20 јарди 2 ролни starsвезди и ленти со жичен раб на лента Ден на независност на црвена бела и сина лента Патриотска американска лента со знамето 4 -ти јули сатенска лента

20 јарди 2 ролни starsвезди и ленти со жичен раб на лента Ден на независност на црвена бела и сина лента Патриотска американска

DEN 451.20

Новак

Достапно за нарачка

Доволно за употреба : ќе добиете 2 ролни со панделки и ленти со ленти, секоја ролна мери околу 5,08 см/ 2 инчи широк, приближно. Долги 10 дворови, доволно за да ги користите и замените, а исто така можете да ги споделите со другите. Удобно и сигурен : Направено од квалитетни жици од сатен и железо, овие црвени бели сини панделки се стабилни во структурата, не се лесни за избледување или кршење, мазно на површините, донесувајќи удобен допир се чувствува, во исклучителна изработка, можете да ги користите со леснотија и доверба. Американски дизајн на знаме : Овие американски панделки со знаме се дизајнирани во стилот на американското знаме, прикажани со елементите на ленти и starsвезди, нанесувајќи морнарица сина, бела и црвена како главни бои, погодни за поздравување на 4 -ти јули, за да ги покажете вашите Патриотизам кон вашата земја. Избрани места за употреба : Овие украси на Денот на спомен за дома можат да бидат добро применети во многу прилики, како што се Денот на независноста, паради, украси за дома, ресторани, хотели, сефови и слично, донесувајќи многу забава во вашиот живот . Лесно за обликување : Секоја широка патриотска лента е опремена со железна жица од обете страни, што е погодно за да ја формирате формата според вашите потреби, овозможувајќи ви да направите разни занаети, обезбедувајќи ви со пријатна употреба на искуства. Карактеристики : Уживајте во забавата на DIY : Должината на нашата патриотска лента е доволна за да ги поканите членовите на вашето семејство и пријателите заедно, можете да ги користите за да направите лакови, венци, венци, украси од дрвја, додатоци за коса и така натаму, да поминувајќи време на интересен начин. И вашата способност за имагинација и рачно изработена способност ќе бидат промовирани. Деликатни подароци : Можете да ги испратите овие жични панделки на 4 -ти јули на луѓе кои сакаат да прават занаети за DIY, како што се членовите на вашето семејство, пријатели, соседи, роднини, колеги, тие ќе бидат благодарни за вашата nessубезност. И вашите односи ќе бидат промовирани. Спецификации : Материјал : Сатен, железни жици Боја : морнарица сина, црвена, бела големина на секоја ролна : ширина : приближно. 5,08 см/ 2 инчи должина : приближно. 10 дворови Пакет вклучува : 2 x Патриотски панделки Белешки : Рачно мерење, ве молиме, дозволете мали грешки на големината. Бојата може да постои мала разлика како резултат на различните прикази на екранот. Може да постои ризик од ликвидација, ве молиме, држете се подалеку од малите деца. Вклучени се железни жици, ве молиме користете ги производите внимателно во случај на ризици од гребење.

Избор на клиент

Reliant Ribbon Citrus Life Claid жичен раб лента, 4 инчи x 10 јарди, зелена боја Новак
Reliant Ribbon Citrus Life Claid жичен раб лента, 4 инчи x 10 јарди, зелена боја

Свила, 100 % полиестер Жичен Боја : Зелена Големина : 4 инчи x 10 јарди Содржина на влакна : 100% полиестер Лента

DEN 2.33
Божиќна лента, 24 јарди 0,4 Grosgrain пандел Новак
Божиќна лента, 24 јарди 0,4 Grosgrain пандел

Материјал : полиестер Големина : Ширина : 0,4 ", Должина : 2 јарди по шема Дизајн : Божиќната лента се печати с

DEN 2.67
Kltribbon најлон кадифена лента со сингл, 1 инч x 25yards spool Новак
Kltribbon најлон кадифена лента со сингл, 1 инч x 25yards spool

1 инчи x 25 јарди од мачка, 100% најлон еднострана кадифена лента Забележете : Понекогаш лентата со 25 дворови

DEN 287.20
Prasent 15 mm 25 m сатенски ролна со двојно лице, зелена Новак
Prasent 15 mm 25 m сатенски ролна со двојно лице, зелена

Елегантен сатен со двојно лице Совршен за облека, занает, цветни, домашни декорации и додатоци за коса...

DEN 512.00
Edongcai jacquard лента извезена лента цветна шема лента за украсување занаетчиски додатоци DIY чипка ткаенина. Новак
Edongcai jacquard лента извезена лента цветна шема лента за украсување занаетчиски додатоци DIY чипка ткаенина.

Ширина : 1,4 инчи; Должина : 10 јарди; Боја : Пинк Материјал : полиестер; Памук издржлив; Еднократно; Не е лесн�

DEN 1.67
Валентин жичен лента подарок за завиткување карирана heartубов срце, лабава бисер мониста Новак
Валентин жичен лента подарок за завиткување карирана heartубов срце, лабава бисер мониста

Убава и прекрасна : Рибала за срцеви мониста на Денот на вineубените е комбинирана со облик на срцев облик

DEN 223.68
Црвен занаетчиски ролна за занаетчиска лента - пакет од 2 Новак
Црвен занаетчиски ролна за занаетчиска лента - пакет од 2

Брилијантна црвена лента направена од природен рустикален бурап Burlap Ribbon ќе им даде природен изглед на в

DEN 0.67
1,5 x 22yd шифон свилени пандел Новак
1,5 x 22yd шифон свилени пандел

【Премиум свилен шифон】 Нашите панделки се изработени од шифон сличен на свила со искривен раб, рустик�

DEN 3.00
Homeford Gingham отпечати лимони жичен лента, 1-1/2-инчен, 10-двор, кралско сино Новак
Homeford Gingham отпечати лимони жичен лента, 1-1/2-инчен, 10-двор, кралско сино

Гингам печатеше лимони жичен панделка Додадете свој допир на кој било проект! Оваа лента има освежувачк

DEN 291.20