Мозаични плочки витраж, 2 килограми живописни мешани стакло мозаични плочки парчиња, занаетчиски занаети за занаети за дома, занаети за DIY или рамки за слики

Мозаични плочки витраж, 2 килограми живописни мешани стакло мозаични плочки парчиња, занаетчиски занаети за занаети за дома,

DEN 0.67

Новак

Достапно за нарачка

Вклучен пакет со вредност - Овој пакет содржи приближно 910 грама / 2 фунти нето тежина на мозаик, приближно. Карактеристика на мозаик : Секоја мозаична плочка е дизајнирана да биде разнобојна, плочката ја рефлектира светлината и боите, керамичките плочки можат да се користат како задник во вашата кујна. (Дебелината на секоја плочка е приближно 0,4 см / 0,15 инчи.). Мешање на разновидни бои - Овие мозаици за мешање во боја се достапни во најразлични бои како што се црвена, бела, црна, сина, жолта, зелена и повеќе, и може да се наредат во убави обрасци во вашите занаетчиски проекти., Може да обезбеди доволно бои за вашите Уметнички дела од Мозаик, имајте во предвид дека боите се испорачуваат случајно. Широки апликации - Пред -пресечени мозаични стаклени парчиња се подготвени да ги користат за виси wallидови, часовник, слики, вазни и други украси, совршени за почетници или мозаични уметници да користат на отворено и во затворено. Не само што обука способност за работа и збогатување на креативноста, туку е и идеално и за оние кои сакаат занаети со мозаик. 100% гаранција за задоволство - имаме за цел да им обезбедиме најдобра услуга на нашите клиенти. Само пробајте го, и ако апсолутно не го сакате, ве молиме контактирајте не, ние ќе ви ја вратиме или замениме вашата набавка. Вклучен пакет со вредност - Овој пакет содржи приближно 910 грама / 2 фунти нето тежина на мозаик, приближно. Карактеристика на мозаик : Секоја мозаична плочка е дизајнирана да биде разнобојна, плочката ја рефлектира светлината и боите, керамичките плочки можат да се користат како задник во вашата кујна. (Дебелината на секоја плочка е приближно 0,4 см / 0,15 инчи.). Мешање на разновидни бои - Овие мозаици за мешање во боја се достапни во најразлични бои како што се црвена, бела, црна, сина, жолта, зелена и повеќе, и може да се наредат во убави обрасци во вашите занаетчиски проекти., Може да обезбеди доволно бои за вашите Уметнички дела од Мозаик, имајте во предвид дека боите се испорачуваат случајно. Широки апликации - Пред -пресечени мозаични стаклени парчиња се подготвени да ги користат за виси wallидови, часовник, слики, вазни и други украси, совршени за почетници или мозаични уметници да користат на отворено и во затворено. Не само што обука способност за работа и збогатување на креативноста, туку е и идеално и за оние кои сакаат занаети со мозаик. 100% гаранција за задоволство - имаме за цел да им обезбедиме најдобра услуга на нашите клиенти. Само пробајте го, и ако апсолутно не го сакате, ве молиме контактирајте не, ние ќе ви ја вратиме или замениме вашата набавка.

Избор на клиент

Над 60 плочки/розово розово стакло стакло капки мозаични плочки - 100 грама стаклени скапоцени камења. Новак
Над 60 плочки/розово розово стакло стакло капки мозаични плочки - 100 грама стаклени скапоцени камења.

Умтити Материјали : стаклена должина : .5 инчи ширина : .5 инчи Овие стаклени капки се розова розова боја со

DEN 3.00
Плимор околу 3мм чиста стакло, 3 инчи x 3 инчи Новак
Плимор околу 3мм чиста стакло, 3 инчи x 3 инчи

Големина : 3 инчи x 3 инчи и 3мм (0,1 инчи) дебела големина на наклон : 0,125 инчи Количина : 6 пакет Материјал : Пр�

DEN 318.72
Сатиниорно самолепливо мини квадратно стакло, декоративен занает DIY додатоци огледала мозаични плочки Новак
Сатиниорно самолепливо мини квадратно стакло, декоративен занает DIY додатоци огледала мозаични плочки

Пакетот вклучува : Секој пакет има 1200 парчиња квадратни мозаични плочки со самолеплива поддршка Безбед�

DEN 3.33