Кабел за оптички влакна Tripp Lite 100 gbe, 328 стапки/100 метри, синглмоден влакна, LC/LC дуплекс 9/125 OS2, LSZH, оклопно жолто

Кабел за оптички влакна Tripp Lite 100 gbe, 328 стапки/100 метри, синглмоден влакна, LC/LC дуплекс 9/125 OS2, LSZH, оклопно

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

100 GBE Ethernet кабел со заштитен челичен оклоп поддржува високи широкопојасни опсези неопходни за услуги на облак, центри за податоци за хиперскале и телекомуникациски превозници. Флексибилното цевки од не'рѓосувачки челик штити влакна и му помага на кабелот да застане на ригорозна употреба. Кабел оценет со OS2 препорачан за 100 GB брзина до 100 метри (@ 1310 nm). Назад компатибилен со мрежите 10/25/40 GB за да се олесни иднината-доказ. Yellowолтата јакна LSZH овозможува брза, лесна идентификација во преполн прекинувач или панел. Овој производ е опфатен со ограничена гаранција за живот. 100 GBE кабел поддржува поголеми широкопојасни опсези потребни за мрежно поврзување со податоци. Како што расте количината на сообраќај во мрежните мрежи, исто така и потребата од уреди и кабли за влакна за поддршка на поголеми широкопојасни вредности во услугите на облак, центри за податоци за хиперскале, телекомуникациски апликации и опрема ОЕМ компании. Овој Duplex Single Mode 9/125 OS2 кабел е идеален избор за апликации од 100 G Ethernet до 100 метри (328 стапки) на 1310 nm. Исто така е компатибилен со назад со 10 GB, 25 GB и 40 GB мрежи, така што можете да ја докажете вашата тековна апликација за евентуална надградба на 100 GB. Оклопниот кабел обезбедува голема флексибилност и издржливост. N370-100m-AR може да се изврши насекаде и не треба да биде во спроводник. Вградениот флексибилен не'рѓосувачки челик и стабилно арамидно предиво ги штитат оптичките влакна поефикасно отколку што прават стандардните кабли со оптички влакна. Солидното оклопно цевки овозможува да се инсталираат оптички влакна во повеќето опасни области, вклучително и затворени средини со прекумерна прашина, масло, гас и влага. Овој кабел со влакна обезбедува мала загуба на вметнување и голема загуба на поврат. Yellowолтата јакна помага да се избегне погрешно идентификување што може да предизвика скапо застој. Кабелот со оценка на OS2 има жолта јакна за да ја идентификува како синглмод во преполн панел или прекинувач и да го спречи да се исклучи случајно. Јакната со ниско ниво на нула-халоген (LSZH) ја ограничува количината на токсичен чад што се испушта во случај на согорување, што го прави погоден за слабо вентилирани области.

Избор на клиент

0,3 Метар 40ГБ ОМ4 Мултимоден Дуплекс Оптички Кабел-ЛЦ до ЛЦ-Аква Новак
0,3 Метар 40ГБ ОМ4 Мултимоден Дуплекс Оптички Кабел-ЛЦ до ЛЦ-Аква

Тип на конектор за влакна : LcLC Дуплекс (2 Нишки) Дијаметар На Обложување На Јадрото На Влакна : Мултимод 40 �

DEN 215.84
Пандуит НКФП91БН2ННМ001 Новак
Пандуит НКФП91БН2ННМ001

Минимизирајте го отпадот, оптимизирајте го управувањето со кабелот, распоредувањето на брзината, подоб

DEN 10317.12
SpeedyFibertx-6-пакет 1 метар LC до LC Fiber Patch Cable, Corning SMF-28 SingleMode 9/125UM Ултра оптички влакна, дуплекс, жолт Новак
SpeedyFibertx-6-пакет 1 метар LC до LC Fiber Patch Cable, Corning SMF-28 SingleMode 9/125UM Ултра оптички влакна, дуплекс, жолт

Кабел произведен со водечки во индустријата Корнинг СМФ28 Ултра оптичко влакно, трајни висококвалитетн�

DEN 2.67
Амфенол ФО-DUALSCX2S9-005 SC-SC Дуплекс Едномоден Оптички Кабел За Лепенка, 9/125 OS1, OFNR, 5 m, 16', Жолта Новак
Амфенол ФО-DUALSCX2S9-005 SC-SC Дуплекс Едномоден Оптички Кабел За Лепенка, 9/125 OS1, OFNR, 5 m, 16', Жолта

Конектори : SC До SC Дуплекс ЕДЕН Режим UPC w / Керамички Ферули Кабел : 9 / 125УМ ОС1 Влакна Со Еден Режим (Поштен

DEN 283.04
Квикнет Темперамент Кабел Собранието Новак
Квикнет Темперамент Кабел Собранието

Os2 24f Интерконекција Рејтинг на запаливост : ЛСЖ 24ф МПО Ф / (2) 12ф Мтп Ф Тип А Отпорни СвојстваОтпорни На Пла

DEN 11011.84
Ултра спецификации за кабли за инсталирање на LC-APC SingleMode 9/125 конектор за кабел од 0,9мм Новак
Ултра спецификации за кабли за инсталирање на LC-APC SingleMode 9/125 конектор за кабел од 0,9мм

Брза и едноставна инсталација Прецизно усогласување и безбедно прицврстување Предстипена со машинска

DEN 0.67
XWYWX 2M/6.6FT LC/UPC до ST/UPC MM OM2 DX LSZH 3.0mm Внатрешен кабел за лепенка со влакна, LC до ST Multimode 50/125μM Duplex Новак
XWYWX 2M/6.6FT LC/UPC до ST/UPC MM OM2 DX LSZH 3.0mm Внатрешен кабел за лепенка со влакна, LC до ST Multimode 50/125μM Duplex

Оптичките влакна се полесни, пренесуваат подалеку и имаат повисоки стапки од бакарни кабли XWYWX нуди мул�

DEN 0.33
Алатка за пенкало Ftth Fiber Pen 2,5 mm LC MU 1.25mm SC FC ST LC конектор за чистење на оптички влакна -500+ чиста алатка за Новак
Алатка за пенкало Ftth Fiber Pen 2,5 mm LC MU 1.25mm SC FC ST LC конектор за чистење на оптички влакна -500+ чиста алатка за

Нашиот чистач за кабел за оптички влакна, лесен и суштински дел од секој комплет за чистење на оптички в�

DEN 3.33
3 порта дигитален оптички аудио сплитер со 3PCS 3.28ft Оптички кабел, Toslink Splitter 1 на 3 надвор, дигитален SPDIF Toslink Новак
3 порта дигитален оптички аудио сплитер со 3PCS 3.28ft Оптички кабел, Toslink Splitter 1 на 3 надвор, дигитален SPDIF Toslink

【Оптички сплитер 1 на 3 надвор】 Еден начин на сплитер на внесување на сигнал за оптички влакна до три гр�

DEN 1.67
ACCL 2U 19 32PORT празен панел за Keystone Jack, 1 пакет Новак
ACCL 2U 19 32PORT празен панел за Keystone Jack, 1 пакет

Оваа ставка е од нашиот бренд '' Accl '' Ние ви нудиме 2 U 19 "32port празен панел за Keystone Jack Пакет од 1 Тежина 1,16 lb...

DEN 1.00
Ултра спецификации кабли 12 влакно OM1 62.5/125 Мултимод LC -UpC влакна пигтаил, 1 метар - 1 пакет Новак
Ултра спецификации кабли 12 влакно OM1 62.5/125 Мултимод LC -UpC влакна пигтаил, 1 метар - 1 пакет

Ги елиминира проблематичните прекини на полето Заштедува време и спречува неточно крпење со пигтили со

DEN 639.20
Мерач на оптичка моќност -70 ~+10 dBm мерач на светлина за влакна за тестирање на 7 калибрирани бранови должини на полнење Новак Попуст
Gryval LC до LC OM3 Fiber Patch Cable 2m, Опции за должина: 1M-100M, 10 GB влакна Оптички кабел мултимоден дуплекс 50/125μM Новак
Gryval LC до LC OM3 Fiber Patch Cable 2m, Опции за должина: 1M-100M, 10 GB влакна Оптички кабел мултимоден дуплекс 50/125μM

【LCLC OM3 Fiber Patch Cable】 Gryval Fiber Patch Cable може да се примени при поврзување на 10 GbaseSR, 10 GbaseLRM, SFP+ транссевервер за 1 G

DEN 2.33
Пандуит ФЗ2ЕРК1К1НМ013 Новак
Пандуит ФЗ2ЕРК1К1НМ013

Висококвалитетен производ од Пандуит коаксијални кабли Типот на производот е Panduit FZ2 ERQ1 Q1 NNM013 висококва�

DEN 2.67
Трип Лајт Тослинк Дигитален Оптички СПДИФ Аудио Кабел, 1М, ЦРНА, 1 метар Новак
Трип Лајт Тослинк Дигитален Оптички СПДИФ Аудио Кабел, 1М, ЦРНА, 1 метар

Оптички влакна со супериорен степен и прецизно полиран оптички прекин Нуди најдобар можен квалитет на �

DEN 1.33
Speedalite UNC 1M оптички пигтаил со влакна синглмоде Новак
Speedalite UNC 1M оптички пигтаил со влакна синглмоде

Beе можете да уживате во мирот што доаѓа со знаењето на вашите кабли нема да ви успеат кога ви се потребни

DEN 479.84