Механичар водопади, разгледница на Мејн

Механичар водопади, разгледница на Мејн

DEN 2.33

Новак

Достапно за нарачка

Средношколска зграда. Механичар паѓа, јас. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение : 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Средношколска зграда. Механичар паѓа, јас. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение : 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

Избор на клиент

Мик, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија Новак
Мик, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија

Зграда Misc, NH вистинска фотографија Поштенска користена година : 1941 Одделение : 2 Редовна големина прибли

DEN 431.84
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Чамец куќа, Централ Парк Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1905 Одделение 3 Редовна големина пр�

DEN 1.67
Гарбервил, разгледница во Калифорнија Новак
Гарбервил, разгледница во Калифорнија

Бенбон Ин Гарбервил, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна голем�

DEN 175.84
Езерото Georgeорџ, разгледница во Yorkујорк Новак
Езерото Georgeорџ, разгледница во Yorkујорк

Форт Вм Хенри хотел Езерото Georgeорџ, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 4 Редовн

DEN 3.00
Судска куќа Апоматокс, разгледница во Вирџинија Новак
Судска куќа Апоматокс, разгледница во Вирџинија

Конфедерациски гробишта Судска куќа Апоматокс, В.А Поштенска користена година : Неискористено Одделени

DEN 127.84
Нов Лондон, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија Новак
Нов Лондон, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија

Академија Колби Нов Лондон, НХ вистинска фотографија Поштенска користена година : Неискористено Одделе

DEN 431.84
Синсинати, разгледница во Охајо Новак
Синсинати, разгледница во Охајо

Кула Carew, плоштад Фонтана Синсинати, Оха Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна �

DEN 175.84
Сан Франциско, разгледница во Калифорнија Новак
Сан Франциско, разгледница во Калифорнија

Унија плоштад Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2...

DEN 3.00
Галена, разгледница на Илиноис Новак
Галена, разгледница на Илиноис

Библиотека, Генерален американски грант Дом Галена, ил Поштенска користена година : Неискористено Одде�

DEN 127.84
Чикаго, разгледница на Илиноис Новак
Чикаго, разгледница на Илиноис

Нова зграда на Градското собрание и округот Чикаго, Ил Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 2.33
Холивуд, разгледница во Калифорнија Новак
Холивуд, разгледница во Калифорнија

Оригинални земјоделци Маркет Холивуд, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделени

DEN 3.00
Градското собрание Лакланд, Флорида ФЛ Оригинална античка разгледница Новак
Градското собрание Лакланд, Флорида ФЛ Оригинална античка разгледница

Категории : Прегледи на државата и градската држава, Флорида, Лакланд Тип : Разгледница Големина : 3,5 "x 5,5"

DEN 1398.40
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Британски павилјон, саем во Newујорк Светот Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1939...

DEN 191.84
Шерман Хил, разгледница во Вајоминг Новак
Шерман Хил, разгледница во Вајоминг

Дрво карпа Шерман Хил, В.Е Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина приб�

DEN 1.00
Колумбија, разгледница во Јужна Каролина Новак
Колумбија, разгледница во Јужна Каролина

Главна улица Колумбија, СЦ Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина при�

DEN 175.84
Мик, разгледница во Калифорнија Новак
Мик, разгледница во Калифорнија

Злато во Калифорнија Мил, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна г

DEN 175.84
Поздрав од, разгледница во Ајова Новак
Поздрав од, разгледница во Ајова

Поздрав од, ia Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина приближно 3 1 / 2 ин�

DEN 0.33
Ausable Chasm, разгледница во Newујорк Новак
Ausable Chasm, разгледница во Newујорк

Флум ноќе Ausable Chasm, NY Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина приближно 3

DEN 1.00
Key West, разгледница во Флорида Новак
Key West, разгледница во Флорида

Автопат во странство Ки Вест, Флорида Поштенска користена година : 1940 година Одделение 2 светло поштенс�

DEN 127.84
Бела starвезда линија пароброд титаник брод бродови разгледници за разгледници Новак
Бела starвезда линија пароброд титаник брод бродови разгледници за разгледници

Бела starвезда линија пароброд титаник брод бродови разгледници за разгледници Поштенска користена годи

DEN 4175.84
Санкт Петербург, разгледница во Флорида Новак
Санкт Петербург, разгледница во Флорида

Парк Вилијамс Санкт Петербург, Флорида Поштенска користена година : 1942 Одделение 2 Редовна големина при

DEN 127.84
Албани, разгледница во Newујорк Новак
Албани, разгледница во Newујорк

Државен музеј во Yorkујорк Албани, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

DEN 159.84
Државен цвет, разгледница во Вирџинија Новак
Државен цвет, разгледница во Вирџинија

Догвуд Државен цвет, ва Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина прибли�

DEN 1.00
Сент Луис, разгледница во Мисури Новак
Сент Луис, разгледница во Мисури

Шоуто Шимпанзо, зоолошката градина Сент Луис Сент Луис, МО Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 127.84