Мулти -преглед Компјутерски читач модел 50, безжична рамка во руменило +1.5

Мулти -преглед Компјутерски читач модел 50, безжична рамка во руменило +1.5

DEN 356.80

Новак

Достапно за нарачка

Мулти -фокус леќи со две нивоа на зголемување за блиски и средни растојанија. Леќи отпорни на гребење CR 39 Оптички одделенија. Вклучува заштитна кутија од школка од мида, крпа за микро влакна и висички клип. Достапна инструмент од +1.0 до +4.0. Бесплатна домашна испорака во САД. Проверете го овој читач на компјутерски високи прегледи, модел 50. Тоа е бесмислена, лесна, модерна и чиста рамка. Оптички-ацетат леќи отпорни на гребење е малку модифицирана форма на правоаголник, одличен стил на унисекс. Достапно во кафе, црни и руменило бои, овој безжичен дизајн има прилагодливи влошки за носот, обезбедувајќи удобно вклопување. Очилата за читање со повеќе прегледи на компјутер се одликуваат со специјално дизајнирани леќи кои ви овозможуваат јасно и удобно да ги видите и блиските и средните предмети. Тенките леќи со мала тежина автоматски се менуваат во моќност без никакви линии! Обичните читатели се точни само за растојанието за читање. Објектите што се само инчи подалеку може да се појават заматени или дури и искривени. Општо, седите од 24 до 30 инчи од вашиот монитор, растојание над функционалниот опсег на очилата за читање. Нашите мулти-погледни леќи се мулти-фокусни леќи со две нивоа на зголемување за блиски и средни растојанија. Нарачајте ја вашата нормална јачина на стаклото за читање која и леќите ќе ја имаат оваа моќност на дното на леќите, со разлика од 0,75 моќност на првите 1/2 на леќите. Ако вообичаено носите јачина од +2,0, вашите леќи со повеќе гледања ќе имаат +2.0 на дното на леќите и +1,25 на првите 1/2 : во основа не-линиски мултифокални (професионални) леќи. Тие се одлични на компјутерот, но тие се исто така многу корисни за лицето кое не сака да изгледа како да носат очила за бифокално читање. Рамките се со висок квалитет на оптички квалитет со пролетни шарки. Вклучува тврд случај, крпа за чистење и стаклен клип. Стилот 50 е со големина за просечна големина на главата. Еве ја лажичката со оптички големини на стилот 50 R : леќи : 51мм, мост : 18мм, храм : 140мм.

Избор на клиент

Resvio жени кои читаат очила пролетни шарки рачно изработени рамки за правоаголник читатели желки Новак
Resvio жени кои читаат очила пролетни шарки рачно изработени рамки за правоаголник читатели желки

Увезени Пластична рамка Поликарбонат леќи Не поларизирани Ширина на леќи : 55 милиметри [Детали за дизај�

DEN 367.84
Лур 6 пакувања чисти очила за читање + 3 пакувања со метални очила за читање Новак
Лур 6 пакувања чисти очила за читање + 3 пакувања со метални очила за читање

【Купете 1 Добијте 9 пакувања】 : Овој сет доаѓа во 6 пакувања чисти очила за читање +3,50 и 3 пакувања чаши за

DEN 350.40
Лур 3 пакува очила за читање полу-раб + 3 пакувања очила за читање метал Новак Попуст
Лур 3 пакува очила за читање полу-раб + 3 пакувања очила за читање метал

【Купете 1 Добијте 6 пакувања】 : Овој сет доаѓа во 3 пакувања очила за читање половина раб со 2,50 и 3 пакувањ

DEN 575.68
Лур 7 пакува чаши за читање со безжични часови + 6 пакувања класични очила за читање Новак
Лур 7 пакува чаши за читање со безжични часови + 6 пакувања класични очила за читање

【Купете 1 Добијте 13 пакувања】 : Овој сет доаѓа во 7 пакувања чаши за читање на безжично читање +4,00 и 6 паку

DEN 2.33
Proeyes Apex, Прогресивни Сини Светлосни Блокирачки Очила За Читање На Ацетат, Анти-Рефлектирачки, 0 Моќ На Врвот Леќа Новак
Наспроти Очила Голем Јасен Клип На Превртување Очила За Читање Новак
Наспроти Очила Голем Јасен Клип На Превртување Очила За Читање

Поликарбонатна леќа Неполаризирано Слој Отпорен на гребење Ширина на објективот : 60 милиметри Висина н�

DEN 2.67
Оставете ги чистите очила за леќи со бифокални леќи за леќи за жени правоаголни кејти Новак
Оставете ги чистите очила за леќи со бифокални леќи за леќи за жени правоаголни кејти

Увезени Пластична рамка Пластични леќи Неполаризирана Обвитка за обложување на ултра виолетова заштит

DEN 175.20
Маре Азуро Ретро Кејтс Читачки очила жени читатели на големи рамки 0 100 150 200 250 300 350 Новак
Маре Азуро Ретро Кејтс Читачки очила жени читатели на големи рамки 0 100 150 200 250 300 350

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 2.67
Очила За Читање Класичен Гроздобер Стил Новак
Очила За Читање Класичен Гроздобер Стил

ОКУЛАР, бренд на професионални, достапни очила за читање Добијте уникатни очила за читање од ОКУЛАРОТ и

DEN 678.40
Очила за читање на половина месечина за жени големи читатели дами - кафеава +2,25 Новак
Очила за читање на половина месечина за жени големи читатели дами - кафеава +2,25

Димензија на производи Материјалот за рамки е пластичен Ширина на леќи околу 1 7 / 8 инчи (47мм)...

DEN 1.00
LifeArt Сина Светлина Блокирање Очила, Компјутерски Очила За Читање Новак
LifeArt Сина Светлина Блокирање Очила, Компјутерски Очила За Читање

Променете Ја Бојата Автоматски Врз основа на Интензитетот на Сончевата Светлина Филтерот Ја Рефлектир�

DEN 2.67
Очила за читање со 5 пакувања, жени, жени кои ги разгледуваат читателите на Кејти Новак
Очила за читање со 5 пакувања, жени, жени кои ги разгледуваат читателите на Кејти

Пластична рамка Акрилни леќи Не поларизирани Подлога за обложување отпорна на гребење Ширина на леќи : 1

DEN 1.00
Resvio mens жени за читање очила метални мачки очи пролетни шарки читатели злато Новак
Resvio mens жени за читање очила метални мачки очи пролетни шарки читатели злато

Увезени Метална рамка Поликарбонат леќи Не поларизирани Ширина на леќи : 57 милиметри [Детали за дизајни�

DEN 0.67