Мхл 606 Мала Дијафрагма Кондензатор Молив Инструмент Микрофон Со Случај

Мхл 606 Мала Дијафрагма Кондензатор Молив Инструмент Микрофон Со Случај

DEN 799.20

Новак

Достапно за нарачка

Идеален за акустични гитари, пијана и ударни инструменти. Микрофон со инструмент со мала дијафрагма со мал отпечаток. Бас рол - оф и атенуатор за да одговараат на различни ситуации за снимање. - 20db преклопна влошка за слабеење и нискофреквентно превртување. Микрофон, -20 d B префрлување слабеење рампа, ниска фреквенција ролна-оф, и заменлив сенасочна капсула. За снимки со професионален квалитет, Микрофонот Со Голема Дијафрагма MXL 2006 е идеален микрофон за апликации за критичко снимање како што се акустична гитара, вокал и ударни. Овој микрофон обезбедува јасност, присуство и детали за вашето снимање. Се одликува со голема, високо чувствителна кондензаторска капсула од 32 мм.

Избор на клиент

Сина снежна топки мраз микрофон со шок монтирање Новак
Сина снежна топки мраз микрофон со шок монтирање

Пакетот вклучува : сини микрофони снежни топки мраз USB микрофон (црна) и шок монтирање Подобрете го звуко

DEN 1.33
Pyle UHF безжичен караоке микрофон Преносен дигитален аудио звучен миксер систем W/Bluetooth приемник, MIC Setting, MP3, USB, Новак
Преносен микрофон LHLLHL за снимање на аудио и видео, погоден за микрофон за телефонско интервју Новак
Преносен микрофон LHLLHL за снимање на аудио и видео, погоден за микрофон за телефонско интервју

360 ° Целосен пикап : Високи чувствителни микрофони, 360 ° целосен радио, брз одговор и радиоис Исклучителн�

DEN 2.67
Аудио-Техника AT4033/CL микрофон за кондензатор на кардиоиден кондензатор Новак
Аудио-Техника AT4033/CL микрофон за кондензатор на кардиоиден кондензатор

Circuitry без трансформатор практично го елиминира искривувањето на ниска фреквенција и обезбедува супери�

DEN 2384.00
Амикадом 9HB микрофон кондензатор микрофон микрофон штанд артикулиран потпирач за рака Новак
Амикадом 9HB микрофон кондензатор микрофон микрофон штанд артикулиран потпирач за рака

Неплетено Увезени Затворање на привремено Избришете со сува крпа PSA1 е студиски бум што се користи во ст�

DEN 1055.84
Микрофон за професионален кардиоиден кондензатор на сенален SC-550X Новак
Микрофон за професионален кардиоиден кондензатор на сенален SC-550X

Оваа ставка ја продава продавачот на трети страни Попустот е обезбеден од Ова е попуст со ограничено вр�

DEN 1279.84
BHVXW 1,45M мини преносен микрофон кондензатор клип-на лавалиер микрофон жичен за телефон за лаптоп Новак
BHVXW 1,45M мини преносен микрофон кондензатор клип-на лавалиер микрофон жичен за телефон за лаптоп

3,5мм Jackек, погоден за некои уреди со Android Адаптер од 4 пол до 3 пол за компјутер и паметен телефон Високо чу

DEN 0.33
Rockville RCM SR Studio/Снимање Кондензатор Микрофон Мик Пакет ISSTAND 75 DESKTOP BOOM ARM MIC/СМАРТПЕР/СМЕТКИ/веб -камера Пондерирана Новак
Блу Јети Затемнување + Атентатор Кредо Одисеја Пакет Новак
Блу Јети Затемнување + Атентатор Кредо Одисеја Пакет

Вклучува Атентатор Кредо Одисеја (компјутер дигитален стандард издание) Важи во НЦСА до октомври 31, 2019..

DEN 1.00
Lhllhl Преносен микрофон домашен микрофон играч на звучник USB Studio KTV Music Online Новак
Lhllhl Преносен микрофон домашен микрофон играч на звучник USB Studio KTV Music Online

Погодно е за пеење, снимање и разговор преку Интернет со овој нов и возбудлив микрофон...

DEN 3598.24
Лкт-441 Флекс Мулти-Шема Голем Дијафрагма Кондензатор Микрофон Новак
Лкт-441 Флекс Мулти-Шема Голем Дијафрагма Кондензатор Микрофон

1инчен вистински кондензаторски микрофон, со осум типа на насоченост за избор, вклучувајќи три обратни �

DEN 1436.80
Sennheiser Professional E 935 динамичен кардиоиден вокален микрофон, жичен, безжичен Новак
Sennheiser Professional E 935 динамичен кардиоиден вокален микрофон, жичен, безжичен

Cardioid Pickup Model : Овозможува добра изолација на сигналот и отфрлање на повратни информации, овозможувајќи д

DEN 273.60
Beacn Темно Микрофон И Се Меша Создаде Пакет | Игри, Подкаст, И Стриминг Микрофон Со WINDOWS USB C Аудио Миксер За Twitch, И Новак
Пакет за опрема за подкаст, BM-800 Podcast Microphone Bunder со V8S Voice менувач, кондензатор за снимање на микрофон за снимање Новак
Кулинарски 2116 Универзален Мини Микрофон Со Сенасочен Стерео Микрофон За Телефон, Пеење Новак
Кулинарски 2116 Универзален Мини Микрофон Со Сенасочен Стерео Микрофон За Телефон, Пеење

●МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ ВО СЛЕДНИВЕ АПЛИКАЦИИ : SMULE SING,YOUTUBE,СМЕЛОСТ,КЛАЦКАЛКА,КРЕАТОР НА КНИГИ,SKYPE,TIK TOK ИТН...

DEN 0.67
Возеле Видео НТГ Камера-Монтирање Сачмарка Микрофон Новак
Возеле Видео НТГ Камера-Монтирање Сачмарка Микрофон

Исто така, постои корисно ново предупредувачко светло за врв дб, така што секогаш можете да се осигурате

DEN 1.67