Албани, разгледница во Newујорк

Албани, разгледница во Newујорк

DEN 207.84

Новак

Достапно за нарачка

Железничка станица. Албани, NYујорк. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 4. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

Избор на клиент

Мик, разгледница во Калифорнија Новак
Мик, разгледница во Калифорнија

Злато во Калифорнија Мил, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1...

DEN 175.84
Harbупорт Харбор, разгледница во Калифорнија Новак
Harbупорт Харбор, разгледница во Калифорнија

Newупорт Харбор, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина пр�

DEN 175.84
Мик, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија Новак
Мик, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија

Зграда Misc, NH вистинска фотографија Поштенска користена година : 1941 Одделение : 2 Редовна големина прибли

DEN 431.84
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Хотел Тафт Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 3 Редовна големина приб

DEN 159.84
Национален споменик на долината на смртта, разгледница во Калифорнија Новак
Национален споменик на долината на смртта, разгледница во Калифорнија

Погледот на Данте Национален споменик на долината на смртта, Калифорнија Поштенска користена година : Н

DEN 1398.40
Пошта Гловерсвил, Yorkујорк NYујорк Оригинална античка разгледница 1915 година Новак
Пошта Гловерсвил, Yorkујорк NYујорк Оригинална античка разгледница 1915 година

Категории : Прегледи на државата и град на САД, Newујорк, Гловерсвил, повеќе теми, пошти Тип : Разгледница...

DEN 271.84
Genенева, разгледница во Yorkујорк Новак
Genенева, разгледница во Yorkујорк

Лафајет Ин Evaенева, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина приб

DEN 2.33
Палм Спрингс, разгледница во Калифорнија Новак
Палм Спрингс, разгледница во Калифорнија

Забава покрај базенот, тениски клуб Палм Спрингс, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористе�

DEN 175.84
Гутенберг, разгледница во Ајова Новак
Гутенберг, разгледница во Ајова

Браната на американската влада Гутенберг, Иа Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Ред

DEN 2.67
Чикаго, разгледница на Илиноис Новак
Чикаго, разгледница на Илиноис

Нова зграда на Градското собрание и округот Чикаго, Ил Поштенска користена година : Неискористено Оддел

DEN 2.33
Санкт Петербург, разгледница во Флорида Новак
Санкт Петербург, разгледница во Флорида

Парк Вилијамс Санкт Петербург, Флорида Поштенска користена година : 1942 Одделение 2 Редовна големина при

DEN 127.84
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Чамец куќа, Централ Парк Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1905 Одделение 3 Редовна големина пр�

DEN 1.67
Планини Катскил, разгледница во Newујорк Новак
Планини Катскил, разгледница во Newујорк

Белиот коњ ложа, Хајнс паѓа Планини Катскил, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделени�

DEN 3.33
Река Колумбија, разгледница во Орегон Новак
Река Колумбија, разгледница во Орегон

Кејп Хорн Река Колумбија, ИЛИ Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина п

DEN 175.84
Чикаго, разгледница на Илиноис Новак
Чикаго, разгледница на Илиноис

Куќа на Стариот Кахока, Прва судска куќа во Илиноис, шума Остров, Jексон Парк Чикаго, Ил Поштенска корист�

DEN 0.33
Парк Бајфронт, разгледница во Флорида Новак
Парк Бајфронт, разгледница во Флорида

Статуа на Колумбос Парк Бајфронт, Флорида Поштенска користена година : 1958 Одделение 2 Редовна големина �

DEN 3.00
Muskogee, разгледница во Оклахома Новак
Muskogee, разгледница во Оклахома

Нов масонски храм Мускоге, добро Поштенска користена година : 1942 Одделение 2 Редовна големина приближно

DEN 0.33
Кипарски градини, разгледница во Флорида Новак
Кипарски градини, разгледница во Флорида

Змејот на Твин Делта Кипарски градини, Флорида Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

DEN 1.33
Илјадници острови, разгледница во Newујорк Новак
Илјадници острови, разгледница во Newујорк

Тесен и палисади Илјадници острови, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 3...

DEN 3.00
Национален парк Јосемит, разгледница во Калифорнија Новак
Национален парк Јосемит, разгледница во Калифорнија

Хотел Глечер Поинт, вистинска фотографија Национален парк Јосемит, Калифорнија Поштенска користена го�

DEN 0.67
Сан Марино, разгледница во Калифорнија Новак
Сан Марино, разгледница во Калифорнија

Основач на мавзолејот, Библиотека и уметничка галерија Хенри Е Хантингтон Сан Марино, Калифорнија Пошт�

DEN 127.84
Ft Sumner, разгледница во Ново Мексико Новак
Ft Sumner, разгледница во Ново Мексико

Судскиот дом на округот Де Бака Ft Sumner, nm Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

DEN 1.33
Натчез, Мисисипи, разгледница Новак
Натчез, Мисисипи, разгледница

Прентис мотел Натчез, МС Поштенска користена година : Пишување на грб Одделение 1 Редовна големина приб�

DEN 0.67
Вејвервил, разгледница во Калифорнија Новак
Вејвервил, разгледница во Калифорнија

Стара кинеска куќа ossос Вејвервил, Калифорнија Поштенска користена година : 1964 Одделение 1...

DEN 1.67
Центар Довер, разгледница во Вермонт Новак
Центар Довер, разгледница во Вермонт

Стара црква Довер центар, vt Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина пр

DEN 431.84
Лебедово езеро, разгледница во Yorkујорк Новак
Лебедово езеро, разгледница во Yorkујорк

Лебедово езеро, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина приближ�

DEN 175.84