Санкт Петербург, разгледница во Флорида

Санкт Петербург, разгледница во Флорида

DEN 127.84

Новак

Достапно за нарачка

Парк Вилијамс. Санкт Петербург, Флорида. Поштенска користена година : 1942. Одделение 2. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Парк Вилијамс. Санкт Петербург, Флорида. Поштенска користена година : 1942. Одделение 2. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

Избор на клиент

Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Градење на домашен живот Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1908 Одделение 3 Редовна големина пр

DEN 159.84
Глечерското езеро, разгледница во Орегон Новак
Глечерското езеро, разгледница во Орегон

Стариот орел капа Глечерското Езеро, ИЛИ Поштенска користена година : Пишување на грб Одделение 2 Редовн

DEN 2.33
Илјадници острови, разгледница во Newујорк Новак
Илјадници острови, разгледница во Newујорк

Тесен и палисади Илјадници острови, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 3...

DEN 3.00
Гарбервил, разгледница во Калифорнија Новак
Гарбервил, разгледница во Калифорнија

Бенбон Ин Гарбервил, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна голем�

DEN 175.84
Национален парк Јосемит, разгледница во Калифорнија Новак
Национален парк Јосемит, разгледница во Калифорнија

Хотел Глечер Поинт, вистинска фотографија Национален парк Јосемит, Калифорнија Поштенска користена го�

DEN 0.67
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Гробница на Риверсајд и Грант Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

DEN 175.84
Гошен, разгледница во Newујорк Новак
Гошен, разгледница во Newујорк

Споменик на Minisink Гошен, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина �

DEN 1.67
Река Колумбија, разгледница во Орегон Новак
Река Колумбија, разгледница во Орегон

Кејп Хорн Река Колумбија, ИЛИ Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина п

DEN 175.84
Key West, разгледница во Флорида Новак
Key West, разгледница во Флорида

Автопат во странство Ки Вест, Флорида Поштенска користена година : 1940 година Одделение 2 светло поштенс�

DEN 127.84
Албани, разгледница во Newујорк Новак
Албани, разгледница во Newујорк

Државен музеј во Yorkујорк Албани, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна �

DEN 159.84
Албани, разгледница во Newујорк Новак
Албани, разгледница во Newујорк

Железничка станица Албани, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 4 Редовна голем�

DEN 207.84
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Центар Рокфелер Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина

DEN 1.33
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Чамец куќа, Централ Парк Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1905 Одделение 3 Редовна големина пр�

DEN 1.67
Чикаго, разгледница на Илиноис Новак
Чикаго, разгледница на Илиноис

Нова зграда на Градското собрание и округот Чикаго, Ил Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 2.33
Различна, репродукција на разгледница во Масачусетс Новак
Различна, репродукција на разгледница во Масачусетс

Количка Misc, MA репродукција Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина пр�

DEN 0.33
Сент Луис, разгледница во Мисури Новак
Сент Луис, разгледница во Мисури

Шоуто Шимпанзо, зоолошката градина Сент Луис Сент Луис, МО Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 127.84
Лебедово езеро, разгледница во Yorkујорк Новак
Лебедово езеро, разгледница во Yorkујорк

Лебедово езеро, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина приближ�

DEN 175.84
Гутенберг, разгледница во Ајова Новак
Гутенберг, разгледница во Ајова

Браната на американската влада Гутенберг, Иа Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

DEN 2.67
Градското собрание Лакланд, Флорида ФЛ Оригинална античка разгледница Новак
Градското собрание Лакланд, Флорида ФЛ Оригинална античка разгледница

Категории : Прегледи на државата и градската држава, Флорида, Лакланд Тип : Разгледница...

DEN 1398.40
Мик, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија Новак
Мик, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија

Зграда Misc, NH вистинска фотографија Поштенска користена година : 1941 Одделение : 2 Редовна големина прибли

DEN 431.84
Натчез, Мисисипи, разгледница Новак
Натчез, Мисисипи, разгледница

Прентис мотел Натчез, МС Поштенска користена година : Пишување на грб Одделение 1 Редовна големина приб�

DEN 0.67