200 Ом Еднократно Тримпот Фенолно потенциометарско пакување од 20

200 Ом Еднократно Тримпот Фенолно потенциометарско пакување од 20

DEN 1.00

Новак

Достапно за нарачка

200 Ом Еден Свиок Тримпот Фенолни кастри потенциометар. Тримпот Со едно Вртење - 200 ом. Толеранција На Отпор : 80%. Моќност Рејтинг : 0.1 В. Ефект Патување : Еден пресврт. Ротационен Агол : 200/20/20. Пакување од 20 парчиња.

Избор на клиент

5 парчиња бренд на алпи 3,5 см лизгачки потенциометар единечен поврзан B10K 15 mm вратило Новак
5 парчиња бренд на алпи 3,5 см лизгачки потенциометар единечен поврзан B10K 15 mm вратило

Тековна : 5а Материјал : легура Карактеристики : 11 Број на модел : B10 K 15 mm вратило Тип на прекинувач : прекин

DEN 1.67
5 парчиња Б1К Б2К Б5К Б10К Б20К Б50К Б100К Б500К Б1М 6пинско Вратило В148 Потенциометар 1к 2К 5К 10К 20К 50К 100К 500К 100К Новак
5 парчиња Б1К Б2К Б5К Б10К Б20К Б50К Б100К Б500К Б1М 6пинско Вратило В148 Потенциометар 1к 2К 5К 10К 20К 50К 100К 500К 100К

Параметар : Толеранција : 10% Отпорност : 1к Ом, 10к Ом, 20к Ом, 50К Ом, 100К Ом, 500К Ом, 1м Ом Карактеристики : Издрж�

DEN 49.28
Инанир 10 парчиња сребрен тон врвни ротациони копчиња за 6,4 мм/0,25 диа. Новак
Инанир 10 парчиња сребрен тон врвни ротациони копчиња за 6,4 мм/0,25 диа.

Име на производот : ротационо копче; материјал : , метал Боја : Црн, сребрен тон; одговара за дупката за вра

DEN 1.33
Niyaka 50PCS RV09 3PIN 12.5mm Вертикална вратило 1K 2K 5K 10K 20K 50K 100K 200K 500K 1M 0932 Прилагодливи прекинувачи за заптивка Новак
Niyaka 50PCS RV09 3PIN 12.5mm Вертикална вратило 1K 2K 5K 10K 20K 50K 100K 200K 500K 1M 0932 Прилагодливи прекинувачи за заптивка

Потенциометри Potentiometers Product Name : Carbon Film Potentiometer Model : 0932 Material : Carbon film Metal Resistance Value : 1 K 1 M ohm Tolerance : + / 20%Turn Number :

DEN 2.67
2 ПАРЧИЊА/МНОГУ . увезени оригинални шпански piher потенциометар PT10-4,7 K хоризонтална шестоаголна дупка. Новак
2 ПАРЧИЊА/МНОГУ . увезени оригинални шпански piher потенциометар PT10-4,7 K хоризонтална шестоаголна дупка.

Струја : 5А Материјал : Легура Карактеристики : 11 Број на модел : 1 Тип на прекинувач : прекинувач За Копчињ�

DEN 276.80
Оригинален rvq16yn B502 5k еден потенциометар D рачка дупка стапало со должина на конец 15MM Новак
Оригинален rvq16yn B502 5k еден потенциометар D рачка дупка стапало со должина на конец 15MM

Е паметен уред : ДА Струја : 10А.Материјал : Пластика Карактеристики : прекинувач за потенциометар Број на

DEN 1182.40
Притисни Повлечи Аудио 10к 25К 50К 100К 250К 500К Без Централен Клик Прекинувач Дпдт Потенциометар - Новак
Притисни Повлечи Аудио 10к 25К 50К 100К 250К 500К Без Централен Клик Прекинувач Дпдт Потенциометар -

Боја : 100К, Напон : 18мм должина на вратилото, Големина : Тип Б, Стандард : 110 ПАРЧИЊА цена Карактеристики : НО

DEN 1.33
[VK] Борн на акции 6539S-001-502 5K Проводен пластичен потенциометар Должина на рачката 11mmx3mm Новак
[VK] Борн на акции 6539S-001-502 5K Проводен пластичен потенциометар Должина на рачката 11mmx3mm

Тип на прекинувач : Прекинувач на копчето Гаранција : 60д Сертификација : CCC Потекло : Кина на копното...

DEN 270.40
5к-Ом Аудио-Конусен Потенциометар Новак
5к-Ом Аудио-Конусен Потенциометар

Со рејтинг на моќност од 0,25 W, овој аудио потенциометар ОД 5 K om е совршен за употреба во проекти или како з

DEN 3.00
ЕДОБЛУ 25 парчиња Wh148 Потенциометар СО Еден Спој 10k 15MM 3PINS B10k Променливи Отпорници 15mm Вратило 3Pins Om Потенциометар Новак
WXD3-13-2W 100 200 220 470 680 1K 2.2 K 3.3 K 4.7 K 5.6 K 6.8 K 10K 22K 33K 47K 100K Ohm WXD3-13 2W Жичен Потенциометар Новак
WXD3-13-2W 100 200 220 470 680 1K 2.2 K 3.3 K 4.7 K 5.6 K 6.8 K 10K 22K 33K 47K 100K Ohm WXD3-13 2W Жичен Потенциометар

Име на производот : потенциометар на рана од жица; модел : wxd313; број на вртење : 10 Технологија : жица рана; т

DEN 34.56
Уксел А15082600укс0095 Б22к 22к Ом Еден Линеарен Ротационен Конусен Потенциометар со вклучено Копче Новак
Уксел А15082600укс0095 Б22к 22к Ом Еден Линеарен Ротационен Конусен Потенциометар со вклучено Копче

Име на производот : Потенциометар;Вредност На Отпор : 22кохм;Тип На Прилагодување : Врвно Прилагодување...

DEN 207.84
10 парчиња американски SMD Trimmer Потенциометар 3313-1-501E Прилагодлив потенциометар на отпор 500 ou Новак
10 парчиња американски SMD Trimmer Потенциометар 3313-1-501E Прилагодлив потенциометар на отпор 500 ou

Тековна : 5а Материјал : легура Карактеристики : 11 Број на модел : 1 Преклопник Тип : Прекинувач на копчето..

DEN 1257.60
TWTADE /WTH118-2W 10K OHM DUAL GANG PONENTIOMETER CARBON LINEAR променлива вртење на ротациониот потенциометар+ A03 Копче Новак
TWTADE /WTH118-2W 10K OHM DUAL GANG PONENTIOMETER CARBON LINEAR променлива вртење на ротациониот потенциометар+ A03 Копче

Име на производот : Потенциометар на јаглерод филм; Оценета моќ : 2 W; Технологија : Состав на јаглерод Мод�

DEN 0.33
извори на сајтот 500К Ом 6мм Вратило Еден Пресврт Ротациона Конус Тенџере Потенциометар Новак
извори на сајтот 500К Ом 6мм Вратило Еден Пресврт Ротациона Конус Тенџере Потенциометар

Тип : Единечна Линеарна(Тип Б); Карактеристики : Завиткано Вратило; Дијаметар На Вратило : 6мм / 0,2"...

DEN 566.40
UXCELL A15062900UX0585 NONSLIP ротациони потенциометар контролни копчиња за контрола на вратило од 6 мм, 10 парче, црно Новак
UXCELL 360 степени на ротационен енкодер код за прекинувач Дигитален потенциометар 3 пинови 20мм Д-шеф 2 парчиња Новак