Професионални леќи за телефонски фотоапарати 75мм макро леќи HD DSLR ефект клип-он за iPhone 12 11 Pro Max Samsung S20 Plus Huawei Xiaomi

Професионални леќи за телефонски фотоапарати 75мм макро леќи HD DSLR ефект клип-он за iPhone 12 11 Pro Max Samsung S20 Plus

DEN 1.67

Новак

Достапно за нарачка

Предности на макро леќи од 75мм : Новите телефонски леќи за макро ги враќаат техниките за снимање SLR. 40-75мм Растојание за снимање : Во бурна смисла за враќање на техниките за макро снимање SLR. Традиционално макро снимање : Во близина на пукањето ќе ја блокира светлината на леќите и треба да пронајдете добар агол за снимање. 75мм макро повеќеслојно обложување : Повеќеслојната облога на леќи им овозможува на леќите да ја вратат распространетоста на телефонот. Флерот на леќи : Обликот на ореол се одредува со отворот на леќите. Колку повеќе се лопатките на отворот, толку поблиску ќе биде ореол до тркалезно место. Хало ја прави и фотографијата да изгледа добро. 1. Повеќеслојната обвивка за леќи им овозможува на леќите да ја вратат јасност на телефонот, да го пронајдат начинот на SLR макро снимање, да ја намалат тешкотијата на макро снимањето и да го направат телефонот лесен за снимање со макро растојание. 2. Растојанието за стрелање од 40-75мм навистина ја обновува техниката на стрелање на SLR макро. 3. Макро леќите се погодни за Apple Huawei Android. 4. Макро леќите се погодни за 90% паметни телефони. 5. Најблиското растојание за фокусирање : 40-75мм 6. Зголемување : 10x.

Избор на клиент

HD 60X професионална телефонска камера леќи телескоп леќи Астрономски леќи за зумирање Новак
HD 60X професионална телефонска камера леќи телескоп леќи Астрономски леќи за зумирање

Ова е нова дизајнирана висококвалитетна оптички оптички телескоп за зумирање на телескоп 60 X монокулар�

DEN 943.68
Леќи за телефонски фотоапарати Fedrui, комплет за леќи за телефон, 18 пати телефото + 198 ° Fisheye + 0,63 пати широк агол 15x Новак
Леќи за стакло од камера назад кон камерата за Galaxy Note 4 / N910F Новак
Леќи за стакло од камера назад кон камерата за Galaxy Note 4 / N910F

Се користи за замена на оштетените, разнишани, изгребани или неупотребливи стаклени леќи на камера за м�

DEN 756.80
WSZTT 4 во 1 Телефонска камера Телефото леќи 36X зум клип-на телекопски макро рибари широки леќи за леќи за ангел Новак
Замена на фотоапаратот DMTRAB Замена на задната камера за HTC One M9 Новак
Замена на фотоапаратот DMTRAB Замена на задната камера за HTC One M9

Леќи за задна камера за HTC One M9 1 Замена на леќи за камера за HTC One M9 2 Заменете го стариот, скршен, испукан, о�

DEN 1473.60
Комплети за филтрирање на корални леќи за избор на аквариум за телефон Новак Попуст
Комплети за филтрирање на корални леќи за избор на аквариум за телефон

1 парчиња жолти леќи, 1 парчиња портокалови леќи и леќи за преглед на макро корали од 1 парчиња Гумена мат�

DEN 527.84
Систем-S неутрален филтер за густина Постави неутрален филтер за густина на густина ND филтер 37 mm за iPhone 11 Новак
Систем-S неутрален филтер за густина Постави неутрален филтер за густина на густина ND филтер 37 mm за iPhone 11

Ги минимизира рефлексиите на површината на филтерот, намалувајќи ја залутаната светлина и духови и соз�

DEN 268.32
Фулвит за покривање на леќи за замена на фотоапаратот за Huawei Mate 30 Lite Новак
Фулвит за покривање на леќи за замена на фотоапаратот за Huawei Mate 30 Lite

Покрив за леќи на фотоапаратот за Huawei Mate 30 Lite (црна) 1 Замена на капакот на леќите на фотоапаратот за Huawei Ma

DEN 2.00
Леќи за леќи за телескоп за мобилни телефони од 18-30x HD, за леќи за леќи за леќи за Zoom Новак
Леќи за леќи за телескоп за мобилни телефони од 18-30x HD, за леќи за леќи за леќи за Zoom

Одвојлив дизајн, лесен за инсталирање и употреба Телескопот има 1830 пати зумирање, што може добро да ја п�

DEN 3899.52
N/A 4 во 1 Телефонска камера Телефото леќи 36X зумирање клип-на телекопски макро рибари за леќи со широк ангел Новак
N/A 4 во 1 Телефонска камера Телефото леќи 36X зумирање клип-на телекопски макро рибари за леќи со широк ангел

Големина на леќи : 145мм Телескопот може да се користи како монокуларен Соодветно на повеќето видови на м�

DEN 5112.00
Филм за леќи за леќи за мобилни телефони HD-компатибилен со ултра тенки мобилни леќи за леќи издржлив Clear 2 Новак
Fisheye леќи Широк агол селфи макро компатибилен со Orbic Myra 5G UW Телефон, клип за камера 2-во-1 за Myra 5G UW модел Новак
Fisheye леќи Широк агол селфи макро компатибилен со Orbic Myra 5G UW Телефон, клип за камера 2-во-1 за Myra 5G UW модел

Комплет за леќи со селфифотоапарати со 2во1, макро црно црно, компатибилно со орбиќ мира 5 G UW Супер широк �

DEN 1121.60
Оптички телескоп HNKDD 48X Оптички телескоп Телефото леќи за мобилни мобилни мобилни камера со селфи статив Новак