AEXIT 10PCS RNB Аудио и видео додатоци 1.25-4S тип 22-16 AWG конектори и адаптери Неолиулиран терминал

AEXIT 10PCS RNB Аудио и видео додатоци 1.25-4S тип 22-16 AWG конектори и адаптери Неолиулиран терминал

DEN 1.33

Новак

Достапно за нарачка

Име на производот : не-изолиран терминал на прстенот; градежни терминали на прстени : не-изолиран; тип : RNB 1,25-4 S. Дизајн : Тип на прстен јазик; одговара на големината на кабелот : 0,5 - 1,5мм2 (A.W.G 22-16); Макс. Тековна : 19а. Големина на прстенот : 3,7 x 7,5мм / 0,145 "x 0.295" (во внатрешноста на диа*надворешна диа); Големина на дупката на цевката : 1,7 x 4,3мм / 0,066 "x 0,169" (внатрешен дијаметар*надворешен дијаметар); вкупна должина : 15мм / 0,59 " . Материјал : метал; боја : сребрен тон. Тежина : 5 G; Содржина на пакет : 10 парчиња x не-изолиран терминал за прстен. Име на производ : не-изолиран терминал на прстенот; Дизајн : Тип на прстен на јазикот; одговара на кабел Големина : 0,5 - 1,5мм2 (A.W.G 22-16); Макс. Тековна : 19а. Големина на прстенот : 3,7 x 7,5мм / 0,145 "x 0.295" (во внатрешноста на диа*надворешна дијама Големина : 1,7 x 4,3мм / 0,066 "x 0,169" (во дијаметар во дијаметар*надворешен дијаметар); вкупна должина : 15мм / 0,59 ". Материјал : метал; боја : сребрен тон. Тежина : 5 G; Содржина на пакетот : 10 компјутери x Не-изолиран терминал на прстенот. Широко се применува во електрична и електронска индустрија, електрична опрема, индустриска автоматизација, улично осветлување и систем за контрола на електрична енергија во сообраќајот и транспортот, работни места и телекомуникации, бензинска хемиска индустрија, градење машини за индустриска зграда, итн. Исклучено за транзиција за поврзување на кружните жици од алуминиум , кабли за напојување во опремата за дистрибуција и бакарни терминали на електричната опрема.

Избор на клиент

8 мерач бакар 1/2 прстен 25 PK Crimp Battery Lug Terminal Connell Awg GA Car Eye cur812 Новак
8 мерач бакар 1/2 прстен 25 PK Crimp Battery Lug Terminal Connell Awg GA Car Eye cur812

25pk 8 Мерач на мерач Неисулиран терминал за конектор за прстен 1 / 2 Одлично за аудио автомобили и автомоби�

DEN 255.84
X-Dree Отворен кабел конектор за прстен бакар што минува низ терминалот 20A (Conector de Cable Abierto Lengua de Anillo Cobre Новак
X-Dree Отворен кабел конектор за прстен бакар што минува низ терминалот 20A (Conector de Cable Abierto Lengua de Anillo Cobre

Име на производот : бакар што минува низ терминал; струја : 20а Големина на прстенот : 6,3 x 10,7 mm / 0.25 "x 0,42" (вн�

DEN 109.92
Морис 94047 Краток барел компресија за компресија, бакар, 1 дупка, 1 ул. Новак
Морис 94047 Краток барел компресија за компресија, бакар, 1 дупка, 1 ул.

Нашите куќички за компресија на бакар се изработени од висока спроводливост Беспрекорен електролитски

DEN 58.24
АЕКСИТ 20 ПЦС Аудио и видео додатоци SC4-4 4MM2 CABLE BOPK LUG TERRAMINAL CONNERMOR за 4мм конектори и адаптери DIA BOLT Новак
АЕКСИТ 20 ПЦС Аудио и видео додатоци SC4-4 4MM2 CABLE BOPK LUG TERRAMINAL CONNERMOR за 4мм конектори и адаптери DIA BOLT

Име на производот : конектор за кабел за лагер, бакарен терминал; вклопување на дупката за завртки Голем�

DEN 1.67
Gfuntury 100pcs жолт изолирана прстен терминал Електрична жица Crimp Connectors Sud Sure, 3/8 за кабел 12-10 AWG Новак
Gfuntury 100pcs жолт изолирана прстен терминал Електрична жица Crimp Connectors Sud Sure, 3/8 за кабел 12-10 AWG

Име на производот : Изолирани конектори за терминали на прстенот; Тип : Rv5.510 Fit Cable жица Големина : 46mm² (A.W.G 1

DEN 2.67
22-18 Га. Изолирани терминали на прстенот, 8 обетки - Новак
22-18 Га. Изолирани терминали на прстенот, 8 обетки -

UL наведен, сертифициран CSA Винил, калај позлатен бакар 221 ° F максимална температура UL наведен, сертифици�

DEN 3.00
Термин на прстенот PANDUIT PH14-10R-Q, смалување на топлина, 16-14 AWG, 10 големина на обетка Новак
Термин на прстенот PANDUIT PH14-10R-Q, смалување на топлина, 16-14 AWG, 10 големина на обетка

Прстен терминал со изолација на смалување на топлина за употреба со цврста или заглавена бакарна жица о

DEN 1.00
X-Ree C45-70MM2 кабелски бакар за лагер за жици за време Новак
X-Ree C45-70MM2 кабелски бакар за лагер за жици за време

Материјал : бакар; Нето тежина : 30g Содржина на пакетот : терминали на кабел за кабел 2 парчиња x; Модел : C4570.

DEN 152.64
22-16 AWG не-изолиран прстен терминал 5/16 Студ PK100 Новак
22-16 AWG не-изолиран прстен терминал 5/16 Студ PK100

Цена за : секоја „Терминал на прстенот, голи од типот на изолација, големина на обетка 5 / 16 in., Опсег на жи�

DEN 265.60
X-Dree 100pcs сино изолиран прстен за прстен конектор терминал кабел AWG16-14 (Cavo Terminale AWG16-14 Con Contortore A Crimpare Новак
X-Dree 100pcs сино изолиран прстен за прстен конектор терминал кабел AWG16-14 (Cavo Terminale AWG16-14 Con Contortore A Crimpare

Име на производот : Изолационен терминал што може да се рашири; модел : rv26; материјал : метал, пластика...

DEN 1.00
X-gree 10pcs компресија алуминиум бакар биметален терминал лаг конектори 9мм прстен за 8 AWG 5/16 обетка (10 Unids Terminal Новак
AEXIT RNB1.25-4 22-16 Аудио и видео додатоци AWG Неисполнети прстенести терминали за кабелски конектори и адаптери lug 1000pcs Новак
Дел Сити најлон изолиран женски терминал/100 парчиња големина 12-10 695005/100 Новак
Дел Сити најлон изолиран женски терминал/100 парчиња големина 12-10 695005/100

Овие корисни терминали се брзи и лесни за работни места за жици со употреба на жица од 1018 мерачи...

DEN 0.33
ASI 2050910 Тип RF-U8 Spade Termine, големина од 8 mm обетка, 22-16 AWG, должина од 26,4 mm, црвена боја Новак
ASI 2050910 Тип RF-U8 Spade Termine, големина од 8 mm обетка, 22-16 AWG, должина од 26,4 mm, црвена боја

Големина на обетка од 8 мм Тип на конекција на жица : Терминал на лопата Големина на жица (AWG) : 2216 AWG...

DEN 3.00
X-Ree 100pcs RV5.5-5 Пред изолиран прстен терминален конектор сина црвена боја за AWG 12-10 жица (100 Unids RV5.5-5 Пред-AISlamiento Новак
Ancor 12-10 мерач - 8 терминал на прстен за намалување на топлината - 100 -пакет Новак
Ancor 12-10 мерач - 8 терминал на прстен за намалување на топлината - 100 -пакет

Вкрстено поврзано полиолефин цевки е многу посилно од ПВЦ цевките и нема да гори како ПВЦ Поставата за л

DEN 495.84
22-18 ГА. Новак
22-18 ГА.

UL наведен, сертифициран CSA Неизолиран, калај позлатен бакар 347 ° F максимална температура...

DEN 1.00
Panduit LCB750-78W-6 Новак
Panduit LCB750-78W-6

Долгото барел го максимизира бројот на прегратки и обезбедува врвна јачина на влечење на жицата и елект

DEN 584.48
Изолирани прстенести терминали на Sierra International EC04130 за жица од 16-14 мерачи, сина, големина 10 Новак
Изолирани прстенести терминали на Sierra International EC04130 за жица од 16-14 мерачи, сина, големина 10

Сите делови се квалификуваат и се опфатени под водечкото задоволство на клиентите во индустријата...

DEN 49.44
Конектор за компресија на бакар, пип -дупка бакар, серија GL, една дупка NEMA, 3/8 обетка, 1 должина на ленти, 0,52 OD, 0,74 Новак
Circuit Wiling 25/10/6/2PCS 3/8 5/16 1/4 жичен прстен за прстени голи бакар 6 AWG мерачи конектори за прицврстување на терминали Новак
X-Ree 80 PCS RV5.5-5 48A 12-10AWG 6,4 mm DIA Пред изолиран електричен прстен терминален конектор (80 PCS RV5.5-5 48A 12-10AWG Новак
X-Ree 80 PCS RV5.5-5 48A 12-10AWG 6,4 mm DIA Пред изолиран електричен прстен терминален конектор (80 PCS RV5.5-5 48A 12-10AWG

Име на производот : терминал на прстен; тип : rv5.55; дизајн : тип на прстен јазик Тип : Пред изолиран; фит голе

DEN 1.67