22-18 AWG Crimp+Termain Ring Terminal, 5/16 Студија, ракав за намалување

22-18 AWG Crimp+Termain Ring Terminal, 5/16 Студија, ракав за намалување

DEN 342.40

Новак

Достапно за нарачка

Линијата за запечатени конектори за конектори на прстенот од 50-пакет AWG (црвена) прстен е најдобрата линија на конектори за крим и заптивки на пазарот денес. Употребата на само најдобрите компоненти и проширеното избор на производи за запечатени конектори за обложување на врвот на часот. Накратко : Најдоброто само се подобри! Карактеристики и придобивки : -проucирен, лепило-обложен полиолефин, цевките за смалување на топлина, овозможуваат визуелна инспекција, спречува корозија на жицата и обезбедува водоотпорен заптивка. - Во согласност со спецификациите на производителите на автомобили за поправки на жици, неопходни за одржување на електрични гаранции. - Затегнати шевови за сите конектори за прстен и лопати спречуваат отворање на конектор барел. - Цевките со кодирани во боја со отпечаток од мерач на жица обезбедува лесна идентификација на точниот дел за работата. - Направено во САД.

Избор на клиент

Конектор за компресија на бакар, пип -дупка бакар, серија GL, една дупка NEMA, 3/8 обетка, 1 должина на ленти, 0,52 OD, 0,74 Новак
AEXIT 10PCS RNB Аудио и видео додатоци 1.25-4S тип 22-16 AWG конектори и адаптери Неолиулиран терминал Новак
AEXIT 10PCS RNB Аудио и видео додатоци 1.25-4S тип 22-16 AWG конектори и адаптери Неолиулиран терминал

Име на производот : неизолиран терминал на прстенот; градежни терминали на прстени : неизолиран; тип : RNB 1

DEN 1.33
2-324159-2, Терминал на прстен јазик 14-16awg бакар сина 17,86мм калај t/r Новак
2-324159-2, Терминал на прстен јазик 14-16awg бакар сина 17,86мм калај t/r

EU ROHS : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8536.90.40.00 Тип : РИНГ јазик Терминална големина на обет

DEN 1.67
X-gree 10pcs компресија алуминиум бакар биметален терминал лаг конектори 9мм прстен за 8 AWG 5/16 обетка (10 Unids Terminal Новак
X-Dree 20 PCS 3,5-4S изолирана жица конектор прстен терминал црвен 14-12Awg (20 стр. 14-4AWG Новак
X-Dree 20 PCS 3,5-4S изолирана жица конектор прстен терминал црвен 14-12Awg (20 стр. 14-4AWG

Име на производот : Терминали на Кримп; Модел : 3.54 S Fit for Wire : 1412awg (2,54mm2); Dian Dia Dia : 4,3 mm Материјал : пластика, ме

DEN 529.60
X-Dree 50 парчиња 3,5-5S изолиран жичен конектор прстен терминал црвен 14-12awg (Terminale Crimpato 14-12awg Con Contontore Новак
X-Dree 50 парчиња 3,5-5S изолиран жичен конектор прстен терминал црвен 14-12awg (Terminale Crimpato 14-12awg Con Contontore

Име на производот : Терминали на Кримп; Модел : 3.55 Fit for Wire : 1412awg (2,54mm2); Dian Dia Dia : 5,3 mm Материјал : пластика, мет

DEN 3.00
Дел Сити најлон изолиран женски терминал/100 парчиња големина 12-10 695005/100 Новак
Дел Сити најлон изолиран женски терминал/100 парчиња големина 12-10 695005/100

Овие корисни терминали се брзи и лесни за работни места за жици со употреба на жица од 1018 мерачи Овие кор

DEN 0.33
Терминал на прстен јазик 16-22awg бакар црвен 21,74мм калај лабав Новак
Терминал на прстен јазик 16-22awg бакар црвен 21,74мм калај лабав

EU ROHS : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Застарен тип : РИНГ јазик Терминален тело Ориентација : Директн

DEN 2678.08
Термин на прстенот PANDUIT PH14-10R-Q, смалување на топлина, 16-14 AWG, 10 големина на обетка Новак
Термин на прстенот PANDUIT PH14-10R-Q, смалување на топлина, 16-14 AWG, 10 големина на обетка

Прстен терминал со изолација на смалување на топлина за употреба со цврста или заглавена бакарна жица о

DEN 1.00
X-Ree C45-70MM2 кабелски бакар за лагер за жици за време Новак
X-Ree C45-70MM2 кабелски бакар за лагер за жици за време

Материјал : бакар; Нето тежина : 30g Содржина на пакетот : терминали на кабел за кабел 2 парчиња x; Модел : C4570

DEN 152.64
Panduit LCDX650-38D-6 Новак
Panduit LCDX650-38D-6

Може да се користи со класа на проводник со шифри и флексибилна класа : G, H, I, K, M и дизел локомотива Коакси

DEN 610.56
Извори на мапа за терминално капаче на капакот на капакот на капакот од 3мм ПВЦ изолација прстен сина 20 пакет Новак
IIVVERR 8.4 mm со дијаметар со дијаметар заладен бакарен кабел за лагерски конектор 43pcs (Conector de Terminal de Terminal Новак
IIVVERR 8.4 mm со дијаметар со дијаметар заладен бакарен кабел за лагерски конектор 43pcs (Conector de Terminal de Terminal

Име на производот : затемнети бакарни кабелски капаци; материјал : бакар Дијаметар на вклопување во обет

DEN 2.67
12-10 мерач на мерачи и терминал на прстен за лемење 5/16 обетка Новак
12-10 мерач на мерачи и терминал на прстен за лемење 5/16 обетка

Запечатено Crimp & Terminer Terminal Scrimped за механичка сигурност, залепена за супериорна јачина и спроводливост, а

DEN 1.00
Морис 94221 Долга барел компресија бакар лаг со 1 дупка, 2 опсег на жица AWG и 1/4 големина на обетка, 5-пакет Новак
Морис 94221 Долга барел компресија бакар лаг со 1 дупка, 2 опсег на жица AWG и 1/4 големина на обетка, 5-пакет

Бакар со долга барел 1 дупки за компресија на дупки една дупка за компресија на бакар за брзо доверливи �

DEN 1.33