Мрежен Перитонеален Ремен ЗА Дијализа Пд Држач За Ремен За Дишење Еластичен Штипка За Хранење/Г/Ј Цевка Опфаќа Материјали Безбедносен Безбеден Сет За Пренос Додат?

Мрежен Перитонеален Ремен ЗА Дијализа Пд Држач За Ремен За Дишење Еластичен Штипка За Хранење/Г/Ј Цевка Опфаќа Материјали Безбедносен

DEN 271.84

Новак

Достапно за нарачка

Пријатен избор да имате катетер врзан за вашето тело секој ден и да страдате од болка кога ќе се отстрани лентата. Зошто Да Ја Изберете Нашата Мрежа За Дишење Перитонеален Ремен ЗА Дијализа Додатоци За Држач За Катетер За Катетер Еластична Штипка За Хранење/Г/Ј Цевка Ги Покрива Залихите за Безбедносен Безбеден Сет За Пренос? Нашиот пд катетерски појас е изработен од материјал за дишење, брзо сушење кој е многу кул за носење и конструкцијата на решетката го одржува половината без пот. Нашиот појас за цевки за хранење може да ги покрие катетерите НА ПД за да не се движи наоколу предизвикувајќи болка или непријатност, минимизирајќи го ризикот од развој на инфекција и случајно повлекување од борбени пациенти. Брзо се суши и останува хигиенски. Реупотреблив Појас За Перитонеална Дијализа : нашиот ремен за цевки за хранење е еднократно и лесен за перење. Мрежата го прави многу дише и ја отстранува влагата, дури и во летните горештини го прави многу удобно носењето околу половината и и овозможува на вашата кожа да дише. Многу подобро отколку да користите лента или некој друг метод. Дизајн На мрежа што дише : нашиот држач за катетер за перитонеална дијализа за перитонеален ремен за дишење е изработен од висококвалитетен материјал за брзо сушење кој е многу удобен, мек, не-деформабилен и издржлив. Негувателите го сакаат нашиот перитонеален појас за дијализа што им ја олеснува работата да се грижат за пациентите со цевки за хранење! Носи помош и удобност за луѓето со бубрежна инсуфициенција, пациенти со цевки, чувствителна кожа и домашна дијализа. Дизајниран за удобно носење во секое време за сите активности, дење и ноќе, додека вежбате, работите, одмарате, спиете, јадете, туширате, излегувате, патувате, со автомобил. Можете исто така да го ставите во најлонска кеса за долна облека и да ја ставите во машината за сушење на ниско ниво. Нашиот појас за цевки за хранење може да се стави невидливо под облеката, криејќи ја цевката и ременот од погледот и одржувајќи го достоинството на катетеризираниот пациент. Можете да го прилагодите на големината што одговара на вашите потреби. Добра дишење за максимална удобност на пациентот. Совршен за фиксирање НА ЦЕВКА ЗА ШТИПКИ, Г цевка, Ј цевка, абдоминални цевки за хранење и многу повеќе на место. Ременот на цевката за хранење има јамки низ кои цевката лесно може да се помине потоа завршувате со завиткување на цевката што останува околу ременот, пациентот не мора да се грижи дали ќе падне надолу. Излегува исто како ново. Нашите додатоци за перитонеална дијализа ја спречуваат вашата нова цевка за штипки да се заглави или повлече и го ублажува притисокот од областа околу засекот.

Избор на клиент

Појас за остомија,Абдомен Бенд Стома Поддршка, Абдоминална Врзивна Заграда за Пациенти Со Колостомија 0618 Новак