Justsmart LED со целосен спектар LED растат светлина, светла за растење на растенија од 1000W 2 x2 за затворени растенија хидропонични ламби за растење за 3x3/2x2 растат шатор, 1 па

Justsmart LED со целосен спектар LED растат светлина, светла за растење на растенија од 1000W 2 x2 за затворени растенија хидропонични

DEN 799.84

Новак

Достапно за нарачка

Водоотпорна облога IP54 е побезбедна : Оваа LED светла за одгледување има IP54 водоотпорна обвивка, која ги задоволува вашите потреби во различни средини за садење затворено и е побезбедно за употреба. Осветлување на ниска потрошувачка и високи приноси : 256 LED мониста обезбедуваат униформно осветлување и посилно производство на светлина, трошат само 100 W и заштедете до 50% енергија од другите LED светла. Вградениот мијалник за топлина од алуминиум во голема површина може брзо да се олади, што може да ги спречи растенијата да горат или да бидат оштетени, а во исто време да го обезбедат долгиот живот на ламбата. Одлично е за покривање на области од 3х3 стапки каде што растенијата подобро ја апсорбираат светлината. Безжичен дизајн на топлина на дисипација на алуминиумска плоча : Ламбите за растење на растенија со тивок и без вентилатор дизајн можат да обезбедат тивка работна околина и да ве спречат да бидете нарушени. Затемнување на далечинскиот управувач и прилагодување на тајмингот на повеќе фази : Оваа LED светла за растење на LED има функција за затемнување на далечинскиот управувач и функцијата за прилагодување на тајмингот на повеќе фази, што може да се прилагоди на различни фази на раст на различни растенија; 10 нивоа на прилагодлива осветленост, кои можат да се користат од ртење до цветни, 6 временски рамки Режимот може флексибилно да го контролира времето на отворање и затворање.Целосен спектар LED LED расте светлина со 3 режими на садење : оваа растат ламба е опремена со 3 режими на садење и најдобра покриеност на целосен спектар, погодна за сите фази на раст на сите растенија, обезбедувајќи природно за растенија во сите фази од зеленчук до цветни сè што ви треба во сонцето. Ако имате какви било проблеми со предметот што сте го добиле, слободно контактирајте со нас, ние ќе дадете се од себе за да ви помогнеме да го решите. Одлично е за покривање на области од 3х3 стапки каде што растенијата подобро ја апсорбираат светлината. Водоотпорна облога IP54 е побезбедна : Оваа LED светла за одгледување има IP54 водоотпорна обвивка, која ги задоволува вашите потреби во различни средини за садење затворено и е побезбедно за употреба. Безжичен дизајн на топлина на дисипација на алуминиумска плоча : Ламбите за растење на растенија со тивок и без вентилатор дизајн можат да обезбедат тивка работна околина и да ве спречат да бидете нарушени. Ако имате какви било проблеми со предметот што сте го добиле, слободно контактирајте со нас, ние ќе дадете се од себе за да ви помогнеме да го решите. Вградениот мијалник за топлина од алуминиум во голема површина може брзо да се олади, што може да ги спречи растенијата да горат или да бидат оштетени, а во исто време да го обезбедат долгиот живот на ламбата. Целосен спектар LED LED расте светлина со 3 режими на садење : оваа растат ламба е опремена со 3 режими на садење и најдобра покриеност на целосен спектар, погодна за сите фази на раст на сите растенија, обезбедувајќи природно за растенија во сите фази од зеленчук до цветни сè што ви треба во сонцето.

Избор на клиент

Exlenvce 1500W 1200W LED LED Grow Light Full Spectrum за затворени растенија зеленчук и цвет, LED растителни растечки светлосни Новак
Exlenvce 1500W 1200W LED LED Grow Light Full Spectrum за затворени растенија зеленчук и цвет, LED растителни растечки светлосни

Препорачуваме да ги стартувате светлата 1518 часа на ден за време на ртење и раните фази на лисјата на вис�

DEN 1424.00
Viparspectra XS1500 LED LED расте светлина со Samsung LM301B диоди и возач на минвел, затемнувајќи го ланецот на маргаритки Новак
Viparspectra XS1500 LED LED расте светлина со Samsung LM301B диоди и возач на минвел, затемнувајќи го ланецот на маргаритки

Оптимален целосен спектар и флексибилен затегнување : се состои од 3000k топло бело, 5000k бело, 660nm длабоко ц�

DEN 2399.84
Vivosun vs2000 LED LED Grow Light со Samsung LM301 диоди и возач на бренд затемнети светла Сончев целосен спектар со очила за Новак
Dreshoo Grow Lights за растенија во затворен простор, 60W 312 LED LED Full Spectrum Plant Lights, Sunglight Grow Larm со автоматски Новак
Dreshoo Grow Lights за растенија во затворен простор, 60W 312 LED LED Full Spectrum Plant Lights, Sunglight Grow Larm со автоматски

Малата светлина од расте , снежен ден, што ги прави растенијата да растат подобро ☀ 【Автоматски тајмер �

DEN 431.84