Лонг Бич, разгледница во Калифорнија

Лонг Бич, разгледница во Калифорнија

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

Лонг Бич, Калифорнија. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Лонг Бич, Калифорнија. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

Избор на клиент

Андерсон, разгледница во Јужна Каролина Новак
Андерсон, разгледница во Јужна Каролина

Центар за рекреација Андерсон Андерсон, СЦ Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редов

DEN 1.00
Таос, разгледница во Ново Мексико Новак
Таос, разгледница во Ново Мексико

Индиски Пуебло Таос, Нм Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина прибли�

DEN 127.84
Мик, разгледница во Флорида Новак
Мик, разгледница во Флорида

Пламен лоза Различни, фл Поштенска користена година : 1924 Одделение 2 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инч

DEN 0.33
Genенева, разгледница во Yorkујорк Новак
Genенева, разгледница во Yorkујорк

Лафајет Ин Evaенева, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина приб

DEN 2.33
Бели планини, разгледници во Newу Хемпшир Новак
Бели планини, разгледници во Newу Хемпшир

Базен и флум, мост на бор од сентинел Бели планини, Н.Х Поштенски користен : неискористен...

DEN 175.84
Разгледница Еванстон, Илиноис Новак
Разгледница Еванстон, Илиноис

Clubенски клуб Еванстон, ил Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина при�

DEN 3.33
Лебедово езеро, разгледница во Yorkујорк Новак
Лебедово езеро, разгледница во Yorkујорк

Лебедово езеро, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина приближ�

DEN 175.84
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Пристаниште Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина пр�

DEN 191.84
Натчез, Мисисипи, разгледница Новак
Натчез, Мисисипи, разгледница

Прентис мотел Натчез, МС Поштенска користена година : Пишување на грб Одделение 1 Редовна големина приб�

DEN 0.67
Езерото Кијаша, разгледница во Yorkујорк Новак
Езерото Кијаша, разгледница во Yorkујорк

Хотел Конкорд Кијаша Езеро, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна голем�

DEN 2.67
Форт Лаудердејл, разгледница во Флорида Новак
Форт Лаудердејл, разгледница во Флорида

МаиКаи, полинезиски ресторан Форт Лаудердејл, Флорида Поштенска користена година : 1965...

DEN 111.84