PH мерач, pH-98103 Дигитален мерач на почвата PH мерач Преносен тестер за водата pH тестер на почвата pH тестер за аквариуми, аквакултура, мрестилиште, преработка на храна, ?

PH мерач, pH-98103 Дигитален мерач на почвата PH мерач Преносен тестер за водата pH тестер на почвата pH тестер за аквариуми,

DEN 397.12

Новак

Достапно за нарачка

Голем LCD екран ја прикажува p H вредноста, лесна за читање во секунди. Опремена со продолжена композитна електрода на завртки, погодна за директно мерење во контејнер со мал дијаметар. Мерач на висока прецизност и брза реакција, лесен за употреба. Компактен и лесен дизајн, удобен за носење. Погодно е за аквариуми, аквакултура, мрестилиште, преработка на храна, лаборатории, хартиена индустрија, базени и училишна употреба. Карактеристики : Голем LCD екран ја прикажува p H вредноста, лесен за читање во секунди. Опремена со продолжена композитна електрода на завртки, погодна за директно мерење во контејнер со мал дијаметар. Мерач на висока прецизност и брза реакција, лесен за употреба. Компактен и лесен дизајн, удобен за носење. Погодно е за аквариуми, аквакултура, мрестилиште, преработка на храна, лаборатории, хартиена индустрија, базени и училишна употреба. Спецификација : Модел : PH-98103 Опсег на мерка : 0,00 ~ 14,00ph Точност : ± 0,2ph, ± 0,1ph (20) Резолуција : 0,01ph Работна температура : 0 ~ 50 Автоматска компензација на температурата : 0 ~ 50 Поддршка Електрода : Е-201, Е-201, E-2010 B, SP300, SP300 S Батерија : 3*1.5 V AG13 (не е вклучен) Тежина : приближно.116g/ 4.1oz Големина : приближно.175*51*25mm/ 6.9*2*1in Список на пакети : 1*p H мерач 1* Screwdriver 1 * Упатство за корисникот Белешка : Ве молиме, дозволете мала грешка поради рачно мерење. Ви благодариме за вашето разбирање.

Model: PH-98103
Measure range: 0.00~14.00PH
Accuracy: ±0.2PH, ±0.1PH (20)
Resolution: 0.01PH
Working temperature: 0~50
Automatic temperature compensation: 0~50
Supporting electrode: E-201, E-201B, SP300, SP300S
Battery: 3 * 1.5V AG13 (Not included)
Weight: Approx.116g/ 4.1oz
Size: Approx.175*51*25mm/ 6.9*2*1in
Package List:
1 * PH Meter:
1 * Screwdriver:
1 * User manual:
Note:
Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding.:

Избор на клиент

Тестер за квалитет на вода преку Интернет, Интернет 6 во 1 паметен аквариум SG тестер американски стандард 110V Новак
Тестер за квалитет на вода Nuopaiplus, 3-во-1 pH тестер pH/EC/температура Дигитален метар 0,01 Висока точност 0-14PH опсег на Новак
PH мерач, 3 во 1 отстранлив заменливи тестер за квалитет на вода BNC сонда за pH temp EC за аквариуми Новак
PH мерач, 3 во 1 отстранлив заменливи тестер за квалитет на вода BNC сонда за pH temp EC за аквариуми

Исчистете ЛЦД со задно осветлување : Лесен за употреба и обезбедува итно прикажување на резултатите...

DEN 1691.36
Cole-Parmer Потопна 3 'L PH-сонда, SJ/ABS; Bnc Новак
Cole-Parmer Потопна 3 'L PH-сонда, SJ/ABS; Bnc

Конектор : BNC Тип на електрода : единечен спој Материјал за тело на електрода : АБС пластика Број на едини�

DEN 1.33