Хејарбејт 5 парчиња 20к Ом Тример За Јаглероден Филм Потенциометар 3362П-203 3 Пина Променлив Потенциометар На Јаглероден Филм За Печатени Плочки Телевизори Индукциски

Хејарбејт 5 парчиња 20к Ом Тример За Јаглероден Филм Потенциометар 3362П-203 3 Пина Променлив Потенциометар На Јаглероден Филм

DEN 103.84

Новак

Достапно за нарачка

`+Технички Параметри - Модел : 3362П-203; Отпорност : 20к ом; Толеранција : +/-5%; Пин број : 3; Материјал За Отпорност : Јаглероден Филм. Одлики - Главни што се користат за прилагодување на напонот (вклучувајќи НАПОН НА ЕДНОНАСОЧНА СТРУЈА и напон на сигнал) и струја, може да се користат како делител на напон, реостат, контролер на струја. €Висок квалитет q-овој потенциометар е изработен од материјал од јаглероден филм, издржлив и долг век на траење, со меко центрирање, отпорност, линеарна диверзификација. ●Апликација-Генерално применлива за апарати за домаќинство и ПХБ ИЛИ САМОСТОЈНА, електронска безбедност, на пример, телевизори, индукциски шпорети, шпорети за ориз, итн; Користете За Внатрешни Работи На Уредот или Печатени Плочки кои помалку Го Прилагодуваат Отпорот. ● Содржина На пакетот + -5 Еез х Потенциометар За Отсекување. Хејарбејт Променливи Отпорници Тример Потенциометри Спецификација : Модел : 3362п - 203 Отпорност : 20к омтолеранција : +/-5%Пински број : 3резистентен Материјал : Јаглероден Филмкарактеристики : 1.Врвно Прилагодување; линеарна промена.2.Апликација : Аплицирајте за ПХБ или САМОСТОЈНО.3.Користете За Внатрешни Работи На Уредот или Печатени Плочки кои помалку Го Прилагодуваат Отпорот.3.Главната се користи за прилагодување на напонот и струјата, може да се користи како делител на напон, реостат, контролер на струја.4.Овој потенциометар е изработен од материјал од јаглероден филм, издржлив и долг век на траење, со меко центрирање, отпор, линеарна диверзификација.5.Општо применливо за апарати за домаќинство и ПХБ ИЛИ САМОСТОЈНО, електронска безбедност, на пример, телевизори, индукциски шпорети, шпорети за ориз итн.Пакетот Вклучува : 5 парчиња х Тример Потенциометернота : 1.Големината и тежината на производот рачно се мерат, ве молиме дозволете мали грешки, ви благодариме за вашето разбирање.2.Ве молиме обрнете внимание на големината на предметот пред да го купите.

Избор на клиент

2 ПАРЧИЊА/МНОГУ . увезени оригинални шпански piher потенциометар PT10-4,7 K хоризонтална шестоаголна дупка. Новак
2 ПАРЧИЊА/МНОГУ . увезени оригинални шпански piher потенциометар PT10-4,7 K хоризонтална шестоаголна дупка.

Струја : 5А Материјал : Легура Карактеристики : 11 Број на модел : 1 Тип на прекинувач : прекинувач За Копчињ�

DEN 276.80
Притисни Повлечи Аудио 10к 25К 50К 100К 250К 500К Без Централен Клик Прекинувач Дпдт Потенциометар - Новак
Притисни Повлечи Аудио 10к 25К 50К 100К 250К 500К Без Централен Клик Прекинувач Дпдт Потенциометар -

Боја : 100К, Напон : 18мм должина на вратилото, Големина : Тип Б, Стандард : 110 ПАРЧИЊА цена Карактеристики : НО

DEN 1.33
5 парчиња Б1К Б2К Б5К Б10К Б20К Б50К Б100К Б500К Б1М 6пинско Вратило В148 Потенциометар 1к 2К 5К 10К 20К 50К 100К 500К 100К Новак
5 парчиња Б1К Б2К Б5К Б10К Б20К Б50К Б100К Б500К Б1М 6пинско Вратило В148 Потенциометар 1к 2К 5К 10К 20К 50К 100К 500К 100К

Параметар : Толеранција : 10% Отпорност : 1к Ом, 10к Ом, 20к Ом, 50К Ом, 100К Ом, 500К Ом, 1м Ом Карактеристики : Издрж�

DEN 49.28
uxcell Fader Променлива Отпорници Миксер 75mm Директно Слајд Потенциометар B10K Ohm Жолта Црна Копчиња Новак
uxcell Fader Променлива Отпорници Миксер 75mm Директно Слајд Потенциометар B10K Ohm Жолта Црна Копчиња

Модел : Линеарни Потенциометри од типот Б, може да се користат при Затемнување На Подесувањето Големина

DEN 1046.40
[VK] Борн на акции 6539S-001-502 5K Проводен пластичен потенциометар Должина на рачката 11mmx3mm Новак
[VK] Борн на акции 6539S-001-502 5K Проводен пластичен потенциометар Должина на рачката 11mmx3mm

Тип на прекинувач : Прекинувач на копчето Гаранција : 60д Сертификација : CCC Потекло : Кина на копното...

DEN 270.40
Niyaka 50PCS RV09 3PIN 12.5mm Вертикална вратило 1K 2K 5K 10K 20K 50K 100K 200K 500K 1M 0932 Прилагодливи прекинувачи за заптивка Новак
Niyaka 50PCS RV09 3PIN 12.5mm Вертикална вратило 1K 2K 5K 10K 20K 50K 100K 200K 500K 1M 0932 Прилагодливи прекинувачи за заптивка

Потенциометри Potentiometers Product Name : Carbon Film Potentiometer Model : 0932 Material : Carbon film Metal Resistance Value : 1 K 1 M ohm Tolerance : + / 20%Turn Number :

DEN 2.67
Оригинален rvq16yn B502 5k еден потенциометар D рачка дупка стапало со должина на конец 15MM Новак
Оригинален rvq16yn B502 5k еден потенциометар D рачка дупка стапало со должина на конец 15MM

Е паметен уред : ДА Струја : 10А.Материјал : Пластика Карактеристики : прекинувач за потенциометар Број на

DEN 1182.40
ЕДОБЛУ 25 парчиња Wh148 Потенциометар СО Еден Спој 10k 15MM 3PINS B10k Променливи Отпорници 15mm Вратило 3Pins Om Потенциометар Новак
UXCELL A15062900UX0585 NONSLIP ротациони потенциометар контролни копчиња за контрола на вратило од 6 мм, 10 парче, црно Новак
UXCELL 360 степени на ротационен енкодер код за прекинувач Дигитален потенциометар 3 пинови 20мм Д-шеф 2 парчиња Новак
Уксел А15082600укс0095 Б22к 22к Ом Еден Линеарен Ротационен Конусен Потенциометар со вклучено Копче Новак
Уксел А15082600укс0095 Б22к 22к Ом Еден Линеарен Ротационен Конусен Потенциометар со вклучено Копче

Име на производот : Потенциометар;Вредност На Отпор : 22кохм;Тип На Прилагодување : Врвно Прилагодување Т�

DEN 207.84
50pcs/lot 3296W-1-502LF 3296W 502 5K OHM TOP REGOLIT MULTITURN TRIMMER PONENTIOMETER Висока прецизна променлива отпорник Новак
50pcs/lot 3296W-1-502LF 3296W 502 5K OHM TOP REGOLIT MULTITURN TRIMMER PONENTIOMETER Висока прецизна променлива отпорник

50pcs / lot 3296 W1502 LF 3296 W 502 5 K OHM Топ регулатива Мултитурен Тример Потенциометар Висока прецизна променлива от�

DEN 1400.00
Оригинални R092N-D1-B100K 190°-4.3 F B100K потенциометар 09 вертикална рачка должина 4MM Новак
Оригинални R092N-D1-B100K 190°-4.3 F B100K потенциометар 09 вертикална рачка должина 4MM

Е паметен уред : ДА Струја : 10А.Материјал : Пластика Карактеристики : прекинувач за потенциометар Број на

DEN 2.67