Suglss фотохроми бифокални очила за читање сини светло блокирачки очила за мажи жени кои транзиција на безжични очила за сонце

Suglss фотохроми бифокални очила за читање сини светло блокирачки очила за мажи жени кои транзиција на безжични очила за сонце

DEN 447.36

Новак

Достапно за нарачка

Разновидните очила за бифокално читање со рамка можат да им помогнат на ентузијастите на отворено во голема мерка. Ова е совршен придружник подарок за пријатели, родители, баби и дедовци и роднини оваа година!. Меки влошки на носот : Ова ви овозможува слободно да ја прилагодите положбата на влошките на носот без да го притискате носот, што го прави поудобно за носење. Флексибилната шарка на сините блокатор очила помага удобно да се вклопи во лицето. Рамка за титаниум. Повеќе високи дефинирани-очила за читање за жени и мажи со леќи со смола со висока дефиниција, визија со висока дефиниција и точни степени. - На дното е зголемувачки стакло со степени дизајнирани за луѓе кои читаат, пишуваат и ги гледаат своите телефони одблизу. Очилата за сонце против сина светлина ви овозможуваат подобро да спиете. Ако ги користите нашите читатели на бифокално сонце на посветли места, очите ќе ви бидат опуштени!. Лентите за очила за фотохромно читање се јасни во затворено или во текот на ноќта, и затемнете ги леќите до сива боја во зависност од интензитетот на сончевата светлина и УВ зраците. Висина на леќи : 35 милиметри.професионални очила во 1. Заштитете ги очите во секое време, каде било. Не поларизирани. Ширина на леќи : 56 милиметри. Заборавете дека дури и ги носите! Можете да се занимавате со удобност. Професионални бифокални фотохромички очила за читање - Ултра HD очила за читање со јасни леќи имаат ултра -фотохромна технологија што ги затемнува леќите засновани на сончева светлина и УВ зраци. Ова е совршен придружник подарок за пријатели, родители, баби и дедовци и роднини оваа година!. Анти-рефлексивна обвивка за обложување. Уживајте во вашето време за читање со Suglss Reader! Секој пар очила за читање доаѓа со кутија за складирање, висококвалитетна крпа за чистење и е доволно добар како подарок за пријателите и семејството. Меките влошки на носот исто така можат да се прилагодат во секое време за дополнителна удобност. Ширина на леќи : 56 милиметри. Читање очила со додавање на уникатен долен леќа за сместување во близина и визија за далечина. - Лесно прочитајте текстуални пораки на вашиот телефон. Леќите на бифокалните чаши за мажи жени се повеќенаменски, на отворено се очила за сонце, а во затворен простор се анти-зрачење анти-сини очила за читање. Ако имате какви било прашања, можете да контактирате со нас во секое време. Поудобно и погодно - Менс бифокални фотохромички бифокални очила за читање се повеќе лесни и издржливи со флексибилен материјал за рамка за титаниум, полесен и издржлив. Мост : 20 милиметри. Затемнети читатели на блокирање на сина светлина - Нашите очила за блокирање на сина светлина за жени спречуваат штетно светло сина светлина од компјутери, мобилни телефони, екрани, итн. Рамка за титаниум. Одлично решение за оние кои мразат да се префрлаат помеѓу очилата за читање и очилата за сонце. Леќи со смола. - Престанете да трескате кога читате етикети додека купувате. - Облечете ги вашите очила и пронајдете јасност во ниеден момент!. Фотохроматските очила ви помагаат да се прилагодите на променливата светлина и да ги блокирате УВ зраците без да се мешате во вашата перцепција на бојата. Напредните очила за сонце на бифокално читање може да се користат близу и далеку и се поудобни - бифокалните леќи се јасни на врвот, додека на дното можете да ја прочитате вашата омилена книга, весник или списание и да работите со зголемување на вашиот избор. Бифокалните очила за сонце може да бидат поставени на различни места, а лесните бара за сонце на читателите на БИ може да се носат насекаде во секое време. Напредните очила за сонце на бифокално читање може да се користат близу и далеку и се поудобни - бифокалните леќи се јасни на врвот, додека на дното можете да ја прочитате вашата омилена книга, весник или списание и да работите со зголемување на вашиот избор.

Избор на клиент

Пиперки од Пиперспекс Трек Сквер Сина Светлина Блокирање Очила За Читање, Желка, 21.5 + 0 Новак
Пиперки од Пиперспекс Трек Сквер Сина Светлина Блокирање Очила За Читање, Желка, 21.5 + 0

Увезени Поликарбонат рамка Акрилна леќа Неполаризирано Ув 400 заштита слој Ширина на објективот : 21,5 мил�

DEN 0.67
Resvio mens жени за читање очила метални мачки очи пролетни шарки читатели злато Новак
Resvio mens жени за читање очила метални мачки очи пролетни шарки читатели злато

Увезени Метална рамка Поликарбонат леќи Не поларизирани Ширина на леќи : 57 милиметри [Детали за дизајни�

DEN 0.67
Womenените правоаголни прогресивни мултифокални очила за читање фотохромички читач на сонце Новак
Womenените правоаголни прогресивни мултифокални очила за читање фотохромички читач на сонце

Пластична рамка Фотохроматски леќи Неполаризирана Ширина на леќи : 50 милиметри Висина на леќи : 30мм мили

DEN 2.33
Мирафлекс Ново Бебе 1 Очила За Деца-Очила за девојчиња &засилувач; момчиња 39/17/130, Возраст 2-4 Новак
Мирафлекс Ново Бебе 1 Очила За Деца-Очила за девојчиња &засилувач; момчиња 39/17/130, Возраст 2-4

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 1.33
Наспроти Очила Голем Јасен Клип На Превртување Очила За Читање Новак
Наспроти Очила Голем Јасен Клип На Превртување Очила За Читање

Поликарбонатна леќа Неполаризирано Слој Отпорен на гребење Ширина на објективот : 60 милиметри...

DEN 2.67
Глетка Жени Мачка Око Прогресивни Мултифокални Очила За Читање Фотохромна Анти-УВ Леќа Новак
Глетка Жени Мачка Око Прогресивни Мултифокални Очила За Читање Фотохромна Анти-УВ Леќа

Увезени Пластична рамка Смола леќа Неполаризирано Ултра Виолетова Заштита слој слој Ширина на објекти�

DEN 415.84
Очила за очи за очи за очи со очи со очи со 5 пакувања, жени преголеми читатели Новак
Очила за очи за очи за очи со очи со очи со 5 пакувања, жени преголеми читатели

Рамка за поликарбонат Акрилни леќи Не поларизирани Подлога за обложување отпорна на гребење Ширина на �

DEN 0.33
Н / А Пролет Шарка Читателите Мода Мажи И Жени Очила За Читање Очила За Читање Новак
Н / А Пролет Шарка Читателите Мода Мажи И Жени Очила За Читање Очила За Читање

Блокатор на сина светлина леќи, визуелна непријатност при прелистување мобилни телефони, таблети, игри

DEN 2.00
JM Бифокално читање очила за сонце, преголеми очила за читање на сонце за жени УВ заштита на отворено кафеава +2,0 Новак
Бифокални Очила За Сонце Очила За Читање Женски Дизајнерски Модни Читачи На Сонце Новак
Бифокални Очила За Сонце Очила За Читање Женски Дизајнерски Модни Читачи На Сонце

Увезени Пластична рамка Поликарбонатна леќа НеПоларизирани Слој Отпорен На гребење Ширина на објектив

DEN 0.33
Лур 3 пакува очила за читање полу-раб + 3 пакувања очила за читање метал Новак Попуст
Лур 3 пакува очила за читање полу-раб + 3 пакувања очила за читање метал

【Купете 1 Добијте 6 пакувања】 : Овој сет доаѓа во 3 пакувања очила за читање половина раб со 2,50 и 3 пакувањ

DEN 575.68
Proeyes Apex, Прогресивни Сини Светлосни Блокирачки Очила За Читање На Ацетат, Анти-Рефлектирачки, 0 Моќ На Врвот Леќа Новак