Key West, разгледница во Флорида

Key West, разгледница во Флорида

DEN 127.84

Новак

Достапно за нарачка

Автопат во странство. Ки Вест, Флорида. Поштенска користена година : 1940 година. Одделение 2 - светло поштенско обележување на предниот дел. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

Избор на клиент

Чикаго, разгледница на Илиноис Новак
Чикаго, разгледница на Илиноис

Парк сцена Чикаго, Ил Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 4 Редовна големина приближ�

DEN 1.67
Јас ќе се видиме безбедна домашна база Бејзбол поштенска картичка Новак
Јас ќе се видиме безбедна домашна база Бејзбол поштенска картичка

Ќе се видиме безбеден дом Јас ќе се видам безбедна домашна база Бејзбол Поштенска користена година : Пиш

DEN 431.84
Гошен, разгледница во Newујорк Новак
Гошен, разгледница во Newујорк

Споменик на Minisink Гошен, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина �

DEN 1.67
Глечерското езеро, разгледница во Орегон Новак
Глечерското езеро, разгледница во Орегон

Стариот орел капа Глечерското Езеро, ИЛИ Поштенска користена година : Пишување на грб Одделение 2 Редовн

DEN 2.33
Анамоса, разгледница во Ајова Новак
Анамоса, разгледница во Ајова

Антиохиска селска школа Анамоса, Иа Поштенска користена година : Пишување на грб Одделение 1 Редовна гол

DEN 1.67
Галена, разгледница на Илиноис Новак
Галена, разгледница на Илиноис

Библиотека, Генерален американски грант Дом Галена, ил Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 127.84
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Хотел Велингтон Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина

DEN 175.84
Поздрав од, разгледница во Ајова Новак
Поздрав од, разгледница во Ајова

Поздрав од, ia Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина приближно 3 1 / 2 ин�

DEN 0.33
Десет спиење, разгледница во Вајоминг Новак
Десет спиење, разгледница во Вајоминг

Десет спиење Ин Десет спиење, wy Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина

DEN 175.84
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Хотел Тафт Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 3 Редовна големина приб

DEN 159.84
Холивуд, разгледница во Калифорнија Новак
Холивуд, разгледница во Калифорнија

Оригинални земјоделци Маркет Холивуд, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 3.00
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Центар Рокфелер Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

DEN 1.33
Центар Довер, разгледница во Вермонт Новак
Центар Довер, разгледница во Вермонт

Стара црква Довер центар, vt Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина пр

DEN 431.84
Мик, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија Новак
Мик, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија

Зграда Misc, NH вистинска фотографија Поштенска користена година : 1941 Одделение : 2 Редовна големина прибли

DEN 431.84
Гарбервил, разгледница во Калифорнија Новак
Гарбервил, разгледница во Калифорнија

Бенбон Ин Гарбервил, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна голем�

DEN 175.84
Палм Спрингс, разгледница во Калифорнија Новак
Палм Спрингс, разгледница во Калифорнија

Забава покрај базенот, тениски клуб Палм Спрингс, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористе�

DEN 175.84
Сент Луис, разгледница во Мисури Новак
Сент Луис, разгледница во Мисури

Шоуто Шимпанзо, зоолошката градина Сент Луис Сент Луис, МО Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 127.84
Планини Катскил, разгледница во Newујорк Новак
Планини Катскил, разгледница во Newујорк

Белиот коњ ложа, Хајнс паѓа Планини Катскил, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделени�

DEN 3.33
Трговска картичка, трговска картичка Новак
Трговска картичка, трговска картичка

Каландер 1888 Трговска картичка, Трговија Пред 1900 тите Одделение 4 Lease Left Corner, многу лесни чипови за боја н

DEN 527.84
Ft Sumner, разгледница во Ново Мексико Новак
Ft Sumner, разгледница во Ново Мексико

Судскиот дом на округот Де Бака Ft Sumner, nm Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна г

DEN 1.33
Genенева, разгледница во Yorkујорк Новак
Genенева, разгледница во Yorkујорк

Лафајет Ин Evaенева, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина приб

DEN 2.33
Чикаго, разгледница на Илиноис Новак
Чикаго, разгледница на Илиноис

Нова зграда на Градското собрание и округот Чикаго, Ил Поштенска користена година : Неискористено Оддел

DEN 2.33
Мик, разгледница во Калифорнија Новак
Мик, разгледница во Калифорнија

Злато во Калифорнија Мил, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна г

DEN 175.84
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Гробница на Риверсајд и Грант Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Ред

DEN 175.84
Албани, разгледница во Newујорк Новак
Албани, разгледница во Newујорк

Железничка станица Албани, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 4 Редовна голем�

DEN 207.84
Национален парк Јосемит, разгледница во Калифорнија Новак
Национален парк Јосемит, разгледница во Калифорнија

Хотел Глечер Поинт, вистинска фотографија Национален парк Јосемит, Калифорнија Поштенска користена го�

DEN 0.67
Натчез, Мисисипи, разгледница Новак
Натчез, Мисисипи, разгледница

Прентис мотел Натчез, МС Поштенска користена година : Пишување на грб Одделение 1 Редовна големина приб�

DEN 0.67
Национален парк Мамут пештера, разгледница во Кентаки Новак
Национален парк Мамут пештера, разгледница во Кентаки

Замрзната Нагара Национален парк Мамут Пештера, Кентаки Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 0.33