DB Electric AHD6006-C Нов исправувач на регулаторот на хром напон за 1984 1985 84 85 Harley Sportster 74523-84 380-090

DB Electric AHD6006-C Нов исправувач на регулаторот на хром напон за 1984 1985 84 85 Harley Sportster 74523-84 380-090

DEN 184.00

Новак

Достапно за нарачка

СПЕК : Тип на единица : исправувач / регулатор, напон : 12fan Тип : . Заменува OEM броеви : Arrowhead : AHD6006-C, Harley-Davidson : 74523-84, J&N : 230-22123, J&P Cycles : 380-090. Компатибилен со/замена за : Харли-Дејвидсон : XLH Sportster 1984-1985, XLS Roadster 1984-1985, XLX-61 1984-1985, XR 1000 1984. 1-годишна гаранција ве штити по купувањето. Уверени сме дека нашите производи ќе работат беспрекорно еднаш инсталирани во вашето возило. Но, во редок случај дека не е така, ние ќе го замениме во секое време во рок од една година од вашата нарачка. Ако имате проблем, ќе го направиме секој чекор за да ви помогнеме, контактирајте не за замена. 100% нов исправувач / регулатор на задниот дел, изграден за да ги исполни спецификациите на ОЕМ за Харли-Дејвидсон. Регулатор на ВОЛТАЖА. Регулатор на ВОЛТАЖА. ** Потврдете ги делот што одговара пред да купите ** спецификации : тип на единица : исправувач / регулаторна конл. За : Харли-Дејвидсон : XLH Sportster 1984-1985, XLS Roadster 1984-1985, XLX-61 1984-1985, XR 1000 1984 DB Electric е ваш извор за квалитетни електрични делови за возила со секоја форма и големина-од мотоцикли-од мотоцикли и АТВ на автомобили, камиони и чамци. Нашите инженери работат во тесно партнерство со водечките фабрики за да развијат електрични компоненти кои вршат и одговараат на OEM стандардите. Сместено во Кингспорт, Тенеси, луѓето од ДБ Електрик ја прават својата цел е да го вратат вашето возило на патот, полето, патеката или водата. Тие се гордеат со обезбедување на производи со врвен квалитет кои ве продолжуваат напред.

Избор на клиент

РЕГУЛАТОР ЗА РЕГУЛАТОР ЗА РЕГУЛАТ ЗА РЕГУЛАТ ЗА РЕГУЛАТОР ЗА ДЕЕ-РЕ 130 160 170 KAWASAKI FB460 FC400 M97348 M70121 21066-2056 Новак
РЕГУЛАТОР ЗА РЕГУЛАТОР ЗА РЕГУЛАТ ЗА РЕГУЛАТ ЗА РЕГУЛАТОР ЗА ДЕЕ-РЕ 130 160 170 KAWASAKI FB460 FC400 M97348 M70121 21066-2056

? Регулатор на напон Заменете ги броевите на делM97348, M70121, 210662056, 210662070, SH57812, SH62612 ? Регулаторот на напон се в

DEN 285.60
Регулаторот за регулатор на напон ECCPP одговара за 2008-2009 година за Поларис Ранџер 500 2008 за Поларис Спортсмен X2 700 Новак