Руту 28мм 1,1 инчен моторцикл издувен пригушувач придушувач на придушувач на цевки за склопување CRF50 XR50 KLX Coolster SSR Thumpstar Lifan 50CC 70CC 90CC 110CC 125CC Кинески пит -патека DIRT MINI BIKE MOT

Руту 28мм 1,1 инчен моторцикл издувен пригушувач придушувач на придушувач на цевки за склопување CRF50 XR50 KLX Coolster SSR

DEN 479.84

Новак

Достапно за нарачка

Широка применливост - Оваа цевка за пригушувач на мотоцикли е за CRF50 XR50 KLX Coolster SSR Thumpstar Lifan 50 CC 70 CC 90 CC 110 CC 125 CC Кинески пит -патека нечистотија мини велосипед мотокрос итн. (28мм), максимален дијаметар на пригушувач : 3,35 инчи (85мм). Намалете ја бучавата и зголемете ја моќта - пригушувачите им помагаат на гасовите за согорување на рутата подалеку од возачот и патникот, бучавата од пригушувач и му помагаат на моторот да настапи подобро со зголемување на компресијата и коњските сили. Издржливо, внатрешно перфорирано перфорирано јадро од не'рѓосувачки челик отпорен на корозија ги придвижува издувните гасови низ материјалот за пакување со огноотпорен фиберглас за да се намали бучавата. Специјален дизајн - Интегрирана вентилирана плоча за лушпа помага во спречувањето на изгореници во области каде нозете на возачот можат да контактираат со издувната цевка. Комплет вклучува - 1 x пригушувач, 1 x хромирана лента за монтирање на челик, 1x гума за грмушка, 1 x отпорен на корозија, обоена завртка за монтирање ,, 1 x заклучување мијалник, 1 x заклучен орев, 1x издувен цевка од не'рѓосувачки челик, завртка за прирабница, 1 x бакар компресија заптивка за заглавување. Доаѓа со домување. Доаѓа со домување. а.

Избор на клиент

Диномакс Супер Турбо 17736 Пригушувач На Издувни Гасови Новак
Диномакс Супер Турбо 17736 Пригушувач На Издувни Гасови

ПРЕМИУМ АКУСТИЧНА КОНТРОЛА подлогата Од Фиберглас ја апсорбира несаканата внатрешна резонанца додека

DEN 0.33
Вокер Издувни Гасови SoundFX 18887 Директно Вклопување Пригушувач За Издувни Гасови Новак
Вокер Издувни Гасови SoundFX 18887 Директно Вклопување Пригушувач За Издувни Гасови

СЕ СПРОТИВСТАВУВА на корозија алуминизираната челична конструкција и внатрешниот систем за одводнува

DEN 438.40
Живописен Пригушувач Од Овален Нерѓосувачки Челик 1107 Новак
Живописен Пригушувач Од Овален Нерѓосувачки Челик 1107

Димензии на пакетот : 66,04 H x 19,05 L x 26,67 W (сантиметри) Земја на Потекло : Тајван Тип на вклопување : Специфичн�

DEN 1.67
Патриот Издувни Гасови Н3818 Хром Страна Цевка Излезност Пригушувач Новак
Патриот Издувни Гасови Н3818 Хром Страна Цевка Излезност Пригушувач

Дајте му на вашето возило тој сопствен изглед со нашиот класичен заштитен страничен издувен систем Гол�

DEN 320.00
Издувни гасови со пригушувач се вклопуваат во предаторот 212CC, Honda GX160 GX200 Duromax 7 HP Новак
Издувни гасови со пригушувач се вклопуваат во предаторот 212CC, Honda GX160 GX200 Duromax 7 HP

212 CC (6,5 HP) Predator Hemi 212 CC, Honda GX160, GX200, Powerhorse 208cc, Duromax 7 HP 1 x издувен со пригушувач 2 x мијалник за заклучување Вкл�

DEN 0.33
Борла 40942 ХР - 1 Нерѓосувачки Челик Спортист Трки Овални Пригушувач Новак
Борла 40942 ХР - 1 Нерѓосувачки Челик Спортист Трки Овални Пригушувач

Изработен од нерѓосувачки челик отпорен на корозија, што го намалува заморот настанат на овие делови пр

DEN 2365.76
Комплет за експанзија на пригушувачки комори за издувни цевки за издувни цевки за издувни цевки Новак
Комплет за експанзија на пригушувачки комори за издувни цевки за издувни цевки за издувни цевки

1 x заптивка Или оставете ни пораки за помош ако не сте сигурни дали пригушувачот на цевки за издувни гас�

DEN 719.84
FMF TurbineCore 2 Spark Appare Tilencer-2-удар за 88-06 Јамаха Бластер Новак
FMF TurbineCore 2 Spark Appare Tilencer-2-удар за 88-06 Јамаха Бластер

FMF Turbine Core 2 Spark Appark Silencer е нивниот најпродаван придушувач за FMF заради нивната репутација на дизајнот за п

DEN 1.00
Занаетчија 532137352 комплет за пригушувач, Новак
Занаетчија 532137352 комплет за пригушувач,

Оригинален ОЕМ МТД дел Одговара на разни модели на МТД, вклучувајќи : 917276827, 917274761, 917287140, 917272673, 917272350, 917273764

DEN 1.00
Проток мајстор 43043 40 Серија Пригушувач - 3.00 Офсет во / 3.00 Офсет НАДВОР-Агресивен Звук, Црн Новак
Проток мајстор 43043 40 Серија Пригушувач - 3.00 Офсет во / 3.00 Офсет НАДВОР-Агресивен Звук, Црн

Издржлив целосно заварен алуминизиран челик со 16 мерачи Агресивен и моќен надворешен тон на издувните �

DEN 1.67
Вокер Издувни Гасови Soundfx Универзален 18106 Универзален Пригушувач За Издувни Гасови Новак
Вокер Издувни Гасови Soundfx Универзален 18106 Универзален Пригушувач За Издувни Гасови

СЕ СПРОТИВСТАВУВА на корозија алуминизираната челична конструкција и внатрешниот систем за одводнува

DEN 633.60
MagnaFlow Glasspack 4in Круг Центар/Центар Перформанси Пригушувач Издувни гасови 18129 - 3in Влез/Излез Дијаметар, 18in Должина Новак
50231FLT Flowtech Виолетова Роговиден Стаклен Пакет Новак Попуст
50231FLT Flowtech Виолетова Роговиден Стаклен Пакет

Тип на вклопување : Специфично За Возилото Пригушувач На Flowtech, Виолетова Роговиден 3"X 3 Дупка Класичните

DEN 1171.36
Carven издувни гасови со пригушувач на серија на R-серија 3 “ Новак
Carven издувни гасови со пригушувач на серија на R-серија 3 “

Пригушувач на влезниот дијаметар 3 инчи Дијаметар на излез од пригушувач 3 инчи Обезбедува агресивен то�

DEN 2.67