LBW LED LED расте светлина, целосен спектар Расте светлина со 4 затемнети нивоа и автоматски вклучен/исклучен тајмер, 135 LED диоди растенија растат ламба за садници, зелен?

LBW LED LED расте светлина, целосен спектар Расте светлина со 4 затемнети нивоа и автоматски вклучен/исклучен тајмер, 135 LED

DEN 191.84

Новак

Достапно за нарачка

Поширока растителна светлина на областа на покритие : Нашата растителна ламба 11,8 '' * 3.9 'е изработена од чиста алуминиумска легура со одлична дисипација на топлина, може да опфати поширока област за осветлување и повеќе растенија, прекрасно да ја подобри светло -покриеноста и ефикасноста на садењето. Одличен партнер на вашите растенија!. Светла светла светла на светлиот спектар : Овој нов целосен спектар Расте светлина има 135 LED диоди што ги емитува сите бранови должини од 380nm до 780nm, слично на природна сончева светлина, со повисок PAR излез и обезбедува униформа светлина за вашите растенија. Погоден е за сите растенија во сите растечки фази, како што се билки, сукуленти, орхидеи, итн. Помогнете им на вашите растенија да растат енергично во текот на целата година. 24-часовна функција на циклусот на тајмингот : Оваа LED LED LEAR лента за одгледување има функција за кружен тајмер за меморија и може да се постави на 4, 8, 12 часа како што е потребно на растението. Кога се снабдува со непрекината моќност, може автоматски да се вклучи/исклучи и да не работи повеќе рачно операција секој ден. Дури и ако одите на одмор или работа, светлосен панел ќе се грижи за вашите растенија, многу лесни и удобни!. Висока ефикасност и 4 затемнети опции : LBW растителна ламба со долг животен век (50000 часа) и мала потрошувачка на енергија е многу светла и ефикасна. Исто така, има 4 нивоа на затемнети опции - 25%, 50%, 75%, 100% , заштеда на електрична енергија, а истовремено обезбедува и светлосни потреби за раст на растенијата. Дајте им на вашите растенија подобра грижа со тоа што ќе им дадете правилен интензитет на светлина што го сакаат!. Едноставен дизајн и лесен за употреба : Овој тенок растителен светлосен панел доаѓа со двострани ленти и врски за пресврт. Минималистичкиот дизајн одговара на различни тела и површини. Специјално дизајниран за loversубители на растенија кои поседуваат полици, полици за книги, ормани, стаклени оранжерии и така натаму. Скриената инсталација е посоодветна за декорација на домови. Добредојдовте во продавницата LBW, изберете го вашиот идеален помошник за садење и осветли свет на растенијата. Расте светлосен панел. Расте светлосен панел. Влезен опсег на напон : 100 V до 240 V AC. Wattage : 10 W. LED мониста : 135. Спектар : Целосен спектар. Темп на боја : 5000к. Lifeивот : 50.000 часа. Материјал : Алуминиумска легура. Големина : 11,8 x 3,9 инчи. Тежина : 0,66 bs.

Избор на клиент

Viparspectra XS1500 LED LED расте светлина со Samsung LM301B диоди и возач на минвел, затемнувајќи го ланецот на маргаритки Новак
Viparspectra XS1500 LED LED расте светлина со Samsung LM301B диоди и возач на минвел, затемнувајќи го ланецот на маргаритки

Оптимален целосен спектар и флексибилен затегнување : се состои од 3000k топло бело, 5000k бело, 660nm длабоко ц�

DEN 2399.84
Dreshoo Grow Lights за растенија во затворен простор, 60W 312 LED LED Full Spectrum Plant Lights, Sunglight Grow Larm со автоматски Новак
Dreshoo Grow Lights за растенија во затворен простор, 60W 312 LED LED Full Spectrum Plant Lights, Sunglight Grow Larm со автоматски

Малата светлина од расте , снежен ден, што ги прави растенијата да растат подобро ☀ 【Автоматски тајмер �

DEN 431.84
Exlenvce 1500W 1200W LED LED Grow Light Full Spectrum за затворени растенија зеленчук и цвет, LED растителни растечки светлосни Новак
Exlenvce 1500W 1200W LED LED Grow Light Full Spectrum за затворени растенија зеленчук и цвет, LED растителни растечки светлосни

Препорачуваме да ги стартувате светлата 1518 часа на ден за време на ртење и раните фази на лисјата на вис�

DEN 1424.00
Vivosun vs2000 LED LED Grow Light со Samsung LM301 диоди и возач на бренд затемнети светла Сончев целосен спектар со очила за Новак