Перитонеална Дијализа Појас, Прилагодлив Тип Перитонеална Дијализа Катетер Појас Перитонеална Дијализа Појас Перитонеална Дијализа Појас Перитонеална Дијализа

Перитонеална Дијализа Појас, Прилагодлив Тип Перитонеална Дијализа Катетер Појас Перитонеална Дијализа Појас Перитонеална Дијализа

DEN 2.00

Новак

Достапно за нарачка

Еластичноста може слободно да се прилагоди за дебели и тенки луѓе. Заштитен појас на каналот за перитонеална дијализа, кој е практичен додаток. Ременот за складирање на абдоминалната цевка може да се мие во машина, поудобно. Погоден за пациенти со дијализа. Дизајн на еластичен појас, можете да ја прилагодите затегнатоста според вашите сопствени потреби. Функција : 1. Дизајн на еластичен појас, можете да ја прилагодите затегнатоста според вашите сопствени потреби. 2. Еластичноста може слободно да се прилагоди за дебели и слаби луѓе. 3. Заштитен појас на каналот за перитонеална дијализа, кој е практичен додаток. 4. Ременот за складирање на абдоминалната цевка може да се мие во машина, поудобно. 5. Погоден за пациенти со дијализа. Спецификација : Состојба : 100% Нова Ставка Тип : Перитонеална Дијализа Катетер Ремен Материјал : Крпа + Еластична Изборна Боја : Бела, Црна Големина : Слободна големина Должина и ширина (со исклучок на појас) : прибл. 14,5 x 9cm/5,71 x 3,54 кај применливи луѓе : погоден за медицина на бубрезите список на пациенти со перитонеална дијализа : 1 појас на катетер за перитонеална дијализа.

Condition: 100% new
Item Type: Peritoneal Dialysis Catheter Belt Material
Optional Color: White, Black
Size: free size
Length and width (excluding belt): approx. 14.5 x 9cm/5.71 x 3.54in
Applicable people: suitable for kidney medicine peritoneal dialysis patients
Package list:
1 peritoneal dialysis catheter belt :

Избор на клиент

Појас за остомија,Абдомен Бенд Стома Поддршка, Абдоминална Врзивна Заграда за Пациенти Со Колостомија 0618 Новак