Тешка памучна мрежи од 1 инч - ремени за уметност и занаети -, корисни производи Матадор

Тешка памучна мрежи од 1 инч - ремени за уметност и занаети -, корисни производи Матадор

DEN 3.33

Новак

Достапно за нарачка

Мулти-употреба и функционални памучни мрежи се меки на допир и совршени за многу цели. Може да се користи за облека, поправка/замена на ленти на торби и чанти, столици, мебели, ремени, хамакови, ранци. Никогаш не вклучувајте ги лентите за полипски ленти се флексибилни лесни за работа. Нашите мрежи се лесни и континуирани единечни парчиња. Нема спојувања како нашите ефтини конкуренти. Тоа е цврсто, стабилно и декоративно, како резултат на едно тело. DIY лесен за шиење или манипулирање и одлично за занаети и проекти на отворено. Компатибилен со додатоци широки 1 инчи како Д-прстени, токи, итн. Достапни за многу од DIY проекти. Издржлив материјал, високи затегнувачки памучни ленти се флексибилни и силни. Лесен за шиење, компатибилен со сите машини за шиење. Ленгт / ширина / боја ширина од памук ширина од памук, 10 јарди и дебелина од 0,08 инчи, природна боја. Мулти-употреба и функционални памучни мрежи се меки на допир и совршени за многу цели. Може да се користи за облека, поправка/замена на ленти на торби и чанти, столици, мебели, ремени, хамакови, ранци. Никогаш не вклучувајте ги лентите за полипски ленти се флексибилни лесни за работа. Нашите мрежи се лесни и континуирани единечни парчиња. Нема спојувања како нашите ефтини конкуренти. Тоа е цврсто, стабилно и декоративно, како резултат на едно тело. DIY лесен за шиење или манипулирање и одлично за занаети и проекти на отворено. Компатибилен со додатоци широки 1 инчи како Д-прстени, токи, итн. Достапни за многу од DIY проекти. Издржлив материјал, високи затегнувачки памучни ленти се флексибилни и силни. Лесен за шиење, компатибилен со сите машини за шиење. Ленгт / ширина / боја ширина од памук ширина од памук, 10 јарди и дебелина од 0,08 инчи, природна боја. Памучно мрежење Ова е 100% памук и е лесна должност и лесен за шиење. Области за употреба на лента за памучна лента за памук, памук за мрестење, се користи во разни апликации, вклучувајќи торбички торби, пакувања, вратоврска за камера, поправка на столче, престилка, престилка, занаетчиски проблеми. Тоа е 100% еколошки. Карактеристики : Достапна и висока перформанси за мрежни мрежи направени од 100% природен памук. Совршено за многу апликации, особено 2/50 јарди памучно мрежење. Изберете ја табулаторот боја во варијации, имаме широки опции во боја црна, сива, сребрена, зелена, каки, ​​портокалова, розова, сина и повеќе. Дебелина : 0,08 инчи Најчесто поставувани прашања за памук за памук 1 инч/10 дворови 1) Може ли да ги спојам краевите на мрежи со топење? Не, можете да го шиете. 2) Која машина за шиење ја препорачувате? Работи со широк спектар на машини. Ако имате загриженост за вашата машина за шиење, ве молиме споделете со нас детали во прашања. 3) Дали би препорачале јака за кучиња? Најлон мрежи е покомпатибилно за овие проекти. 4) Дали е рамен или тубуларен? Тоа е рамна од 1 инчен памук. 5) Може ли да го користам за лента за поправка на ранец? Да ти можеш . Навистина е корисен производ за ленти за мрестење на тота и ранец. 6) Тоа е континуирано? Горди сме што ви служиме целосен континуиран производ.

Избор на клиент

Fydxeud цврста боја сатенска ткаенина лента за завиткување на подароци, занает, лак за коса, свадба деко… Новак
Fydxeud цврста боја сатенска ткаенина лента за завиткување на подароци, занает, лак за коса, свадба деко…

Материјал : 100% полиестер Цврста боја на сатенска лента секоја ролна има 25 тина Висок квалитет со панделк

DEN 79.84
Божиќна лента, 24 јарди 0,4 Grosgrain пандел Новак
Божиќна лента, 24 јарди 0,4 Grosgrain пандел

Материјал : полиестер Големина : Ширина : 0,4 ", Должина : 2 јарди по шема Дизајн : Божиќната лента се печати с

DEN 2.67
Дијагонална карирана со споена лента со жичен раб - 10 јарди Новак
Дијагонална карирана со споена лента со жичен раб - 10 јарди

Дијагонална карирана со цврста боја фузионирана лента 2,5 "Широк од 10 јарди (во должина од 30 стапки)...

DEN 271.84
Дејзи цветно платно жичен раб лента, 2,5 x 10 јарди Новак
Дејзи цветно платно жичен раб лента, 2,5 x 10 јарди

Сина лента со тексас платно со бела и жолта шема на цвет 2,5 "Широк од 10 јарди (во должина од 30 стапки) Вклуч

DEN 241.44