерални и растителни масла и масла, алифатични, ароматични и хлорирани јаглеводороди, хидраулични течности што не се затегнуваат (HFD) и многу органски растворувачи и хемикалии. Опсег на температура : 2 степени до 400 степени F (-16 степени до 204 степени Ц). Ограничувањата се пареа, топла вода, амини, поларни растворувачи, органски растворувачи со мала молекуларна тежина и течности за сопирачки засновани на гликол. Амонијак гас, ниски молекуларни органски киселини (формирани и оцетни киселини). Ова соединение нуди одлична хемиска, температура, стареење и отпорност на озон. Ниско оток во маслото ASTM бр.1, и IRM 902 и IRM 903. Одлична отпорност на киселини, горива, минерални и растителни масла и масла, алифатични, ароматични и хлорирани јаглеводороди, хидраулични течности што не се затегнуваат (HFD) и многу органски растворувачи и хемикалии. Опсег на температура : 2 степени до 400 степени F (-16 степени до 204 степени Ц). Ограничувањата се пареа, топла вода, амини, поларни растворувачи, органски растворувачи со мала молекуларна тежина и течности за сопирачки засновани на гликол. Амонијак гас, ниски молекуларни органски киселини (формирани и оцетни киселини). Стерлинг заптивка О-прстен Витон/ФКМ број-437 стандард има одличен отпор на висока температура, озон, временски услови, кислород, минерално масло, горива, хидраулични течности и ароматика; Тоа е соединение засновано на ко-полимер, кое има широк хемиски отпор и добри вредности за поставување на компресија. QTY 50. ORVT437 X50.

Избор на клиент

О-прстен, Буна Н, цртичка 202,1/4 И.Д, ПК25 Новак
О-прстен, Буна Н, цртичка 202,1/4 И.Д, ПК25

Опрстени и комплети Опрстен Хардвер Земја на производството : Соединетите држави Комерцијален бренд : Ф

DEN 1.33
Запечатување на САД Zusav70120 Хемиски отпорен Витон О-прстени, 120 големина на цртичка, 0,987 ID, 1,193 OD Новак
Запечатување на САД Zusav70120 Хемиски отпорен Витон О-прстени, 120 големина на цртичка, 0,987 ID, 1,193 OD

Материјал : Витон; Оценка : стандард; Цврстина : Стандард (70А 80А) Облик на пресек : круг; Систем на мерење : �

DEN 1.67
273 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување Новак
273 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

DEN 492.32
114 О-РИНГ, БУНА-Н, 70А ДУРМЕТОР, 5/8 ИД, 13/16 ОД, 3/32 ширина, црна Новак
114 О-РИНГ, БУНА-Н, 70А ДУРМЕТОР, 5/8 ИД, 13/16 ОД, 3/32 ширина, црна

Направено од бунанитрил (исто така наречен БунаН) за употреба со најразлични течности и јаглеводороди Д

DEN 1.00
EAI нитрилна гума О-прстени 24мм ОД 18мм ID 3мм ширина, метричка буна-n запечатување заптивка, пакет од 25 Новак
EAI нитрилна гума О-прстени 24мм ОД 18мм ID 3мм ширина, метричка буна-n запечатување заптивка, пакет од 25

Истиот работен ден испорака !! Нитрилна гума Опрстени : Нашата висококвалитетна гума Опрстен е многу удо

DEN 2.33
Запечатување на САД Zusah70144 отпорен на нафта Buna-N O-прстени, 144 големина на цртичка, 2,487 ID, 2,693 OD Новак
Запечатување на САД Zusah70144 отпорен на нафта Buna-N O-прстени, 144 големина на цртичка, 2,487 ID, 2,693 OD

Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Цврстина : Стандард (70А 80А) Облик на пресек : круг; Систем на мерење : �

DEN 0.67
Запечатување на САД К-21004 Калез 4079 О-прстен, ширина од 2мм, лична карта од 4мм, пакет од 1 Новак
Стерлинг заптивка ORBN151X25 Број-151 Стандарден О-прстен, буна нитрилна гума, 70 цврстина на дурометар, 3 ID, 3-3/16 OD Новак
Стерлинг заптивка ORBN151X25 Број-151 Стандарден О-прстен, буна нитрилна гума, 70 цврстина на дурометар, 3 ID, 3-3/16 OD

За употреба во широк опсег на температура од 30 степени F (34 степени Ц) до 250 степени F (121 степени Ц), добра / �

DEN 150.24
САД запечатуваат Zusah3.55x43.7 Buna-N O-Ring, ширина од 3,55 mm, ID 43,7 mm, пакет од 10 Новак
САД запечатуваат Zusah3.55x43.7 Buna-N O-Ring, ширина од 3,55 mm, ID 43,7 mm, пакет од 10

Одделение : Стандард Облик на пресек : круг Дурометар : 70а Опсег на температура : 40 ° до 250 ° F Количина на п�

DEN 0.33
Стерлинг заптивка ORVT445X10 Viton Number-445 Стандарден О-прстен, флуорополимер еластомер, 70 цврстина на Дурометар, 8 ID, Новак
379 EPDM O-RING, 70A DUROMERTER, BLACK, 11 ID, 11-3/8 OD, 3/16 ширина Новак
379 EPDM O-RING, 70A DUROMERTER, BLACK, 11 ID, 11-3/8 OD, 3/16 ширина

Направено од етилен пропилен диен мономер (EPDM) гума за употреба со најразлични хемикалии и околини...

DEN 181.92
Контроли на Ворчестер 1/2-3/8-1/4-RK44PTR17 Комплет за поправка 123814RK4444444444444444444444017 Новак
Контроли на Ворчестер 1/2-3/8-1/4-RK44PTR17 Комплет за поправка 123814RK4444444444444444444444017

PN : 1 / 23 / 81 / 4RK44 PTR17 123814 RK44 PTR17 1 / 2 3 / 8 1 / 4 RK44 PTR17 Miser Ball Vaveles 1 / 4 "2" 4, 44 ludes CL, H, MP, PT, S, W, W2 & WK44 Series1 / 2 "2" D, T & FZ Series1 / 4 "3

DEN 264.00
446 EPDM O-RING, 70A DUROMERTER, BLACK, 8-1/2 ID, 9 OD, 1/4 ширина Новак
446 EPDM O-RING, 70A DUROMERTER, BLACK, 8-1/2 ID, 9 OD, 1/4 ширина

Направено од етилен пропилен диен мономер (EPDM) гума за употреба со најразлични хемикалии и околини...

DEN 0.67
032 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување Новак
032 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

DEN 747.52
EAI AS568 O'RING SEAL 112 ID: 1/2 CS: 3/32 BUNA-N 70A DUROMERTER 1/2 X11/16 X3/32 нитрилна гума Оринг Новак
EAI AS568 O'RING SEAL 112 ID: 1/2 CS: 3/32 BUNA-N 70A DUROMERTER 1/2 X11/16 X3/32 нитрилна гума Оринг

Трајни и лесни за употреба : меката и флексибилна кон изградбата на прстенот ги прави овие О прстени поо�

DEN 1.33
446 Buna-N O-Ring, 70A Durometer, Round, Black, 8-1/2 ID, 9 OD, 1/4 ширина Новак
446 Buna-N O-Ring, 70A Durometer, Round, Black, 8-1/2 ID, 9 OD, 1/4 ширина

Направено од бунанитрил (исто така наречен БунаН) за употреба со најразлични течности и јаглеводороди...

DEN 0.33
Прстен за запечатување, цртичка 012, buna n, 0,07 in, pk100 Новак
Прстен за запечатување, цртичка 012, buna n, 0,07 in, pk100

✅ прстен за запечатување, цртичка 012, buna n, 0,07 in., PK100 ✅ Материјал : БунаН ✅ Дурометар : 70 Шор А ✅ Материјал :

DEN 3.33
417 Buna-N O-Ring, 70A Durometer, Round, Black, 3-1/2 ID, 4 OD, 1/4 ширина Новак
417 Buna-N O-Ring, 70A Durometer, Round, Black, 3-1/2 ID, 4 OD, 1/4 ширина

Направено од бунанитрил (исто така наречен БунаН) за употреба со најразлични течности и јаглеводороди...

DEN 1.67
Прстен за запечатување, силикон, цртичка 204, 3/8, 0,637, PK25 Новак
Прстен за запечатување, силикон, цртичка 204, 3/8, 0,637, PK25

✅ прстен за запечатување, силикон, цртичка 204, 3 / 8, 0,637, PK25 ✅ Материјал : силикон ✅ Дурометар : 70 Шор А...

DEN 0.33