1/4-20 Х 1 1/2 Завртки За Превоз/Целосно Навој/Челик/Топло Поцинкувано

1/4-20 Х 1 1/2 Завртки За Превоз/Целосно Навој/Челик/Топло Поцинкувано

DEN 2431.84

Новак

Достапно за нарачка

Завртки За превоз / Цврстина На Истегнување : 60.000 пси. Тркалезна Глава/ Квадратен Врат. Произведени НА ASME b18. 5 спецификации. Нискојаглероден Челик / Топло Поцинкуван. Груб Конец / Целосно Навој. Завртки За превоз / Цврстина На Истегнување : 60.000 пси. Тркалезна Глава/ Квадратен Врат. Произведени НА ASME b18. 5 спецификации. Нискојаглероден Челик / Топло Поцинкуван. Груб Конец / Целосно Навој. Завртка за превоз, завртка за тренер или завртка со квадратен врат со тркалезна глава е форма на завртка што се користи за прицврстување на метал на дрво. Се разликува од другите завртки по својата плитка глава од печурки и дека пресекот на стеблото на завртката е кружен во поголемиот дел од неговата должина, како и обично, но делот веднаш под главата се формира во квадратен дел. Ова го прави завртката самозаклучување кога се поставува низ квадратна дупка во метален ремен или тркалезна дупка во повеќето дрва. Ова овозможува прицврстувачот да се инсталира само со една алатка, клуч или клуч, кој работи од едната страна. Главата на завртката за превоз обично е плитка купола. Квадратниот дел е со иста големина како и дијаметарот на стеблото на завртката, со обична ненишка. Завртките за превоз беа развиени за употреба преку плочи за зајакнување на железо од двете страни на дрвен зрак. Вообичаено е да се користат за гола дрва, квадратниот дел дава доволно зафат за да се спречи ротација. Завртките за превоз широко се користат во безбедносните прицврстувања, како Што Е Завртката Брентон каде што завртката мора да се отстранува само од едната страна. Мазната куполна глава и квадратната навртка подолу спречуваат отклучување на завртката за превоз од несигурната страна.

Избор на клиент

Завртки За Превоз М8-1,25 Х 25мм/Целосно Навој/Челик/Цинк * Новак
Завртки За Превоз М8-1,25 Х 25мм/Целосно Навој/Челик/Цинк *

Метрички Класа 4.6 Превоз Завртки Тркалезна Глава / Квадратен Врат Произведени НА ASME b18 5 спецификации...

DEN 3.00
М8 х 25мм А2 Завртка За Завртки Од Нерѓосувачки Челик, Конци Од Десната Рака, Метрички, 8 Парчиња Новак
М8 х 25мм А2 Завртка За Завртки Од Нерѓосувачки Челик, Конци Од Десната Рака, Метрички, 8 Парчиња

Завртка за Превоз м8 х 25мм, 8парчиња Нерѓосувачки Челик 304 (188) Навој Теренот 1.25 мм.Тренер Болт Тркалезна Г�

DEN 2.67
5/8-11 Х 2 Завртки За Превоз Одделение 5 / Целосно Навој/Челик/Цинк Новак
5/8-11 Х 2 Завртки За Превоз Одделение 5 / Целосно Навој/Челик/Цинк

Завртки За Превоз / Челик / Цинк / Груб Конец / Целосно Навој Тркалезна Глава / Квадратен Врат...

DEN 3.00
Завртка за превоз 18-8 нерѓосувачки Челик 1/4 -20 х 6-1/2 Количина-1.000 Новак
Завртка за превоз 18-8 нерѓосувачки Челик 1/4 -20 х 6-1/2 Количина-1.000

Завртката за превоз има купола или контра потопена глава, а стеблото е на врвот со краток квадратен дел �

DEN 2.33
Хилман 239997 Превоз Болт, 3/16 х 3-1/2-Инчен, Челик, Цинк-Обложени, Сребро, 100-Пакет Новак
Хилман 239997 Превоз Болт, 3/16 х 3-1/2-Инчен, Челик, Цинк-Обложени, Сребро, 100-Пакет

Завртките за превоз се дизајнирани да прицврстат дрвено лице или на дрво или на метал Рамната глава обе�

DEN 1.00
1/4-20 х 5 Завртки За Превоз од Нерѓосувачки Челик Одделение 18-8 Количина 250 Новак
1/4-20 х 5 Завртки За Превоз од Нерѓосувачки Челик Одделение 18-8 Количина 250

Превоз Завртки Молња Превоз Завртки Молња Завртка за превоз, завртка за тренер или завртка со квадратен

DEN 1.33
5/8-11 х 14 Завртки За Превоз/Делумна Нишка/Челик/Цинк/Делумно Навој / 6 Конец Новак
5/8-11 х 14 Завртки За Превоз/Делумна Нишка/Челик/Цинк/Делумно Навој / 6 Конец

Завртки За превоз / Цврстина На Истегнување : 60.000 пси Тркалезна Глава / Квадратен Врат Произведени НА ASM

DEN 2.67
Вестил КЛАСА II FT Превоз Браник Новак
Вестил КЛАСА II FT Превоз Браник

КЛАСА II FT Превоз Браник КЛАСА II FT Превоз Браник КЛАСА II FT Превоз Браник КЛАСА II FT Превоз Браник КЛАСА II FT �

DEN 4015.36
1/4-20 Х 6 1/2 Завртки За Превоз / 6 Конец/Челик/Обична Новак
1/4-20 Х 6 1/2 Завртки За Превоз / 6 Конец/Челик/Обична

Превоз Завртки Тркалезна Глава / Квадратен Врат Произведени НА ASME b18 5 спецификации Нискојаглероден Чел

DEN 2079.84
Хилман 239973 Превоз Болт, 3/16 х 1-1/4-Инчен, Челик, Цинк-Обложени, Сребро, 100-Пакет Новак
Хилман 239973 Превоз Болт, 3/16 х 1-1/4-Инчен, Челик, Цинк-Обложени, Сребро, 100-Пакет

Завртките за превоз се дизајнирани да прицврстат дрвено лице или на дрво или на метал Рамната глава обе�

DEN 2.67
1/2-13 Х 7 Завртки За Превоз / 6 Конец/Челик/Топло Поцинкувано Новак
1/2-13 Х 7 Завртки За Превоз / 6 Конец/Челик/Топло Поцинкувано

Превоз Завртки Тркалезна Глава / Квадратен Врат Произведени НА ASME b18 5 спецификации Ниско Јаглероден Че�

DEN 799.84
Главна Линија 9064466 Завртки За Превоз, 1/2 инчи - 13 Х 3-1/2 инчи, А307 Одделение А Цинк Челик, Новак
Главна Линија 9064466 Завртки За Превоз, 1/2 инчи - 13 Х 3-1/2 инчи, А307 Одделение А Цинк Челик,

Големина : 1 / 2 инчи13 Х 31 / 2 инчи Се одликува со мазна заоблена глава за разлика од стандардната шестоагол�

DEN 0.67
Превоз Болт 18-8 нерѓосувачки Челик 5/16 -18 х 7 Количина-100 Новак
Превоз Болт 18-8 нерѓосувачки Челик 5/16 -18 х 7 Количина-100

Завртката за превоз има купола или контра потопена глава, а стеблото е на врвот со краток квадратен дел �

DEN 2.00
Хилман 240285 Превоз Болт, 1/2 x 1-1/4-Инчен, Челик, Цинк-Обложени, Сребро, 50-Пакет Новак
Хилман 240285 Превоз Болт, 1/2 x 1-1/4-Инчен, Челик, Цинк-Обложени, Сребро, 50-Пакет

Завртките за превоз се дизајнирани да прицврстат дрвено лице или на дрво или на метал Рамната глава обе�

DEN 1.67
1/4-20 х 7 Завртки За Превоз и Навртки Топло Поцинкувано Количество 500 Новак
1/4-20 х 7 Завртки За Превоз и Навртки Топло Поцинкувано Количество 500

Превоз Завртки Топло Поцинковани Молња 0.25 Превоз Завртки Топло Поцинковани Молња 0.25 Завртка за превоз,

DEN 6584.16
М8 - 1,25 Х 120мм, ДИН 603 / ИСО 8677, Метрички, Завртки За Превоз, Тркалезна Глава, Квадратен Врат, А2 Нерѓосувачки Челик Новак
1/4 - 20 Превоз Завртки Нерѓосувачки Челик: 3) Новак
1/4 - 20 Превоз Завртки Нерѓосувачки Челик: 3)

Стил На Глава : Тркалезна Тема : 1 / 420 Дијаметар На Главата : 0,579" Брод Од Сад ве молиме прочитајте го описот

DEN 190.40