Среќен Модел CINE8 85mm без четка Cinewhoop FPV Racing Drone со 1200 TVL камера што не е воспоставена верзија на комплетот DIY со Mount Compabtible за Insta360

Среќен Модел CINE8 85mm без четка Cinewhoop FPV Racing Drone со 1200 TVL камера што не е воспоставена верзија на комплетот DIY

DEN 1.33

Новак

Достапно за нарачка

Не е потребна работа за лемење и лесна за градење. Многу сигурен и отпорен на капки. Стабилно и мазно летање; Мазна и моќна. Подготвено фиксирано монтирање компатибилно за Insta360. Овој комплет е многу лесен за градење, повеќе не работи за лемење, само соберете го потоа приклучете и играјте. Многу ефтино, но опремени со високи перформанси и стабилни компоненти. Рамката е формирана со висока прецизност TPU 3 D печатење, фиксирано со табла со јаглеродни влакна и употреба на интегрална пена за да се спречи судир. Секоја пилоти на FPV можеа да уживаат во забавата да градат свој FPV Cinewhoop. Спецификации? Име на бренд : Име на артикалот за бренд Mappy Model : Cine8 меѓуоскино растојание : 85мм Големина : 145mmx140mmx23mm Тежина : 73g (без батерија) Приемник Опционално : Внатрешна верзија на SPI (компатибилна со FRSKY ACST D8/D16, S-FHSSS, Red Pine) Надворешна верзија на FLI14+ Receiver (Компатибилна со Fly Sky Протокол за протокол AFHDS-2 A) Надворешна верзија на Speki+ приемник (компатибилна со Spektrum DSM2/DSMX протокол радио) Надворешен TBS Crossfire NANO Packiver Procever Procever ВЕРЦИЈА Вклучува : Cine8 Frame* 1 Приемник* 1 (Верзијата е по избор) Среќен Модел EX1202.5 kv8000 мотор без четка* 4* 4 Gemfan D51 (2020-4) Cinewhoop реквизити* 1 CADDX ANT 1200 TVL Global WDR со OSD 2 G Ultra Light Nano FPV камера* 1 5.8g 25 MW ~ 400 MW WHOOP_VTX_HP* 1 TYPEC USB адаптер за USB* Компатибилен со камера за *Insta360 GO не е вклучен) Контролер на летање : Цел на фирмверот : Crazy Bee F4 FR MCU : STM32 F411 CEU6 (100 MHz, 512 K Flash) Сензор : MPU-6000 (SPI врска) Снабдување со напојување : 2-4 S Влез на батерија (DC 2.9 V-8.7 V ) Вграден 5А (секој) blheli_s 4in1 ESC DSHOT600 Подготвен вграден Betaflight OSD (Control Control) Вграден 5 V 1 A Bec.

Избор на клиент

DJI Mavic Air, летајте повеќе комбо, Арктик Бело Новак
DJI Mavic Air, летајте повеќе комбо, Арктик Бело

Триоските гимбал е способен да ја стабилизира камерата дури и за време на голема брзина на движење за ма

DEN 0.33
100м 6 мм жица Меша чувар RC Car Quadcopter Wiring Multi -Color Плетен ПЕТ ПЕТ проширен автоматски кабелски жлезда ракави со Новак
Контролер на оска BGC 3.1 2 оска без четкички со четка со Mini Gy6050 сензор за RC Drone Новак
Контролер на оска BGC 3.1 2 оска без четкички со четка со Mini Gy6050 сензор за RC Drone

Пакетот вклучува : 1 x надградба BGC 3.1 со две оски без четкички Gimbal возач 1 x сензор 1 x кабел Simple BGC_GUI_2_40 Со се�

DEN 2.67
Оригинален FPV Motion 2 Контролер Avata RC Motion 2 за dji avata, очила 2, FPV очила V2 Новак
Оригинален FPV Motion 2 Контролер Avata RC Motion 2 за dji avata, очила 2, FPV очила V2

【Погодна контрола】 Моќна, лесна за работа, обезбедува удобен и чувствителен метод за контрола на летот

DEN 3824.00
360мм јаглеродно влакно FPV FRESTYLE CLARM COLM XL8 8INCH 4mM раце квадкоптер рамка одговара на дрон Новак
360мм јаглеродно влакно FPV FRESTYLE CLARM COLM XL8 8INCH 4mM раце квадкоптер рамка одговара на дрон

360мм јаглеродни влакна FPV FRESTYLE FRAME CLET XL8 8 INCH 4m M ARMS QUADCOPTER FRAMET FIT DRONETHIS FREESTYLE FRAME ви дава не само крајна контрол

DEN 1.33
PDB-XT60 BEC 5V & 12V Одбор за дистрибуција на електрична енергија 3-4S 30x30mm за RC Airplane Multirotor FPV Racing Freestyle Новак
PDB-XT60 BEC 5V & 12V Одбор за дистрибуција на електрична енергија 3-4S 30x30mm за RC Airplane Multirotor FPV Racing Freestyle

PDBXT60 BEC 5 V & 12 V Одбор за дистрибуција на електрична енергија 34 S 30x30mm за RC Airplane Multirotor FPV Racing Free Style Drone DIY делов

DEN 2.00
Aocoda-RC F7 Mini v1.0 Контролер на летање MPU6500 W/OSD барометар црна кутија FC RC FPV беспилотни летала Новак
Aocoda-RC F7 Mini v1.0 Контролер на летање MPU6500 W/OSD барометар црна кутија FC RC FPV беспилотни летала

AOCODARC F7 Mini V1.0 Контролер на летот MPU6500 W / OSD барометар црна кутија FC RC FPV беспилотни летала Име на параметри�

DEN 802.72
Просторка на колони, повеќекратни бои со повеќе бои 10 парчиња M3 Внатрешна нишка за RC Drone Multicopter 5mm OD RC DRONE DIY Новак
Просторка на колони, повеќекратни бои со повеќе бои 10 парчиња M3 Внатрешна нишка за RC Drone Multicopter 5mm OD RC DRONE DIY

Овие исклучување се изработени од алуминиумска легура со голема јачина Секој сет, вклучувајќи 10 компју�

DEN 1267.20
Оригинални загради на FPV Drone Arm за DJI FPV Drone 1 парови-OEM со налепници за сјај на рака во темнината Новак
Оригинални загради на FPV Drone Arm за DJI FPV Drone 1 парови-OEM со налепници за сјај на рака во темнината

【Налепницата е лесна】 : Налепницата тежи само 2 G и е прикачена на раката без никаков ефект врз опсегот...

DEN 479.84
Инсиоу батерија Дома и полнач за автомобили за DJI Mavic Air 2/2S и далечински контролер, 120W GAN 5 во 1 центар за полнење Новак
Mookeenone 2 пара мала големина пропелери + комплет за шрафцигер за дрон DJI Avata Новак
Mookeenone 2 пара мала големина пропелери + комплет за шрафцигер за дрон DJI Avata

Погоден за беспилотно летало DJI Avata По прецизен тест за динамичен баланс, тој обезбедува силна сила за вл

DEN 291.20
Mavic Mini 2 360 ° Propeller чувар, кафез за заштита на дрон CENPIN, безбедност за време на летот за DJI Mini 2 / Mavic Mini Новак
Mavic Mini 2 360 ° Propeller чувар, кафез за заштита на дрон CENPIN, безбедност за време на летот за DJI Mini 2 / Mavic Mini

【Обезбедете заштита на летот за Mini2 Drone】 Опремено со штит од пропелер од 360 степени за mini djimini2 / mavic, цело

DEN 181.76
RotorLogic оригинален DJI Mini 3 Pro Intelligent Flight Battery 2453mah со оригинален двонасочен центар за полнење, користете Новак
RotorLogic оригинален DJI Mini 3 Pro Intelligent Flight Battery 2453mah со оригинален двонасочен центар за полнење, користете

DJI Mini 3 Стандардна батерија на летот, капацитет 2453 m Ah, 34мини време на лет MPN# CP.MA.00000498.01 Двонасочниот центар

DEN 3184.00
2pcs 16x6mm LC филтер модул 3A 5-30V за RC модел Авион хеликоптер FPV Racing Drones Camera AV Transmiter DIY делови Новак
2pcs 16x6mm LC филтер модул 3A 5-30V за RC модел Авион хеликоптер FPV Racing Drones Camera AV Transmiter DIY делови

2 PCS 16x6mm LC филтер модул 3 A 530 V за RC модел Авион хеликоптер FPV Racing Drones Camera AV Transmiter DIY делови 2 PCS 16x6mm LC филтер мо

DEN 2.67
Insyoo FPV станица за полначи на повеќе батерии, 3-во-1 паралелно полнење Брзо полнач компатибилен со DJI FPV Quadcopter RC Новак