Дрон со 1080p HD FPV камера Далечински управувачки играчки Подароци за момчиња девојчиња со едно клучно прилагодување на брзината на започнување

Дрон со 1080p HD FPV камера Далечински управувачки играчки Подароци за момчиња девојчиња со едно клучно прилагодување на брзината

-50 %

DEN 591.84

Новак

Достапно за нарачка

● Со преклопни раце, мала големина, лесна за носење. Со функцијата на режимот на задржување на надморска височина обезбедува стабилен лет. Со функцијата Wi Fi може да биде поврзана со апликација, APK систем за да фотографира, видео, менувач во реално време преку сликата на телефонската камера. ● Може да се изберат 2 фотоапарати. Со 1080p широк агол камера Дајте широки слики и видео со високи denfinition. Technology 2,4 GHz технологија усвоена за анти-мешање.4 канал кој може да се искачи, да се спушти, напред, назад, левата мува на тротоарот, десниот тротоарот лета и тркалање 360 ° .6-A-Xis G-ro кој може да има постабилно летање и да биде лесен за контрола. Имате 3 нивоа на брзина на летот за да се намали што може да направи повеќе фу-n со летањето. ● Квадкоптерскиот труп е изработен од висока јачина и инженерска пластика отпорна на абење, лесен и траен отпор. Function Функција : Горе/долу, напред/назад, свртете лево/десно, лет на тротоарот, брзина на летот од 3 нивоа, LED светло, режим без глава, режим на задржување на надморска височина, Wi Fi FPV, лет на траекторија, камера/видео. Спецификација : 100% сосема нов и висок квалитет. Количина : 1 парчиња. Материјал : Пластична боја : Бела фреквенција : 2,4g. Параметри на леќи : Двојни леќи од 1080p. Канали : 4ч. Погодна возраст : 14+. Батерија на телото : 3,7 V 1800m Ah липо. Време на полнење : 90 мин. Време на летање (единечна батерија) : 12-15 мин. Р/Ц растојание : 100 метри. Растојание за пренос на слика : 60-80 метри. Сигнал за пренос на слика : Wi Fi. Режим на полнење : USB кабел за полнење. Режим R/C : Лев гас. Брзина опрема : Брза/средна/бавна. Агол на леќи : Прилагодување, 0-90 степени. Далечинска батерија : батерија 3x AA (не е вклучена). Преклопена големина на производот : 12.5x8.1x5.3cm (4.9x3.2x2.1in). Производ се расплетува со големина : 25x25x5.3cm (9,8x9.8x2.1in) (ниту еден држач). Големина на пакување : 20x17x6.5cm (9x6.7x2.8in). Нето тежина на производот : 0,25 кг/0,55lb. Бруто тежина на производот : 0,355 кг/0,8lb. Упатства : Бидејќи големината на производот се мери рачно, може да има грешки. Содржина на пакетот : 1xdrone. 1x Remote Control. 2xinstructions. 4xprotective прстени. 4xspare лопати. 1xusb кабел. 1xscrewdriver. 1xstorage торба. 1xbattery.

100% brand new and high quality. :
Quantity: 1pc.
Material: Plastic
Color: White
Frequency: 2.4G.
Lens parameters: Dual 1080P lens.
Channels: 4CH.
Suitable age: 14+.
Body Battery: 3.7V 1800mAh lipo.
Charging time: 90 mins.
Flying time(Single battery): 12-15 mins.
R/C Distance: 100 meters.
Image Transmission Distance: 60-80 meters.
Image transmission signal: WiFi.
Charging mode: USB charging cable.
R/C Mode: Left hand throttle.
Speed gear: Fast/Medium/Slow.
Lens Angle: Adjustment,0-90 degrees.
Remote battery: 3xAA Battery (NOT Included).
Product Folded size: 12.5x8.1x5.3cm(4.9x3.2x2.1in).
Product Unfolded size: 25x25x5.3cm(9.8x9.8x2.1in)(none retainer).
Packing size: 20x17x6.5cm(9x6.7x2.8in).
Product net weight: 0.25kg/0.55lb.
Product gross weight: 0.355kg/0.8lb. Instructiongs
Because the size of the product is measured manually, there may be errors. :
Package Contents:
1xDrone. :
1xRemote control. :
2xInstructions. :
4xProtective rings. :
4xSpare blades. :
1xUSB cable. :
1xScrewdriver. :
1xStorage bag. :
1xBattery :

Избор на клиент

Инсиоу батерија Дома и полнач за автомобили за DJI Mavic Air 2/2S и далечински контролер, 120W GAN 5 во 1 центар за полнење Новак
Machinetoparts 20x20mm Blitz Mini F7 Контролер на летање OSD 16MB BlackBox за F5D / F5X RC Drone FPV Racing Support HD / Analog Новак
Machinetoparts 20x20mm Blitz Mini F7 Контролер на летање OSD 16MB BlackBox за F5D / F5X RC Drone FPV Racing Support HD / Analog

20x20mm Blitz Mini F7 Контролер на летање OSD 16 MB Blackbox за F5 D / F5 X RC Drone FPV Racing Поддршка HD / Analog VTX 20x20mm Blitz Mini F7 Контроле

DEN 1935.68
Stseeace Drone со камера за возрасни со 4K HD FPV камера 120 ° широк агол RC Quadcopter со височина, режим без глава, прилагодување Новак
Преклопување RC Drone 4K HD далечински управувач со дрон со воздушна фотографија Оптички проток RC Drone HD камера Quadcopter Новак
DJI Mavic Air, летајте повеќе комбо, Арктик Бело Новак
DJI Mavic Air, летајте повеќе комбо, Арктик Бело

Триоските гимбал е способен да ја стабилизира камерата дури и за време на голема брзина на движење за ма

DEN 0.33
Atoyx Mini Drone за деца и почетници, управувана со преносни раце/RC Nano Helicopter Quadcopter со автоматско лебди, режим без Новак
Insyoo FPV станица за полначи на повеќе батерии, 3-во-1 паралелно полнење Брзо полнач компатибилен со DJI FPV Quadcopter RC Новак
[Додатоци за беспилотни летала] Додатоци за беспилотни летала за DJI Mavic Mini 1/2/SE Air 2/2S Pro Spark Phantom 3 4 Pro 13 Новак
[Додатоци за беспилотни летала] Додатоци за беспилотни летала за DJI Mavic Mini 1/2/SE Air 2/2S Pro Spark Phantom 3 4 Pro 13

Направено од CRV челик со магнетски и работи совршено за квадкоптерот на дронот Вистинско искуство во пр�

DEN 1.33
100м 6 мм жица Меша чувар RC Car Quadcopter Wiring Multi -Color Плетен ПЕТ ПЕТ проширен автоматски кабелски жлезда ракави со Новак
Xunion Mini Drone со Daul 4K HD FPV камера Далечински управувачки играчки Подароци за момчиња девојчиња со надморска височина Новак
Леќи на TheKKIINNGG UV 52mm и филтер за лизгање за заштитник на филтерот за филтрирање на камерата со папагал Bebop Новак
Леќи на TheKKIINNGG UV 52mm и филтер за лизгање за заштитник на филтерот за филтрирање на камерата со папагал Bebop

Заштитете ги вашите леќи за bebop Подобро UV филтер за слика Заштитете ги вашите леќи за bebop Подобро UV филте�

DEN 2.00
GEP-CR 3 инчен 155мм меѓуоскино растојание Cinerun Cinewhoop Комплет 3мм долна плоча 84G RC Drone FPV Racing Новак
GEP-CR 3 инчен 155мм меѓуоскино растојание Cinerun Cinewhoop Комплет 3мм долна плоча 84G RC Drone FPV Racing

GEPCR 3 инчен 155мм меѓуоскино растојание Cinerun Cinewhoop Комплет 3мм долна плоча 84 G RC Drone FPV Racing GEPCR 3 инчен 155мм меѓу

DEN 776.00
Xiaokeke Mini Drone со 720P FPV камера за деца почетници, преклопен RC Nano Quadcopter со контрола на апликации, контрола на Новак
Xiaokeke Mini Drone со 720P FPV камера за деца почетници, преклопен RC Nano Quadcopter со контрола на апликации, контрола на

Функција за одржување на надморска височина : Моќната функција за задржување на надморска височина на в

DEN 1343.84
Пропелери Стабилизатор Дроно заштитно покритие за прицврстување за фиксирање додатоци за Mini 3 Новак
Пропелери Стабилизатор Дроно заштитно покритие за прицврстување за фиксирање додатоци за Mini 3

Стабилизатори на севоеден пропелер за мини 3 Долна обвивка за докажување на шок и антипрашина Не само ст

DEN 931.20
Shine-Tron [Додатоци за дронови] Додатоци за беспилотни летала за DJI T30 T16 T20 T10 T10 Додатоци за летало фиксирање на црна Новак
UXCELL 10 PCS ROUND ALUMINUM STAYOFF COLLONER SPACER 3.1X6X3MM Црно за дрон FPV Quadcopter Racing RC MultiRotors делови DIY Новак
UXCELL 10 PCS ROUND ALUMINUM STAYOFF COLLONER SPACER 3.1X6X3MM Црно за дрон FPV Quadcopter Racing RC MultiRotors делови DIY

[Функција] Дизајн на директен шуплив цилиндер, лесна, силна цврстина, безбедна [Параметар] Севкупна голе�

DEN 2.00
FS225 V2 225mm Комплети за рамка со јаглеродни влакна 5мм за RC FPV Racing Freestyle 5inch Drones Замена на DIY делови Новак
FS225 V2 225mm Комплети за рамка со јаглеродни влакна 5мм за RC FPV Racing Freestyle 5inch Drones Замена на DIY делови

FS225 V2 225mm Комплети за рамка со јаглеродни влакна 5мм рака за RC FPV Racing Freestyle 5inch Drones Замена на DIY делови Специ�

DEN 3.33
FPV 5.8GHz 48 канали RC832S приемник е надграден на RC832 со A/V и кабли за напојување за Quadcopter F450 S500 S550 Новак
FPV 5.8GHz 48 канали RC832S приемник е надграден на RC832 со A/V и кабли за напојување за Quadcopter F450 S500 S550

FPV 5.8 GHz 48 канали RC832 S приемник Надграден на RC832 со A / V и кабли за напојување за Quadcopter F450 S500 S550 FPV 5.8 GHz 48 канал

DEN 1.33
Оригинални загради на FPV Drone Arm за DJI FPV Drone 1 парови-OEM со налепници за сјај на рака во темнината Новак
Оригинални загради на FPV Drone Arm за DJI FPV Drone 1 парови-OEM со налепници за сјај на рака во темнината

【Налепницата е лесна】 : Налепницата тежи само 2 G и е прикачена на раката без никаков ефект врз опсегот...

DEN 479.84
RC R3 јаглеродни влакна FPV комплети 17G за RC FPV Racing Freestyle 3inch Drones DIY делови Новак
RC R3 јаглеродни влакна FPV комплети 17G за RC FPV Racing Freestyle 3inch Drones DIY делови

RC R3 јаглеродни влакна FPV комплети 17 G за RC FPV Racing Freestyle 3inch Drones DIY делови RC R3 јаглеродни влакна FPV комплети 17 G

DEN 1.33